Ermeni Çeşmesi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Çeşmesi

wolf_52

Kullanıcı
şunlarıda ekleyim bu 3 çeşmeden tek sağ kalanı diyer 2 si ni harabe etmişler bu sağlam tek ayakda kalanı ve güneydeki tk çeşme 3 leme yapan ve dibek taşı olan tek çeşme bu:) dede mezarını sormayın 40 sene evel almışlar bir kazan... mezarlığı var çok güzel... lakin hertarfı harap edilmiş bu sistem gömsünün işret yok bir şeyde bulamamışlar işreti kırmışlar sağ kalan tek bu çeşme ellenmemiş olrakk...

Pisagor_52

Kullanıcı
Kuyusu arka tarafa değildi 20 metre kuzeybatısında bir evin bahçesinde toprak altından 3 kuyu çıkmış arazı sahibi kapatmış arka tarafında 3leme yapan dut ağaçları kesilmiş yıllar önce (çiviyi bulma şansımız olmadı) ağaçların ortasında dibek taşı'nı ise camiye saksı yapmışlar..Benim aklımda ki yerler sabit ben bunu görsellik adına wolf'a vermiştim o işlenecek konu olarak açmış iyi'de yapmış zararı yok değerli ustalarında goremediğimizi gormesini isteriz bu ERMENİ ÇEŞMESİ hakkında..iyi forumlar.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
daha açarmısın zebun ustam ben anlamdım. 6 saysal değerini aklıma tek 6 gen süleymanın mührü gelyor şu an... :(

6 )Değirmen.Dibek.Yuvarlak oyma.kuyu.havuz.gibi yerler aranmalı.malın yerini verir.ayrıcada son noktasıdır. "Asiavcı ustanın sayısal değerler paylaşımından"

Altı
sayısının sembolizmi üzerinde düşününce kuşkusuz akla ilk gelen Süleymanın mührü olacaktır. İçiçe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bu şekil altı köşelidir. Çok eski çağlardan beri kullanıldığı düşünülmektedir.

Yukarı bakan üçgenin tekamül ederek tanrıya ulaşan ruhu, aşağıya bakan üçgenin ise toprağa dönüşü temsil ettiği düşünülmektedir. Bir başka açıklamaya göre ise yukarı çıkan ateşi ve aşağıya akan suyu sembolize etmektedir.

Altı sayısı 3+3 tür. Bir özelliği de 1x2x3 olmasıdır. 6 sayısının ayrıca bölenlerinin {1,2,3} toplamı da kendisine eşittir. Böylece altı mükemmel bir sayı olarak düşünülmüştür.

Tanrının dünyayı altı günde yaratması da altının mükemmel olma özelliği ile alakalı olabilir. "yağmur adamın sayılar sembollerinden konusundan"

Dibek,kuyu,değirmen <=6 => 21 => Kuyu, dibek,tepe
Tepe, üçleme, yemin üçgen <=3 => 6 => Kuyu, değirmen.

bunlar bilgiler ustam resimde görünenleri işaretledim hep 6 değeri kullanılmış 6 yapraklı çiçek de davut yıldızını temsil eder sayısal değerlerde uyuşuyor sanırım bulgularla incelemenzi ona göre değerlendirin

wolf_52

Kullanıcı

6 )Değirmen.Dibek.Yuvarlak oyma.kuyu.havuz.gibi yerler aranmalı.malın yerini verir.ayrıcada son noktasıdır. "Asiavcı ustanın sayısal değerler paylaşımından"

Altı
sayısının sembolizmi üzerinde düşününce kuşkusuz akla ilk gelen Süleymanın mührü olacaktır. İçiçe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bu şekil altı köşelidir. Çok eski çağlardan beri kullanıldığı düşünülmektedir.

Yukarı bakan üçgenin tekamül ederek tanrıya ulaşan ruhu, aşağıya bakan üçgenin ise toprağa dönüşü temsil ettiği düşünülmektedir. Bir başka açıklamaya göre ise yukarı çıkan ateşi ve aşağıya akan suyu sembolize etmektedir.

Altı sayısı 3+3 tür. Bir özelliği de 1x2x3 olmasıdır. 6 sayısının ayrıca bölenlerinin {1,2,3} toplamı da kendisine eşittir. Böylece altı mükemmel bir sayı olarak düşünülmüştür.

Tanrının dünyayı altı günde yaratması da altının mükemmel olma özelliği ile alakalı olabilir. "yağmur adamın sayılar sembollerinden konusundan"

bunlar bilgiler ustam resimde görünenleri işaretledim hep 6 değeri kullanılmış 6 yapraklı çiçek de davut yıldızını temsil eder sayısal değerlerde uyuşuyor sanırım bulgularla incelemenzi ona göre değerlendirin
ustam çok teşk ederim güzel yormun ve aydınlatdığın için ayrıca müteşerkir oldum ...

ertug

Kullanıcı
şunlarıda ekleyim bu 3 çeşmeden tek sağ kalanı diyer 2 si ni harabe etmişler bu sağlam tek ayakda kalanı ve güneydeki tk çeşme 3 leme yapan ve dibek taşı olan tek çeşme bu:) dede mezarını sormayın 40 sene evel almışlar bir kazan... mezarlığı var çok güzel... lakin hertarfı harap edilmiş bu sistem gömsünün işret yok bir şeyde bulamamışlar işreti kırmışlar sağ kalan tek bu çeşme ellenmemiş olrakk...

wolf 52 kardeşim deden alınmış paradan hariç en az 5 yerde paraların var bu çeşmenin karşısında üçgen bahçe varmı burda yoksa bile çevrede enaz üç adet üçgen bahçe olacak bu çeşmenin aktığı istikamette iki yakın bır uzak çeşme veya kaynaklar olacak uzak çeşmenin önünde üçgen bahçe olabilir ekşi ağaçlarıda araştır dedenin mezarlığı üçgenmi eğer bu söylediklerim varsa devam edelim saygılar

kingoctapus

Kullanıcı
2 kurnası varsa ermeni çeşmesi derim bunda yok ardında veya yakınında bir güzel ağaç var ise buda gömü işareti 7 adım önünde girişide olur vs vss vss

adrenalin68

Kullanıcı

Altı

vaaauvv..

wolf_52

Kullanıcı
wolf 52 kardeşim deden alınmış paradan hariç en az 5 yerde paraların var bu çeşmenin karşısında üçgen bahçe varmı burda yoksa bile çevrede enaz üç adet üçgen bahçe olacak bu çeşmenin aktığı istikamette iki yakın bır uzak çeşme veya kaynaklar olacak uzak çeşmenin önünde üçgen bahçe olabilir ekşi ağaçlarıda araştır dedenin mezarlığı üçgenmi eğer bu söylediklerim varsa devam edelim saygılar
ustam her yer fındık bahçe si olmuşş burası bana ilk geldiğinde ilk sorduğum şey dede nin güneyindeki 3 gen bahçee idi köyü ün girşindeki çatal yoluu sordumm girişdeki 3 cü evei sordum at besleyen huysuz brisimydi diyee evet dediler yaşlılarr... bakdımki sisteme uyduu... kuzenimi yoladım keşif için pisagoru.. dün keşve o gitdii... senin aklında olan herşeiyy arşdırdık yerlerini... lakin bişe yok... işret namınaa fındık dikilmiş hep... ayakda kalan tek yapı burası.. sağlam.... burası hariçç diyer yerler sağlam bir çihaz la yada sağlam bir çubukçu ustayla keşvedebilrizz ersan ustayı taransfer edersek şayett ancak ozamn bakarımm... geri kalan yerleree:D:D:D

Üst Alt