Deve Saatli kaya | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Deve Saatli kaya

Mirkut

Vip Üye
Yığma dediniz , Yigmaya yakında ceşme de varmı , Ve yigma dediginiz kücuk bir tümülüs gibi olabilirmi
Ve deveye yaklaşık 700 veya 1000.metre mesafede olabilirmi.
Bunu o civarda yigma cok varda ondan dolayi sordum
O yığmada farklı bir taş olmalı ilk bakışta görmeyebilirsin. Patikadan uzaklaşma. Yukarıya çıkan patika yolda çalılıklar olmalı. Bir noktada orada olmalı. Yalnız iyice dikkat ettinizmi, kaç patika var diye çevrede.

balkaya34

Kullanıcı
O yığmada farklı bir taş olmalı ilk bakışta görmeyebilirsin. Patikadan uzaklaşma. Yukarıya çıkan patika yolda çalılıklar olmalı. Bir noktada orada olmalı. Yalnız iyice dikkat ettinizmi, kaç patika var diye çevrede.
Benim.bahsettigim patika esgi göc yoludur , Ayrilan yol türbe tepeye çıkar. Dogru giden yol , Han yeri , Ambar kaya , ve ilerde Çimenika kalesine gider . Dogru giden yolun dag tarafinda yani yolun küzeyinde dagin yüzeyinde 6 metre tahmini yukseklikde bir toplama tas yıkıntısı var ,Ama yola dolgu olarak.kullanmışlar ve bitirdikden sonrafa yaklasik 2 metre kadarda rabandan almislar ama bu sadece yolu yapan mutaitin bilinsiz sadece ucuz malzeme olarak almasıdır ,
Yani buralarda cesitli goruntulete raslamak mümkün

Mirkut

Vip Üye
Benim.bahsettigim patika esgi göc yoludur , Ayrilan yol türbe tepeye çıkar. Dogru giden yol , Han yeri , Ambar kaya , ve ilerde Çimenika kalesine gider . Dogru giden yolun dag tarafinda yani yolun küzeyinde dagin yüzeyinde 6 metre tahmini yukseklikde bir toplama tas yıkıntısı var ,Ama yola dolgu olarak.kullanmışlar ve bitirdikden sonrafa yaklasik 2 metre kadarda rabandan almislar ama bu sadece yolu yapan mutaitin bilinsiz sadece ucuz malzeme olarak almasıdır ,
Yani buralarda cesitli goruntulete raslamak mümkün
Bahsettiklerin doğrudur, müteahhit o ayrı bir konu. Yığmaların altına doğru in farklı kayayıbulursan doğru odur. Birde han yerinde mezarlar olmalı.

balkaya34

Kullanıcı
Bahsettiklerin doğrudur, müteahhit o ayrı bir konu. Yığmaların altına doğru in farklı kayayıbulursan doğru odur. Birde han yerinde mezarlar olmalı.
Mezar olmasi normal çünki han yeri.
Eger sizin bahsettiginiz taş ayrilan yol tarafinda ise ona göre bakmak lazim ama tas birakmazlar ,
Yok eger duz devam eden yoldaise orasida farkli olur ,Yani hangisine bakmak gerekiyor ,

balkaya34

Kullanıcı
( Pareidolia, kişinin karşılaştığı bir duyumu, bildiği bir nesne, örüntü ya da anlam olarak yanlış algılamasıdır. Bulutları nesnelere benzetmek, cansız nesneleri ya da soyut görüntüleri insan yüzüne benzetmek ve müzik dinlerken olmayan bir kelime duymak yaygın pareidolia örnekleridir. )

Diye değerlenirmişsiniz ,, olabilir ...
Resim konu baslıgında eklidir ,
Siz başka birseye benzettiyseniz yazin ,onuda arkadaslarla degerlendiririz...

toprak2525

Yasaklı
Yasaklı
( Pareidolia, kişinin karşılaştığı bir duyumu, bildiği bir nesne, örüntü ya da anlam olarak yanlış algılamasıdır. Bulutları nesnelere benzetmek, cansız nesneleri ya da soyut görüntüleri insan yüzüne benzetmek ve müzik dinlerken olmayan bir kelime duymak yaygın pareidolia örnekleridir. )

Diye değerlenirmişsiniz ,, olabilir ...
Resim konu baslıgında eklidir ,
Siz başka birseye benzettiyseniz yazin ,onuda arkadaslarla degerlendiririz...
Ben şansa inanmam varsa vardır yoksa yoktur . Binde bir bir ihtimali değerlendirerek bir sonuç beklemek gönüle hoş gelsede Sonuc olarak boştur.
Gerekirse merak gidermek için çubukla bakar dedektorle teyit eder bı sonuç varsa devam ke yoksa gerisi zaman kaybı.
O kadar kriptolu kitap okudum eğer şifreyi bilmiYorsan cozemessin. Şifreyi de sadece sahibi bilir🤗

balkaya34

Kullanıcı
Se
Ben şansa inanmam varsa vardır yoksa yoktur . Binde bir bir ihtimali değerlendirerek bir sonuç beklemek gönüle hoş gelsede Sonuc olarak boştur.
Gerekirse merak gidermek için çubukla bakar dedektorle teyit eder bı sonuç varsa devam ke yoksa gerisi zaman kaybı.
O kadar kriptolu kitap okudum eğer şifreyi bilmiYorsan cozemessin. Şifreyi de sadece

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Se
O kadar kriptolu kitap okudum eğer şifreyi bilmiYorsan cozemessin. Şifreyi de sadece sahibi bilir🤗
Sans , Milli piyango veya spor toto spor loto bir sans oyunudur ,Futbolcuda kendi oynadigi oyunu tuturamiyor .
Bir ihtimali degerlendirmek konusu , na gelirsek Ben bir Eşkiya sisdemi üzerinde araştırma yapıyorum, Elimde hic bir belge yok sadece bu sitelerden aldigim bilgi ile İZ düşümü takip edip,bulgularımı siteye koyuyorum ve arkadaslar degerlendiriyor ,Ben emekliyim Vakdim cok ve cevrede hemen her koyde tanidiklarim var ve bana yardımcı olurlar ,
CUBUK konusuna gelirsek , bende şuanda 3 çift çubuk var , Çubugu tutunca benim Aklimda ne varsa ona çalışıyor, yani çubugun her çalıştığı her yeri acmaya kalkarsak yerde acilmayan toprak kalmamış olur.
Dedektörüm yok.
Velhasıl benim işim sadece resim çekmekdir. Belki kısmette varsa bir koç yigit bu işi görür, Gormezse ne olur hic bir onemi yok ben bu işi sevdim haz aldım mutluyum.
Siz de dahil tüm arkadaşlara sevgiler Saygılar

Son düzenleme: