Dört İnanmış Adam | Define işaretleri ve anlamları

Dört İnanmış Adam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaan5557

Kullanıcı
"Üstadın cenazesi çok olaylı geçti. Hakkında tutuklama kararı bulunuyordu. Cenazesinde bulunan o büyük kalabalığın arasında yürüyorum; birden polis müdahale etti; herkes bir yana kaçıştı. Ben de kaçtım. Kaçtım kaçtım, bir ara dedim ki ne olacaksa olsun, nereye kaçıyorum böyle, üstad için beni tutuklayacaklarsa tutuklasınlar. Durdum. Eyüp sırtlarındayım; geçtim bir kayanın üzerine çömeldim. Bir de baktım ki ne göreyim; üstadın tabutunu sadece dört adam taşıyor. Sadece dört kişi var; diğerleri benim gibi kaçmış, zaten kaçmayanı da polis tutup götürüyor. Ben kaçtığım için polis beni götüremedi, o yüzden orada duruyorum ve bakıyorum; tabutu sadece dört adam taşıyor. Tabutunu sadece dört adam taşıdığını görünce, o an bu şiiri aklıma geldi; oturdum ağladım. Epey bir zaman ağladıktan sonra kalktım defnedileceği şimdiki mezarının yakınına geldim. Üstad'ın gerçek bir veli olduğunu anladım. Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam mısrası aynen çıkmıştı. Hayatta yaşıyorken sonunun ne olacağını bilmek kadar büyük bir şey var mı güzel kardeşim demişti. Ben o an ağladığım için Bekir ağabeyi sadece başımla onaylamıştım.

Son gün olmasın dostum, çelengim, top arabam;
Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam...

Yıl 1983 Üstad Necip Fazıl'ın cenazesi..tutukluluk kararı Necip Fazıl'a ait..Şiir Necip fazıl...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Dört İnanmış Adam

Güzel paylaşım:rolleyes:

beytanya

Kullanıcı

Elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler:rolleyes:

star21

Kullanıcı

evet şiirin hakkı verilmiş emeğine sağlık çok güzel olmuş şiir

star21

Kullanıcı

o veli değil güzel dostum alim di..veliullah yani veli evliya demek..o alimdi yani ilim sahibi biriydi ama öyle basit bir ilim değil..tasavvufun derin ilmi vardı onda..saygı ve hürmetler

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

şiir güzel adam güzel paylaşan güzel herşey güzel,paylaşım için tesekkurler.

lakin şu notu belirtmemde fayda var,necip fazıl kısakürek gercekten zeki bir insandı,bir çok yazısı gercekten şok edicidi,ama bu tür olaylar tesadüften ileri değildi,aksi halde gayb bilgisi halini alır,buda bırakalım evliyayı alimi peygamberlerde bile yoktu,peygamber gaybi bilir diyen varsa,ancak mucize hallerinden bahsediyor olabilir yoksa gayb bilemezler.

saygılarımla.

star21

Kullanıcı

bende onu anlatmaya çalıştım..herşey allahın izni ile olur..allah emredecek ki peygamber bilecek..

kaan5557

Kullanıcı

arkadaşlar konu başka mecraya kaydı bende bildiğimi yazayım ...Peygamberler mucize gösterir...veliler alimler keramet gösterir..inanmayanlar papazlar kafirler istidraç gösterir...Necip fazılın ki keramettir...Mucize kelimesi heryerde kullanılmaz...buna dikkat etmek lazımdır..malesef herkezin öyledilindeki herkez herkeze mucize gösteriyor...mucize eseri 5. kattan düştü ölmedi gibi...istidraç mucize ve kerametler gibi büyük olmaz...daha çok sihir gibidir...zamanı kısadır...saygılar...

Son düzenleme:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Paylaşım İçin Tekrar Teşekkürler;)
Konu Başka Mecraya
Kaydı Kelimesi Geçince
Artık O Konunun Güzelliği
Kayıp Oluyor:cool:

star21

Kullanıcı

değerli kaan can dost..necip fazıl keramet sahibi değil di..keramet sadece evliyalara husus bir şey dır mucize peygamberlere..tabi yine en iyisini allah cc bilir..necip fazılı evliya yaptınız iki dakikada yapmayın dostlar.günaha girmeyin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...