Ermeni Tarlası 3 Gen Yapan ağaçlar ve rüya | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
incir veren hepsi meyve veriyor biri hariç. haçın sol kolundaki dut. o ipek böceği dutu
Sarmasık cinsi olan inciri mahsenin icinde fidaliyorlar ve bu inciri ne kadar keserse kessin tekrar sürgün yapiyor yani bunun asla kökü kurumaz. Bunu eşkiyalarda kullanmış.Sarmasık.incirin kökünü kip ederseniz mahsene girersiniz hedefde zaten mahsen oluyor.Bunu iki adet eskiya isinde oldugunu biliyorum.
Ceviz işi başka, Ermeniler daha cok.cevizi kullandılar.

ArtinBasmacıyan

Kullanıcı
Sarmasık cinsi olan inciri mahsenin icinde fidaliyorlar ve bu inciri ne kadar keserse kessin tekrar sürgün yapiyor yani bunun asla kökü kurumaz. Bunu eşkiyalarda kullanmış.Sarmasık.incirin kökünü kip ederseniz mahsene girersiniz hedefde zaten mahsen oluyor.Bunu iki adet eskiya isinde oldugunu biliyorum.
Ceviz işi başka, Ermeniler daha cok.cevizi kullandılar.
incirde 2 kere kesildi fakat yine çıkıyor altında mahsen mi var acaba?
ceviz işi nasıldır?

balkaya34

Kullanıcı
incirde 2 kere kesildi fakat yine çıkıyor altında mahsen mi var acaba?
ceviz işi nasıldır?
Öyleyse incirin altinda mahsen olabilir.
Ceviz dikerken altina Taş koyarlar ,TAŞ koymazlarsa ceviz tabana dogru uzar yukarıya dal vermez. Öyle olunca cevizi dikmek icin bir.güzel .cukur açıp .cukurun icine önce saklayacagi malzemeyi koyar üsdüne taş yatırır Cevizi üsdüne dikip. cukuru doldurur bu cevizi.kimse kesmez çünki ceviz iyi.meyvedir..

KANAS_USTA

Admin
Resim üzerinde yönleri belirt ve çevredeki başkaca doğal unsurlardan bahset kardeşim.
1000 m ye kadar kaynak çeşme dere tepe yol köprü kaya değirmen magara baska cins agac manastir mezarlik kuyu değirmen ören yeri eski yol kuyu ucu görülen toprağa gömük taş tarlanin köşe yönleri farklı agac harman yeri ...vs ne varsa birini bile es geçme
Her olgunun yön ve mesafe durumunu özellikle istiyorum

Son düzenleme:

ersan

Admin
Artin-usta burda ermeni sistemi kukanilmis bu 3 noktada varsa bir sey o da derinde olur.Ermenin bir lafi var.
Tavuk gibi toprak uzerinde tepinerek benim param bulunmaz deye.
Sindik ustam burda hac sustemi kulanilmis bu 3 lu aclar having sade basi kurugunu bulman gerekiyor anlayacan 50-70 mt arasi baska buyuk bir ac daha olmali eyer varsa bir yaz.

ArtinBasmacıyan

Kullanıcı
haçın kollarında kırmızı noktalar dut sağdaki dut kırmızı soldaki kuru dut. uzun kollardakiler incir alttaki yenen incir üstteki sarmaşık incir.

Ekli dosyalar

• ef_LI.jpg
    ef_LI.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 6

ArtinBasmacıyan

Kullanıcı
Artin-usta burda ermeni sistemi kukanilmis bu 3 noktada varsa bir sey o da derinde olur.Ermenin bir lafi var.
Tavuk gibi toprak uzerinde tepinerek benim param bulunmaz deye.
Sindik ustam burda hac sustemi kulanilmis bu 3 lu aclar having sade basi kurugunu bulman gerekiyor anlayacan 50-70 mt arasi baska buyuk bir ac daha olmali eyer varsa bir yaz.
usta tam anlamadım daha düzgün yazabilir misin