ermeni evlerinde,bulunan gömü yerleri tecrübeden | Define işaretleri ve anlamları

ermeni evlerinde,bulunan gömü yerleri tecrübeden

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
s.a

1.avluda veya bodrumda bulunan havuzun altında küçük mahzen olabilir?
2.kuyunun ağzından itibaren 1mt.aşağısında veya kuyunun hemen yanında kör pencere olabilir?.genellikle kuyuda tünel girişi başlar.
3.duvar bulunan taşlardan,çok geniş olanının içi boş olabilir? bu taşlar genelikle mutfak duvarında veya pencere altlarında olur.
4.bodrum tavanındaki 2 ağacın arasında kaya parçası varsa? içi boştur
5.avluda tulumbanın atık su için yapılan kanalı,yer altındaki tünelin şeması olabilir?
6.bodruma inen merdivenin sahanlığının altında ve yan duvarlarında gizli pencere olabilir?
7.bodrumun avluya bakan küçük penceresinin içinde olabilir?
8.avluda bulunan incir ağacının dibinde olabilir?
9.bodrum kapısının eşiğinden 1 adım ilerisinde olabilir?
10.ermeni evlerinde şömine dibinde oda var denilir,fakat ben şimdiye kadar şömine altında odaya denk gelmedim,açılmışını bile görmedim.(belkide ben rastlamadım)
11.ermeni evlerinde pencere veya kapıların taşında,oyma ve parmak genişliği kadar taşı kesilmiş görseniz.bilinki gizli pencere var.

alıntı=izsürücü usta

TEVFiK

Vip Üye
Cevap: ermeni evlerinde,bulunan gömü yerleri tecrübeden

s.a

1.avluda veya bodrumda bulunan havuzun altında küçük mahzen olabilir?
2.kuyunun ağzından itibaren 1mt.aşağısında veya kuyunun hemen yanında kör pencere olabilir?.genellikle kuyuda tünel girişi başlar.
3.duvar bulunan taşlardan,çok geniş olanının içi boş olabilir? bu taşlar genelikle mutfak duvarında veya pencere altlarında olur.
4.bodrum tavanındaki 2 ağacın arasında kaya parçası varsa? içi boştur
5.avluda tulumbanın atık su için yapılan kanalı,yer altındaki tünelin şeması olabilir?
6.bodruma inen merdivenin sahanlığının altında ve yan duvarlarında gizli pencere olabilir?
7.bodrumun avluya bakan küçük penceresinin içinde olabilir?
8.avluda bulunan incir ağacının dibinde olabilir?
9.bodrum kapısının eşiğinden 1 adım ilerisinde olabilir?
10.ermeni evlerinde şömine dibinde oda var denilir,fakat ben şimdiye kadar şömine altında odaya denk gelmedim,açılmışını bile görmedim.(belkide ben rastlamadım)
11.ermeni evlerinde pencere veya kapıların taşında,oyma ve parmak genişliği kadar taşı kesilmiş görseniz.bilinki gizli pencere var.

alıntı=izsürücü usta
Selamunaleyküm Sayın Bozkurt Ustam Maşşallah Ne Güzel Bilgiler bunlar Aynı Sayın Hutame Ustam Gibi Bilgileri Bizlere sunup Paylaştığınız İçin Teşekkür eder.Elinize ve Emeğinize Sağlık derim Saygılarımla.:cool:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: ermeni evlerinde,bulunan gömü yerleri tecrübeden

Güzel bilgi:eek:
Güzel paylaşım:cool: