Ermeni Kilisesi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Kilisesi

Taha25

Kullanıcı
Ya bu mobilden nasıl resim atıyoruz olmuyor bir türlü

Taha25

Kullanıcı
U
Eline sağlık ustam.
usta bugün saat 2.22 de oradaydım. Ve aynen dediğin gibi güneş kuzeydoğu tarafında mihrabın yanında yüksek bir yere vurmuştu. Sanırım bu yüksek yer mumluk mihrap olmalı. Neresinde olabilir,nereyi yoklamalıyım?

Taha25

Kullanıcı
Kod:
[QUOTE="Taha25, post: 193826, member: 13258"][/QUOTE]

feylezof

Kullanıcı
Ustamız net açıklamış. İyice oku demek istediğini anlamaya çalış.
Güneybatıdan kuzeydoğuya saat 2,22 de güneş pencereden kilisenin içine vurmak zorunda Acıyı hesapla vurduğu yerde ya mumluk mihrap şeklinde yada ufak pencere denk gelir pencerenin altı duvar be yahut pencerenin alt toprak kısmını yapmanı tafsiye derim zaten mihrabın yanına gelir bu yer

Taha25

Kullanıcı
Ustamız net açıklamış. İyice oku demek istediğini anlamaya çalış.
Eğer güneş ufak pencereye denk gelirse pencerenin alt duvarı ya da pencerenin altındaki toprak Kısmını yoklamam gerekiyor burasını anladım. Fakat güneş eğer mumluk mihrap şeklindeki yere vurduysa nereyi yoklamam gerekiyor onu anlamadım..

alchemy01

Kullanıcı
öncelikle kiliseye giriş kapısını çok dikkatli inceleyin mihrap sizi tam karşıdanmı görüyor mihrabın dibi ile duvar seviyesi arası d oyma varmı ağacın türü ne kuyuyu buldunbuzmu kuyuyu inceleyin en yakın su yolunu belirtin dereyi iyi araştırın balık ve ördek bulma ihtimaliniz olabilir kilisenin kuzey yönünden gelen bir yol varmı acı su ve ayazmanın durumu ne arka taraf meyil inişinde patikayı kesen yol dereyle birleşiyormu bölgede yılan buldunuzmu kilisenin türü nedir romamı bizansmı kuyudan mahzene iniş şıkkı değerlendirildimi kiliseler çok sınmalı ve sistemli olan bölgelerdir saygılar

Üst Alt