Derin kazılar nekadar doğru? | Define işaretleri ve anlamları

Derin kazılar nekadar doğru?

kaan5557

Kullanıcı
Define meraklılarının ikiye ayrıldığı konulardan biride gömülerin ortalama derinlikleri konusu...Bulunan definelerden yola çıkarak ve resmi kazıların neticesinde yapılan istatistik bilgilere göre defineler daha çok 1 metre ve 1,5 metre arasında çıktığı hatta 70 cm de bulunan definelerin dahi olduğu yaygın bir görüş..

Zamanla bu definelerin bulunduğu artık derinlerde aramak gerektiğini telafuz eden yine birçok usta definecilerde var bu görüşü savunan...

Yakın zamanda Bolu'da 10 metre yapılan bir kaçak kazıda istenmeyen hesapda olmayan hiç düşünülmeyen ölümle sonuçlanan hazin bir son vuku bulunca bu konuyu tüm forum üyeleri, usta, üstad herkezin bir kere daha bu konuyu tartışıp varsa eksiklerimizi tamamlamak karşılıklı bilgi düşüncelerimizi paylaşmanın dogru olacağını düşündüm...

Arkadaşınız yada dostunuz 10 metre gibi yada daha derin bir kazı yaptığını size söylese siz ne düşünürsünüz??

1) Cihaz bilgisi verisiyle...Çubuklar...

2) İşaretler konusu...

3) Cinci hoca...

4) Harita...

Yukarıda saydığımız nedenlerle kazılar yapılmakta evet ama derinlik çok olunca hangisine ne kadar güveniyoruz...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Derin kazılar nekadar doğru?

kaan ustam güzel bir konuya değinmişsin,valla bu tür derinlikteki çalışmalara bende pek anlam veremıyorum,ve bu bolu olayından örnek verecek olursak,bana cinci hoca işi gibi geldi.
bakalım başka yorum alacazmı ?

kaan5557

Kullanıcı

kaan ustam güzel bir konuya değinmişsin,valla bu tür derinlikteki çalışmalara bende pek anlam veremıyorum,ve bu bolu olayından örnek verecek olursak,bana cinci hoca işi gibi geldi.
bakalım başka yorum alacazmı ?

Bozkurt Usta bende sizin gibi düşünüyorum çevreden gözlem yapıldığında daha çok cinci hoca kazıları böyle derin oluyor...Bir başka gözlemdede 4x4 arazi araçlarına jeoradar uydu bağlantılı güya arama tarama yapan sahtekar defineci olaylarında karşılaşıyoruz...malum bunlar 3 , 5 binliraya geliyor para aldıkları adama müjde vermedende gidemediklerinden 10 , 12 metre derinde var diyerek yanlış yalan yönlendirmeyle vuku bulan olaylarda da oluyor...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Şimdi ustam 10mt ve daha fazla derinlikte
Define olmadığınamı inanıyorsunuz
Ben bu kısmı anlamadım

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Şimdi ustam 10mt ve daha fazla derinlikte
Define olmadığınamı inanıyorsunuz
Ben bu kısmı anlamadım

yani evet,
sebebi ise şu !
çok emin olmamakla birlikte şunu düşündüm,
ben birşey gömsem ve sonra gelip çıkartırım veya yeniden doğdugumda burdan cıkarım gibi bir düşünceye yönelip sonrada bunu 10 metre derinliğe gömmezdim herhal,
sonuçta geri geldiğimde 10 metre kazı yapmak istemem.:cool:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Bozkurt Usta bende sizin gibi düşünüyorum çevreden gözlem yapıldığında daha çok cinci hoca kazıları böyle derin oluyor...Bir başka gözlemdede 4x4 arazi araçlarına jeoradar uydu bağlantılı güya arama tarama yapan sahtekar defineci olaylarında karşılaşıyoruz...malum bunlar 3 , 5 binliraya geliyor para aldıkları adama müjde vermedende gidemediklerinden 10 , 12 metre derinde var diyerek yanlış yalan yönlendirmeyle vuku bulan olaylarda da oluyor...

aynen öyle kaan ustam,birde onlar var.:cool:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

yani evet,
sebebi ise şu !
çok emin olmamakla birlikte şunu düşündüm,
ben birşey gömsem ve sonra gelip çıkartırım veya yeniden doğdugumda burdan cıkarım gibi bir düşünceye yönelip sonrada bunu 10 metre derinliğe gömmezdim herhal,
sonuçta geri geldiğimde 10 metre kazı yapmak istemem.:cool:
Tüm arkadaşlar kulaktan dolmada olsa
Bilgi paylaşırlarsa memnun olurum
Ben sonra kendi tespitlerimi
Belirteceğim

kaan5557

Kullanıcı

Ben Bozkurt usta kadar keskin cevap vermeyeceğim...10 metre ve altında mutlaka define vardır..Vardır ama bunları tespit etmek biz definecileri biraz aşıyor diye düşünüyorum...bu derinliklerde imparator hazineleri vardır diye düşünüyorum...

Bu derinliklerde bir definenin varlığını ispat etmek tam noktayı koymak için çok çeşitli cihaz ve antenler kullanılmalı...Gpr, resitivite ve EM cihazlarıyla her biriyle bakılmalı değişik frekansda antenler kullanılmalı vs...gibi şimdi sorarım hangimizin elinde bütün bu pahalı cihazlar var yada sahipsek hangimiz bu cihazların hakkını vererek doğru eksiksiz veri alabiliyoruz...İşte bu noktada hangi akla hizmet 10 metre kazı yapıyoruz...

Ben şahsım 10 metre ve altında resmi kazı yaparım ama yukarda yazdığım şartlar oluşursa ...ve üstelik bu gömülerin çok yüklü olduğunu düşünerek bu gibi yerlerin sayısının az olabileceğini düşünerek zırt pırt 10 metre kazılır mı?

Oysaki birçok defineci Bokurt Ustanın da belirttiği gibi cinci hocanın lafıyla 10 metre kazıyor...sahtekar cihazcıların lafıyla 80 cm göremeyen dedektörlerle kataloğlarında 12 metre derinlik yazdığından bu derinliklere kazı yapıyorlar...

İşte bu noktada bu derinliklere kazı yapılırken insan 40 kere düşünmeli...Saygılar...

ufuk14

Kullanıcı

arkadaşlar ben şu ana kadar(25 yılı gecti)2 metreyi gecen para alınan yer görmedim.gören varsa paylaşırsa da sevinirim .saygılar