Doğal mı işaret mi? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Doğal mı işaret mi?

Hayalhan55

Kullanıcı
Alüminyum kaynak teli çubuk, bakır çubuk ve kaynak çubuğu ile bakıp boşluk aldığımız tek yer burası.

Ekli dosyalar

• IMG_20240721_113001_edit_984595908759137.jpg
    IMG_20240721_113001_edit_984595908759137.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Alüminyum kaynak teli çubuk, bakır çubuk ve kaynak çubuğu ile bakıp boşluk aldığımız tek yer burası.
Gayette müsait bir nokta. Zira bitkilerde bu cevabınızı destekliyor. Önemli olan boşluğu açmak değil açınca boş elle çıkmaktır. Onu teğit vede tespit etmeden hareket etmeyin.

Kader25

Admin
Bu isaretledigin yerin etrafında yani 2 metre kadar uzağından saat dönüşünün tersi şeklinde dön.

Çubuklar yön olarak hiç bırakmadan bu yeri gösterirse derinlik al. Şekli çıkar. Mesafeleri yaz. Tekrar değerlendirelim.

Şayet çubuklar yön vermiyorsa,
Sadece üzerinden geçerken boşluk işareti veriyorsa aşağıdaki kaya yada vb.dir. boşluk yoktur.
Bu yazdığımı iyi analiz et.
Her çubukçu bunu bilmeli.

Hayalhan55

Kullanıcı
Bu isaretledigin yerin etrafında yani 2 metre kadar uzağından saat dönüşünün tersi şeklinde dön.

Çubuklar yön olarak hiç bırakmadan bu yeri gösterirse derinlik al. Şekli çıkar. Mesafeleri yaz. Tekrar değerlendirelim.

Şayet çubuklar yön vermiyorsa,
Sadece üzerinden geçerken boşluk işareti veriyorsa aşağıdaki kaya yada vb.dir. boşluk yoktur.
Bu yazdığımı iyi analiz et.
Her çubukçu bunu bilmeli.
Eyvallah üstadım. O dikkatimi çekti birkaç kez test ettim. Üstünden geçip biraz uzaklaşınca sağdaki çubuk geriye aynı yere dönüyor. Ama ölçü almadım.

Kader25

Admin
Eyvallah üstadım. O dikkatimi çekti birkaç kez test ettim. Üstünden geçip biraz uzaklaşınca sağdaki çubuk geriye aynı yere dönüyor. Ama ölçü almadım.
Ölçü alınmayan yerde boşluk boşluk mudur anlaşılamaz. 40 cm tavan taban arası olan yeri oda kabul etmek mümkün değil. Yada 6 metre tavan taban olan yeri. Bu nedenle illa ölçü almak şarttır. Çubuk tutan ölçü almayı çok iyi bilmelidir ki emekler Zayi olmasın inşallah.

Moderatör tarafında düzenlendi: