Deyirmen Taşı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Deyirmen Taşı

TEVFiK

Vip Üye
ne dedin demek istedin anlamadım acıklarsan ögrenelim hattap
Orada eski değirmen yoksa iki metre altini kurdala tabiki yer değistirmediyse mübarek
Selamunaleyküm özgürXdaglı ustam hattap ustam değirmen yoksa sizin bu konunuzdaki bu değirmen taşın 2 metre derinliğinde olabileceğini acıklamış durumda bunda anlaşılmayacak bir durum yoktur.Allah yar ve yardımcınız olsun Saygılar.

Son düzenleme:

özgürXdaglı

Vip Üye
Deyirmen taşı deyirmen ile ilgili paylaşım yapıyorum bana daha deyirmen varmı diye soruluyor bende bunu anlamıyorum benım anlayaşım kıt ondan dır TEVFİK
NE yer deyiştiriyor deyirmenmi taşımı

TEVFiK

Vip Üye
Deyirmen taşı deyirmen ile ilgili paylaşım yapıyorum bana daha deyirmen varmı diye soruluyor bende bunu anlamıyorum benım anlayaşım kıt ondan dır TEVFİK
Selamunaleykum estağfurullah sayın ustam değirmen taşından bahsediliyor.o görülen tas yer değişemeyip yerinde olduğu gibi duruyorsa o taşın altının 2 m.asasinda demek istedi..Saygılar.

özgürXdaglı

Vip Üye
Aleyküm selam hayırlı geceler aga TEVFİK
ezbere iş olmaz bu taşların oldugu yerde bir şey yok dedik ve resimli olarak anlattık
bu tarafta diye bakarsın tamam dersin basit
1.jpg
başka örnek verip normalde genelde ezbere bilinen gibi deyirmen taçların altında olur dense eyvAllah baş tacı

Kafkaslı

Vip Üye
Bak kardeş ukallalığı sevmem.ama ukalalik yapani hic sevmem
Degirmen olmayan ama degirmen olan çok yer gördüm değirmen varmi dememdeki gaye kullanilan ve eskiyen degirmen daşı deģistirilir atil duruma düşer hele iki değirmen taşı bir aradaysa ise bu da demektir eski degirmen taşıdir hic bir anlam taşımaz bilmem.anlatabildimmi
Yani anlayacağin diyeceğim ama senin bilgiye ihtiyacın yok ukalik yapmaya ihtiyacin var sayin ustam

özgürXdaglı

Vip Üye
dedigin kelime
( Orada eski değirmen yoksa iki metre altini kurdala tabiki yer değistirmediyse mübarek )
( Degirmen olmayan ama degirmen olan çok yer gördüm )
bunları gectik beni sevmeni gerektiren birşeyok zaten EVET resim yükleyip bu nedir ne amacla yapılmış diye sormadım yazdıgımı yazılanları okusaydın iyi olurdu amac bilgi paylaşmak saygıdeyer usta hattap

özgürXdaglı

Vip Üye
kimse senin aklından geceni bilemez bir şeyi yazarken acık anlaşılır yazarsan böyle sorunlarda cıkmaz milletede azda olsa faydamız olur
( eskiyen degirmen taşı deģistirilir atil eski degirmen taşıdir hic bir anlam taşımaz )
( iki değirmen taşı bir aradaysa 2 metre derinliğinde )
yazdıklarının arasından cınbızla kelimelerimi bulacaz hattap ustaa