En Kıymetli Toprak,elenmiş Toprak! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

En Kıymetli Toprak,elenmiş Toprak!

MAVRAN

Super Moderatör
@Mhemet25 kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin, dilerim forumda güzel vakit geçirirsiniz. Aradığınız her ne ise muvaffak olmanız dileği ile.

MAVRAN

Super Moderatör
Konunuza gelince sizi zaten kolay olana yönlendirmiş ancak siz olle de zora talibiz diyorsunuz eh ne diyek hayırlı olsun. Belki de sizden önce birisi ona ulaşmış. Ancak tünel işi zordur toprak zeminden ne kadar aşağı indiniz bu önemli ve herhangi bir değerli tesbiti veye boşluk tesbiti yaptınız mı.

Mhemet25

Kullanıcı
Konunuza gelince sizi zaten kolay olana yönlendirmiş ancak siz olle de zora talibiz diyorsunuz eh ne diyek hayırlı olsun. Belki de sizden önce birisi ona ulaşmış. Ancak tünel işi zordur toprak zeminden ne kadar aşağı indiniz bu önemli ve herhangi bir değerli tesbiti veye boşluk tesbiti yaptınız mı.
Birçok makina götürdük, boşluk tespiti görüntülu yaptık, madeni için de ötüyor ama tam nokta kestiremiyoruz, biz zora tesadüfen yöneldik, ama çok tecrübeli bir ekip değiliz, ama nasipli olduğumuzu düşünüyorum İnşallah, bu yüzden cahilce bir hareket yapmamak için size danışıp fikir alıyorum

MAVRAN

Super Moderatör
Yukarıdan makine yardımıyla delepilr boşluğu bulabilir iseniz nokta atışı yaparsınız, bunu yapacak ekip ve bilgi varsa yapabilirsiniz tabi. Kervan usta bu konuda iyilerin iyisi konunuza bakacaktır yardımcı olur inşallah

balaban66

Kullanıcı
Yukarıdan makine yardımıyla delepilr boşluğu bulabilir iseniz nokta atışı yaparsınız, bunu yapacak ekip ve bilgi varsa yapabilirsiniz tabi. Kervan usta bu konuda iyilerin iyisi konunuza bakacaktır yardımcı olur inşallah

Selam usdadım ,,, Bir kisinin girebilecegi ebatta ,ve içi tika basa elenmiş kum dolu bir magramız var , Burasini 20 metre kadar Tekneye baglayip surukleyerek temizlendi ,Ayni zamanda bazi yan yollarada dönüş var ,
Burada 1 ay kadar calısma yapıldı 1982 yilinda Isdanbul dan Özel soy isimli suan ismini hatirlayamadigim bir profesör Yanında bir ingiliz naden mühendisi ile ozel bir aracla bana geldiler buraya gitmek isdediklerini soylediler götürdüm, Ingiliz ordan numune aldı çeşmeye vardik oda bu kumu yıkadı eledi ,burada maden çalıştırılmış, Tekrar çalışmaya degmez yani kurtarmaz dedi ve öylece döndük, Simdi yukardaki elenmiş toprak ile ilgili yaziları okuyunca kafam karıştı, SAYGILAR

TEVFiK

Vip Üye
Selâmmın aleykum kervan ustam elinize ve emeğinize sağlık böyle güzel ve aydınlatıcı bilgileriniz içinde başta siz olmak uzere konunuza katkıda bulunan tüm ustalarıma,da.çok teşekkür eder.devamını,da.bekleriz.saygılarımla.

