Dolandıricıliğa Dikkat... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Dolandıricıliğa Dikkat...

wolf_52

Kullanıcı
uyarın için teşekür ederim sayın ustam, bizim burdada emekli bir abi yi keklediler admın tüm birkimi, hatda kıredi çekdirmişler adm anladığında felç geçirmiş:(yeni başlayan heycanlı kardeşlirimz umarım bu konuyu dikkate alırlar.

MAVRAN

Super Moderatör
Neden bu uyarıyı yapma gereği duyduğumu anlatayım. İki gün evvel işe gitmek için evden çıktım bir az ergen çıktım hani bir konu açmıştım " zor yerleri seviyorum diye " o yer için bir arkadaşımla konuşuyordum ki başka bir arkadaş aradı hiç bu işlerle işi olmaz definenin d sini bilmez hatta bana güler. Aynen konuşmamızı yazıyorum; Abi bir arkadaşımda sarılar var bunları okutmak mümkün mü sorar. cevap olarak yüz yüze konuşalım derim ve telefonu kapatırım, biraz sonra sözleştiğim yerde gelir konuşuruz. Biz konuşurken dolandırılanlar bir yerde dolandıranların geleceğini ümit ederek beklemekteler ve bu bekleme zamanında arkadaşlarına ulaşır bunları nasıl okutabiliriz diye bilgi isterler bu şekilde olay bana gelir. Biraz düşününce bu işte bir iş var anladım ve hemen arkadaşlarını ara ve o bölgeden çıkın diye haber yolladım, ve gelen cevap biz çıkarken birileri geldi uzaklaşırken beşimizden silah sıkıldı. Anlayacağımız adamların canını ALLAH'IN İzni ile son anda kurtardık. Şimdi ellerinde olanın ne olduğunu göreceğim bu gün yarın mal bana gelir olayın ne olduğu belli olur. Lütfen dikkat edelim bu olayların sonunda canımızdan olmayalım kendi kendimize bir mücadeleye girmeyelim illa bir şey yapmak istiyorsak 28 Ustamın da yazdığı gibi mutlak bir kolluk kuvvetine olayı haber vererek şahısların adalet önüne çıkmasını sağlayalım. ALLAH Hepimizin yardımcısı olsun.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
maaşallah uyarici ve bilgi verme nitelikli guzel bir çalişma olmuş tesekkur ederim mavran abi boyle herkeskendi bolgesinde donen mevzulari paylaşsa anlatsa bu dolandiricilar insanlari kandiramazlar iç anadoludan kayseriden izmire kadar o hat uzerinde birçok dolandiricilik vakasi mevcut bununla ilgili birde konu acalim tabiat ve kultur varliklari ve muzeler mudurlugunun bildirdigieserler incelenmeli.