Ermeni Bölgesinde Haç Işareti | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Bölgesinde Haç Işareti

birol38

Kullanıcı
ne yemini, yok öyle bir şey burada.o küçük haç yuvarlak içinde olsa o zaman belki tılsım olabilirdi.

üstteki resimde üçgen yer kasa olabilir.haç da kutsanmış alan diyor, olası muhtemel mezarlar için yapılmıştır. yanındaki yön işareti olmasaydı son nokta derdik. ama yinede yakın çevresinde değerli tespiti yapmak lazım.

yukarıdaki resimde de işaretlediğim gibi; ortadaki kanalı sayfa ortası olarak düşünün, sağ taraftaki resim dere yada çeşmeye yön veriyor ama siyah oklardan herhangi birisi olabilir. ille de oymalar tarafındaki olacak diye bir şey yok. inşallah bu resmin 25 -30m etrafında en üstteki resim vardır. çünkü aile mezarlığındaki aynı haçı bulman gerekiyor. gördüğüm kadarıyla en üstteki resimdeki haç ile bu resimdeki haç aynı. kolay gelsin
abi en üstteki resim kırmızı kayanın 5 metre aşağısında. bu kırmızı kayanın arkasında bi boşluk var. yarın yeni resimleri yüklicem

karanar

Kullanıcı
tamam yükle bakalım yeni resimleri. yani ben şunu anladım; iki resimdeki haç ta birbirine bakıyor.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
haç olan kaya sabit bir kaya ise, ve kanal altında çalışma henüz yapılmamış ise sen buraya bakmalısın. haçın kendisini de doğru dürüst resimlersen daha net fikirlerimiz olur. ve bu haçmı çarpımı nedir bizde anlarız. haç ise kollarını da ölçüver. ve haç uzun kolu hangi yöne bakıyor yazıver. burası sergen bir kayalık sanırım. doğruysa eğer, bu da dikkate değer şeylerin burda olabileceği fikri uyandırır. yani yine geldik son nokta olduğu fikrine.

ve resimlemen çok başarısız. bana üstte yere paralel olan kanalın hemen altının kazılmış bir alan olduğu fikrini uyandırdı. resimlemende, özellikle bu alan görüntülenmekten kaçınılmış gibi izlenim veriyor. halbuki burayı uzaktan anlaşılır resimlerle çekmen senin yararına olurdu.

başarılar dilerim.

Üst Alt