En uygun ve en iyi dedektör | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

En uygun ve en iyi dedektör

Abdullah313

Kullanıcı
Çubuga güveniyorsan dedektöre ne gerek var, dedektöre güveniyorsan neden çubuk kullanıyorsun. Dedektör hangi sorununu çözecek ki?
Çubuk kullananlarda "benim var dediğim yerde var, yok dediğim yerde yoktur(ama arazide, lafta değil) diyecek kadar usta olanların yüzdesi bence %10 u geçemez. Bu durumda %90 lık kısmın, belki günlerce sürecek boşa emekten kurtulmak için, dedektör ile teyid etmesi kadar doğal bir durum yok.

Abdullah313

Kullanıcı
Ben yeni çıkmış yerli bir vlf dedektörü çok beğendim. Multifrekans olan eqinox dan çok daha iyi performansı var üretimi yapan da hem başka markaların bayisi hem kendi de bu hobiye gönül vermiş birisi ama sanırım buradan sayfasının linkini vermek kurallara aykırı. Eğer özelden sakınca yoksa yazın oradan vereyim linkini.
(o arkadaşı tanımam, hiçbir ilişkim yoktur, sadece uzun zamandır takip ettiğim biri ve cihazından almayı düşünüyorum, hepsi bu.)

El-Ensari

Kullanıcı
Eyvallah Ustam,
Çubuk kullananlarda "benim var dediğim yerde var, yok dediğim yerde yoktur(ama arazide, lafta değil) diyecek kadar usta olanların yüzdesi bence %10 u geçemez. Bu durumda %90 lık kısmın, belki günlerce sürecek boşa emekten kurtulmak için, dedektör ile teyid etmesi kadar doğal bir durum yok.
Eyvallah Ustam, tamda duygularıma tercüman oldunuz.

El-Ensari

Kullanıcı
Ben yeni çıkmış yerli bir vlf dedektörü çok beğendim. Multifrekans olan eqinox dan çok daha iyi performansı var üretimi yapan da hem başka markaların bayisi hem kendi de bu hobiye gönül vermiş birisi ama sanırım buradan sayfasının linkini vermek kurallara aykırı. Eğer özelden sakınca yoksa yazın oradan vereyim linkini.
(o arkadaşı tanımam, hiçbir ilişkim yoktur, sadece uzun zamandır takip ettiğim biri ve cihazından almayı düşünüyorum, hepsi bu.)
@Abdullah313 Ustam, linkini bana özelden verebilirsiniz size zahmet

Frekans

Kullanıcı
Eğer yüzde 90 lik kısmı dedektör teyit ediyorsa ve boşa emekten kurtariyorsa eyvallah. Benim gördüğüm Çubukçu'nun da, dedektör kullanında hep aynı yerde sinyal aldığını gördüm. İkiside aynı yeri verir. Verdiği yerlerde bırakın minareli, minarelin minareli çikar. Tabi ustalaşmış cubukcuya ve dedektör kullanıcısına lafım yok.

demreli

Kullanıcı
Çubukla tespit edilen yeri hiçbir dedektör tespit edemez. Tek tek hariç

memba

Kullanıcı
selamun aleykum abilerim (30-40cm )derinliğinde sadece değerliyi algılayabilen toprak ayarını otomatik yapan bir dedektör almak istiyorum bütçem kısıtlı 20bin çok tşk ederim.Cümleten saygılarımı sunarım.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
selamun aleykum abilerim (30-40cm )derinliğinde sadece değerliyi algılayabilen toprak ayarını otomatik yapan bir dedektör almak istiyorum bütçem kısıtlı 20bin çok tşk ederim.Cümleten saygılarımı sunarım.
Ayrım olayı büyük sıkıntı, ona güvenerek alma, her çaldığında kontrol ederim diyorsan minelab 540 veya nokta simplex olabilir. Minelab 3 frekans veriyor bence bu yönüyle simplexe üstün. Garret 400 tede multifrekans varmış. Onuda seçeneklere ekleyebilirsin