El Değmemiş Deve-yılan Veya Kaplumbaga Kaya Ve Mezarlar. | Define işaretleri ve anlamları

El Değmemiş Deve-yılan Veya Kaplumbaga Kaya Ve Mezarlar.

Gitti

Kullanıcı
Dostlar bu bölge ermenden bizansa,romaya ve HİTİT lere kadar uzanan eski bir bölgede.
Bu resimlerin oldugu kayalıklar tepelik ve aşağıda büyük ırmak ve üzerinde de eski köprü var.
Köprünün hemen karsısında karsı yolda da çeşme mevcut.
Ermenilerin bu bölgede bircok köyü var ve köylerde zamanında hem kilise hem manastır bulunmaktaydı.Kimi köyde binlerce ögrenci yetiştiriliyordu 80 yıl evveline kadar.
Bölge cazibe merkezi bir noktadır.
Birkaç km ilerde kocaman HİTİT höyügü bulunmaktadır.

Bu araziye hiç el değmemiş.
Cıbıklarla mezarlar tespit ettim ve hepsinde de altın veriyor.
Sunu curkularıda var.
Birde 4 sıralı oyma buldum bugün.
Kayaların cogunda işaretler var.

MEzarlar,dönemleri ve teknik bilgileri acısından neler söyleyebilirsiniz bana?

Birde balta agzı şeklinde kanal oyma var derinligi 5 cmden fazla.Hemen üzerinde yine öçekim aldım.
Etrafta hiç küp parcası yok onuda belirteyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SEVALİ

Kullanıcı
Hititli kardeşim hayırlı olur inşAllah ...

Telefondan yazdığım için işaretleme yapamıyorum ...

Alttan yedinci resim bence en dikkat çekici olanı ve bir kuş belkide bir kartal kartal olması içinde tüm oluşumlar mevcut en hakim yer olsa gerek birde yedinci resimde kayaya vuran arkadaşınızın gölgesi nasıl çıkmış onuda çok merak ettim doğrusu ...

Resimleri çekerken çoğu yerde güneşi önünüze almışsınız bu da yanılmalara sebep olur ..

Ustalarım daha aydınlatıcı yorumlar yapacaktır ...

Son düzenleme:

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
hititli kardeşim görünmüyorsun epeydir benim sana ilk söyleyeceğim yer o sunucu çukurunun olduğu yer mezarın yerinide sunu çukuru vermiş üstünde birtane daha var ilk önceliğin ora olsun zaten eski köprü ve çeşme oranın kervan yolu olduğunuda göstermekte diğer hayvan işaretleri çözümü zorlayıcıdır

Gitti

Kullanıcı
Hititli kardeşim hayırlı olur inşAllah ...

Telefondan yazdığım için işaretleme yapamıyorum ...

Alttan yedinci resim bence en dikkat çekici olanı ve bir kuş belkide bir kartal kartal olması içinde tüm oluşumlar mevcut en hakim yer olsa gerek birde yedinci resimde kayaya vuran arkadaşınızın gölgesi nasıl çıkmış onuda çok merak ettim doğrusu ...

Resimleri çekerken çoğu yerde güneşi önünüze almışsınız bu da yanılmalara sebep olur ..

Ustalarım daha aydınlatıcı yorumlar yapacaktır ...

.)) Orda arkadas elinde deynekle kenarda beklemekteydi.Oralarda 30 civarı köpekten oluşan yabani sürü var cünkü.Bende tam karsısıdan foto cekerken gölgem onun gölgeyle birleşmiş ve tabi tuhaf bi görüntü cıkmıs .))

Bu kayayı daha sol taraftan gölgeliyken fotolamıslar bana getirdiler baktım kıçlı başlı oturan develer var birebir.
Ama yanına gidince farklı oldugunu gördüm.
Yılan veya kertenkele veya kaplumbaga diyebiliyorum ama kesin bir kanıya varamadık maalesef.

Gerci eersan ustanın cıbıklarla ve baska cıbıklarla dolaştım mezarlar buldum ve altın veriyor her mezar.

Gitti

Kullanıcı
hititli kardeşim görünmüyorsun epeydir benim sana ilk söyleyeceğim yer o sunucu çukurunun olduğu yer mezarın yerinide sunu çukuru vermiş üstünde birtane daha var ilk önceliğin ora olsun zaten eski köprü ve çeşme oranın kervan yolu olduğunuda göstermekte diğer hayvan işaretleri çözümü zorlayıcıdır

xxxxx Konunun uzamaması adına düzeltmeler yapılmıştır xxxxx aliveli44
O nedenle yoktum ortalarda.Yoksa cok arazi dolastım ve harika mekanlar keşfettim.

