El Değmemiş Deve-yılan Veya Kaplumbaga Kaya Ve Mezarlar. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

El Değmemiş Deve-yılan Veya Kaplumbaga Kaya Ve Mezarlar.

karanar

Kullanıcı
Testi kebabı Yozgat a ait:D
Hem tokat kebabı nı pişer pişmez yiyecen yoksa tadını alamazsın. Onun için gönderilmesi olmaz. İnşallah bu tarafa yolun yollarınız düşerse taze taze:)

tamam usta tace gerik bizde ne kızıyon. sen iste ben sana Akçaabat köfteyi evine servis ettiriyim sıcak sıcak :)

Gitti

Kullanıcı
Unuttugum 2 resimi daha ekliyorum.
Bunlarda adak sunusu diye düşünüyorum.
Kaplumbaga kayanın yanındaki 2 büyük kaya üzerinde bunlar.
Diger adak sunusuda hemen bir iki metre önünde ki yerde bulunan kayada.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
konudaki son 3 resim konu başına eklenmiştir.konu içerinde kopukluk oldugundan hititli kardeşimizin konusuna gerekli yardımlarınızı rica ederim.
iyi forumlar arkadaşlar.

karanar

Kullanıcı
bu tip yerlerde, yani sunu çukurlarının ve oymaların çok olduğu yerlerde, bir den fazla oda olduğu hepimizce malum. bu durumda da iyi bir boşluk çubuğuyla santim santim yüzeyi araştırmak lazım. çünkü 5 - 10 m ileride bulduğunuz bir mezar referans aldığınız işaretlerin mezarı olmayabilir.

Gitti

Kullanıcı
Ersan ustanın kullandıgı bosluk cıbıklarını kullanma şansım olmuyor orada çünkü rüzgar var sürekli.
O nedenle gümüş cıbıkk ve pirinc kullanıyorum.
Yani boşluktan degilde degerliden yola cıkarak tespit yapıyorum.
5 adet tespit ettigim taş yıgmaları var mezarlar.
Dahasıda var ama dedigim gibi boşluk cıbıgı ile tespit şart gibi.
Kaplumbaganın hemen sırtında dibinde de degerli cekimi aldım 2 cıbıklada.
Orda mahzen veya oda vs olabilir sanıyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kimin nereye baktığı belli değil. kastın bura ise ,sence kaç oda vardır dersin. ama geniş bir alanı taramalısın.
sağlıcakla.

Gitti

Kullanıcı
kimin nereye baktığı belli değil. kastın bura ise ,sence kaç oda vardır dersin. ama geniş bir alanı taramalısın.
sağlıcakla.

Evet belli olmuyor pek baktıgı yön ustam.
KAç oda var onuda sizin söylemenizi bekliyorum zaten ustamç))

Lakin ustam kaplumgabaın hemen kıçında gümüş ve pirinclerle @altın cekimi alıyorum.Bosluk tespit edemedim ersan ustanın plastikler rüzgarda fıldır fıldır döndügü icin.
Orası esintili cok cünkü.

Ayrıca kaplumbaganın arkasında 10 mt ilerde taş öbekleri var toprakla karısık.Cubuklar beni oraya götürdü araziyi tararken.
O öbeklerden 5 adet var ve cok güzel cekim veriyor hem gümüşler hem bakırlar hem pirincler.
Derinlikte 2 mt civarı veriyor.

Lakin ilk rsimdeki 4 sıralı oymada kafamı kurcaladı.Oda mezarların daha ilerisinde.Burda sanıyorum 5 den fazla mezar var.Toplamda cok fazla mzar var galiba.

Birde 4 sıralı oymanın ilerisinde eski agacın altında dalları arasında kalmıs blok kaya var.O kayanın önünede cekim aldım cubuklarla.

Üst Alt