Kervan07

Admin
Abicim selamünaleyküm, sitede yazdıklarını takip ettim sırf sana ulaşmak için uye oldum, elimde bi konu var sana danışmak istedim, iyilik yaptigimiz bir yabancı bize yaşadığımız muhitte bir yer tarif etti, yere gittik ormanın içi normal tepe, tarife göre kazdik ve tünel bulduk tünelin girisinde tuğla gibi bir taş ve üstünde 3 işaret vardı, tünelin icinde tertemiz elenmiş gibi siyah kum vardı kumu çıkardık tünelin sonunda bir tünel daha çıktı onda daha az kum vardı, ondan sonra işleme devam etmedik kış girdi araya tünelin de ağzını kapattık, bize burayı tarif eden yaşlı bir ermeniydi, bi ağacı tarif etti ağacın dibinde müjde var kolay yerde onu alın sizin 7 sulalenize yeter dedi, ondan çok daha fazlası var o sizi aşar gücünüz yetmez dedi, biz müjdeyi bulamadık tunelleri bulduk, bir yorumunuz yönlendirmeniz olur mu, cevap verirseniz sevinirim
öncelikle mekanımıza hoş geldiniz bu aralar yoğunluk dan dolayı foruma çok vakit ayıramıyorum bu yüzden konunuzu biraz geç gördüm kusura bakmayın. benim için mekana üye olmanızda beni ayrıca onure etti
konunuz ile alakalı yazılcak cizilcek çok şey var. müsait bi zamanda ayrıntılı bir şekilde izah ederim

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
define ile alakalı genelde yüzey işaretleri paylaşılır...birazda zemin altına inelim ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşalım.

elenmiş toprak,içinde en ufak toz tanesi dahi bulunmayan saf ve yumuşak topraktır. elenmiş toprak genelde kazının başında ve sonunda karşımıza gelir..uzun giden dolgu tünellerin yönü değiştiğinde,bazı işaretlerin üzerinde,kille karışık ve yol iz olarak da karşımıza çıkar. renkli elenmiş topraklarda mevcuttur. mesela kırmızı toprak yüzeyden başlar ve gömünün yerini belli eder. sarı ve siyah renkli elenmiş topraklar genelde şifredir.

Hedefe giden yolda onlarca işaretin yanı sıra elenmiş toprağı bulmadan hedefe ulaşamazsınız! bu bahsi geçen işaretler ve bulgular tamamı mahzenler için geçerlidir. mezarlar bilgim dahilinde değildir.
7777.jpg
Zemin altı mezarlarda aynen yazıgın gibi cıkar bazen, bu mezarlar sıradan mezarlar olmayıp, özelikle kiliseye ait yöneticilere aittir. Lakin öylesine karmaşıktırki insanın anasından emdigi sütü burnundan getirir. Kamyon kamyon o dedigin elenmiş topragı o tünellerden cıkarmak ve tünellerin nereye gittigini kestirmek irade ister.Özelikle irade diyorum tecrubesi olmaz bir yer digeri gibi olmaz. Bıktırır usandırır. Boş odalar malzeme odaları ve mezar odaları tamamen elenmiş ipek gibi topraktır kazmaya gerek olmaz ayrı küreklede bitmez bir türlü yine dedigin gibi kırmızı toprak kil kireç hep bir yerlere sürükler ama kimi aldatmaca kimi dogru.

Kumluk2625

Kullanıcı
Selam aleyküm,
Bi yörede dogal depo kaziyoruz.
Tüf alanı.
Normalde tuf devam ederken 40 metre, 10 cm kalinliginda kum katmanina denk geldik, ardindan sari aralarda sert tas olan topraga geldik.
Toprak el ile eşiliyir, ama diger taraflar sert. Bu 10 cmlik kum kanali Ileri dogru da catili ev gibi bir hal alıyor.
Aceba herhangi bir sey var midir?

Dosyalarin sifresi. Dm

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Selam aleyküm,
Bi yörede dogal depo kaziyoruz.
Tüf alanı.
Normalde tuf devam ederken 40 metre, 10 cm kalinliginda kum katmanina denk geldik, ardindan sari aralarda sert tas olan topraga geldik.
Toprak el ile eşiliyir, ama diger taraflar sert. Bu 10 cmlik kum kanali Ileri dogru da catili ev gibi bir hal alıyor.
Aceba herhangi bir sey var midir?

Dosyalarin sifresi. Dm

Yeni konu oluşturarak
Resimler ve ayrıntılı bilgi verirseniz
Ustalarımız bilgileri dahilinde yardımcı olacaktır

Bu arada
Mekana hoş geldin ustam
İyi forumlar dilerim