Sunu cukuruna gelince; bu kaplumbagaya benzeyen kayanın sol kısmında büyük kayalar var yine ve üzerlerinde derin cukurlar var dogal olmayan.Muhtemelen ya kasa yada adak sunu cukuru.
Burada kaplumbaganın tam kıç kısmında altın çekimi alıyorum cok güzel şekilde.
Oradan dolaşmaya baslarken cubuklar beni sunu cukurunun hemen birkaç mt ilerisinde önündeki taş öbekli mezarlara götürdü.
Sunu cukurunu görünce zaten cubuklarada hak verdim,zengin mezarları olmalı ve mezarlarda altın cekimi alıyorum cok ciddi şekilde.

Buu kaplumbaganınkıç kısmına düşüyor bu 5 öbek mezar ve onlarında ilerisinde bir kayada o ilk resimdeki işaretler var 4 lü sıralı oymalar.

Alan harikulade ve hiç mi hiç el değmemiş hayretler icinde kaldık.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
hititli ustam kızdığın kızgınlığınla kalsın kime kızdığını bilmiyorum fakat okadarda sorun etme malum herkezin herkesi sevmek gibi bi zorunluluğu yok bana iyi gelen sana kötü sana iyi gelende bana kötü gelebilir anlaşamıyorsan muhattap olmazsın forumda geri kalan ustalarımızda sürdürür gidersin pireye yorgan yakma meselesi yerin gerçekten çok güzel daha oralarda dağlık alan arası yeşilik alan su devamında bağlık alan içersinde eski kilise diye bir sürü yer var sen ilk önce kolaydan başla:)

Gitti

Kullanıcı
xxxx xxxxx

Buranın kilisesi yok ustam.Dedigim gibi bu bölgede cok köy var ve hepsi ermeni köyleri ve köylerde kilise ve manastırlar var.
Seferberlik vakti ermeniler apor topar boşaltılmıus bu bölgelerdeki köylerden.
Buraya cok cok yakın köyde yok.

Ben mezarlardan ziyade ermeni ve eşkiya gömülerinede ev sahipligi yaptıgı kanısındayım ve bu ayrıntıyı cok önemsiyorum.Lakin bunun icinde bi cihaz lazım alan tarama veya radar.

Biraz daha bilgi edinelimde bakıcaz artık inş.

cantar

Kullanıcı
ne ise konuyu kapatalım işimize bakalım o zaman....
bilgi paylaştıkça değerlenir kıymeti artar ..
hayvanların alacası dışında insanların içindedir.
bilgi paylaşımı konusunda bildiğim ne varsa daha önce ne gördüm öğrendim bilgilendi isem kimseden hiç bir menfaat beklemeden o bilgiyi paylaşırım..Genelde kendimin açtığım tüm konularda arkadaşlarımıza mukayese edebilecekleri kendilerine örnek olabilecek konuları işliyorum...Arşivinizde olsun zararınız olmaz diye açtığım konuya baktığım zaman insanların ilgisizliğini görünce pek paylaşımda yapmak istemiyorum işin aslına gelince...Bu arada kır aç dök suç teşkil ettiği için burayı irdelemenizde yarar var diyerek açıklama yapıyorum başkada elden bir şey gelmiyor....

Gitti

Kullanıcı
Bu arada ; yanlışı konusuyorum dogruyuda konusayım.
USta var usta var.
Komana ustamızla özelden bir süredir görüşüyoruz.
Saglık sorunumu actım yakın hissedip ve kendisi o kadar gani gönüllü ki bana lazım olan üründen doldurup yolladı ücret beklemeden.
Cok ta pahalı bir ürün bu ürün.

Buda bizati yaşadıgım güzel bir örnek.
KEndisinden Allah razı olsun yardımını gördüm.
@komana

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu arada ; yanlışı konusuyorum dogruyuda konusayım.
USta var usta var.
Komana ustamızla özelden bir süredir görüşüyoruz.
Saglık sorunumu actım yakın hissedip ve kendisi o kadar gani gönüllü ki bana lazım olan üründen doldurup yolladı ücret beklemeden.
Cok ta pahalı bir ürün bu ürün.

Buda bizati yaşadıgım güzel bir örnek.
KEndisinden Allah razı olsun yardımını gördüm.
@komana
Allah ( cc) cümlesinden razı olsun Hititli kardeşim. Yalnız bunu keşke yazmasaydın. Mahcup oldum şimdi. Kiminle ne yaşadığını bilmiyorum ama büyüklük sende kalsın affet, bu meselede uzamasın bence. Allah a emanet.

Üst Alt