Dünyanın en basit iq Testi | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Dünyanın en basit iq Testi

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam olaya benim dediğim gibi bak 1 kişi 5 dakikada bir gömlek bitirdi. 1000 işçi 1000 gömleği gene 5 dakikada bitirir. Sen şurayı kaçırıyorsun 1 işin süresi. Her işçi 1 işi 5 dakikada bitiriyorsa işçi sayısı farketmiyor süre hep 5 dakika olur.
Öğretmenlerine sor :) Kader ustama karşı zorda kalmamak için cevabıda sende kalsın :) valla ustam bütün katman hesaplarını baştan yaptırır sana :)

El-Ensari

Kullanıcı
Yok her makina herbir ürünü 5 dakikada bitiriyor. Aynı ürünü

Ustam olaya benim dediğim gibi bak 1 kişi 5 dakikada bir gömlek bitirdi. 1000 işçi 1000 gömleği gene 5 dakikada bitirir. Sen şurayı kaçırıyorsun 1 işin süresi. Her işçi 1 işi 5 dakikada bitiriyorsa işçi sayısı farketmiyor süre hep 5 dakika olur.
Soru şimdi başka şekle dönüştü,
Hem mübarek Cuma akşamı dır,
Hem de yaşına hürmeten, dediğin gibi olsun abi 🙂🙂

Abdullah313

Kullanıcı
İzninizle birkaç mantık sorusu da benden;
1- Zifiri karanlıkta odanıza girip çorap alıp çıkacaksınız. Çekmecede 20 çift beyaz ve 20 çift siyah çorap var. EN AZ kaç adet almalısınız ki, dışarı çıktığınızda elinizde aynı renk bir çift çorabınız olsun?
2- Büyük bir nehrin bir yakasında birisi, ve diğer yakasında bir çocuk ilerliyor. Büyük olan "o karşıdaki benim oğlum" diyor. Çocukta "evet ben onun oğluyum ama o benim babam değil" diyor ve ikisi de doğru söylüyor. Bu nasıl olur?
(asıl defineyle alakalı 2 soruyu sona sakladım 😀)

Hayalhan55

Kullanıcı
İzninizle birkaç mantık sorusu da benden;
1- Zifiri karanlıkta odanıza girip çorap alıp çıkacaksınız. Çekmecede 20 çift beyaz ve 20 çift siyah çorap var. EN AZ kaç adet almalısınız ki, dışarı çıktığınızda elinizde aynı renk bir çift çorabınız olsun?
2- Büyük bir nehrin bir yakasında birisi, ve diğer yakasında bir çocuk ilerliyor. Büyük olan "o karşıdaki benim oğlum" diyor. Çocukta "evet ben onun oğluyum ama o benim babam değil" diyor ve ikisi de doğru söylüyor. Bu nasıl olur?
(asıl defineyle alakalı 2 soruyu sona sakladım 😀)
1. 3 adet çorap alırsak elimizde bir çift çorap olur.
2. Karşıdaki büyük kişi çocuğun annesi😀😀

Abdullah313

Kullanıcı
1. 3 adet çorap alırsak elimizde bir çift çorap olur.
2. Karşıdaki büyük kişi çocuğun annesi😀😀
Doğru cevaplar hızlı geldi 👏
Evet çorabın biri siyah, diğeri beyaz çıkarsa 3. sü ya siyah, yada beyaz çıkacak. dediğimde, Toyota Türkiye'de çalışan Japon Dili edebiyatı okumuş bir arkadaş, 1.soruya "ya üçü de siyah çıkarsa?" demişti 😂

Abdullah313

Kullanıcı
1- Bir maymun, definecinin açıp kapatmadan bıraktığı 30 metrelik kuyuya düşmüş. Hergün 3 metre çıkıyor ve 2 metre geri kayıyor. Kuyudan Kaç günde çıkar?
2 - Arkeologlar yıllık toplantı yapıyor. İçlerinden biri "biz son kazımızda 75 adet sikke bulduk ve sikke lerin üzerinde M.Ö 347 yazıyor" diyor. Diğerleri ya şaka yapıyorsun, yada yalan söylüyorsun " diyorlar. Doğru olamayacağını nasıl bildiler? 🙂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Doğru cevaplar hızlı geldi 👏
Evet çorabın biri siyah, diğeri beyaz çıkarsa 3. sü ya siyah, yada beyaz çıkacak. dediğimde, Toyota Türkiye'de çalışan Japon Dili edebiyatı okumuş bir arkadaş, 1.soruya "ya üçü de siyah çıkarsa?" demişti 😂
bencede mantıklı
1- Bir maymun, definecinin açıp kapatmadan bıraktığı 30 metrelik kuyuya düşmüş. Hergün 3 metre çıkıyor ve 2 metre geri kayıyor. Kuyudan Kaç günde çıkar?
2 - Arkeologlar yıllık toplantı yapıyor. İçlerinden biri "biz son kazımızda 75 adet sikke bulduk ve sikke lerin üzerinde M.Ö ""İletişim Bilgisi Vermek Yasak"" yazıyor" diyor. Diğerleri ya şaka yapıyorsun, yada yalan söylüyorsun " diyorlar. Doğru olamayacağını nasıl bildiler? 🙂
28 gün 2. cisi için düşünülüyor