Ersan Usta Ve Diğer Ustalar Konu Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum Teşekkürler | Define işaretleri ve anlamları

Ersan Usta Ve Diğer Ustalar Konu Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum Teşekkürler

yalovalı

Kullanıcı
ustalar bu resimler 20dönümlük bi arazi içinde altta bi kroki çizdim yardımı olur sanırım iki kaya arasındaki uzaklık tahmini 70m

1. kaya fotoları

2.kaya fotoları

sete dayanmış kaya 2. kayanın 5m arkasında

ustalar elimden geldiği kadarıyla bi kroki çizdim işallah yardımı olur
saygılar.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
8.resmin deve başsız

yalovalı

Kullanıcı
teşekkürler ersan usta ilk kayadaki işaretler fukara mezarı olabilir fakat bulunduğu nokta tepede bir yer ikinci kayada erdem kardeşimiziin dediği gibi deve boynunda tek oyma yuvarlak var başınıda yere koymuş şeklinde bu devenın 3m arkasında 2m lik bir set var ve sete yaslanmış tek bir kaya var o sette başka kayada yok ustam

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

yalovalı kardeşim,aramıza hoş geldin. güzel detaylandırmışsın.
odası sırtında baktığı istikamet önem arz eder.

bu resim bir figür gibi okunmalı.
soldaki oymanın akarı ve o kısımdaki traşlanmışlık, sol kısma işaret etmekle beraber, önden ve yandan göremememize rağmen,kayanın uc baş gibi olan kısmın istikametide önem arz eder.
boşluğu neyle tespit ettiniz bilmiyorum. arazi yapısı çizimine ve kayaların verdiğine göre uygun uygun görünmekle beraber,tespitte bir noksanlığınız olduğu kanaatindeyim.
öncelikle 10 m. çap çok fazla. arasında bir ayrışan nokta olupta fark edememiş olabilirmisiniz.
2. olarak ,tünel şeklinde aldığınız boşluğun,odanın birine kadar uzanması gerekir.
eğer tespitinizden eminseniz, ancak üstten açılıp kapatılan bir yer olduğunu düşününüz.
dediğim detayları gözden geçirdikten sonra, odaların üzerinden birde derinlik ölçümü yapınız.
sağlıcakla selametle.

yalovalı

Kullanıcı
yorumun için teşekkürler ikizceli ustam öncelikle boşukları bakır çubukla teepit ettim

baktığı istikamette 3m ilerisinde boşkul var krokidede belirtmişim fakat okunmuyor 5m ye 5m kadar boşluk baktığı yönde var burası mezar odası olabilirmi çünkü diğer odalar göre yüksekte ayıca bu kayanın altından kesme taşlarda çıktı fotolarını atarım

bu kayanın sol arka kısmında sete yaslanmış kaya var boşluğu bu kayadan itibaren krokide soldaki odaya kadar devam ediyor odaların alt kısımlarındaki boşluk nereye kadar ölcemedim ormanlık çünkü odaların ölçüsünüde tahmini söyledim çünkü ölçmeye zaman bulamadım bu hafta sonu ölçerim. ustam burda ne yapmam gerektiğini söylersen hafta onu ona göre haraket ederim teşekkürler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
son mesajınızı sildim.yaptığımız yorumlar yasal çalışma adına yapılmakta.
boşluk tespiti yaptığına göre, bununla ilgili açmış olduğum konuyu öncelikle incelemeni,
sonrada kendine ve elindekilere güvenerek, tespit ettiğin yerleri titizlikle ,noksansız, paylaştığın kroki gibi detaylandırmalısın.
boşluk tespiti konumda derinlik ölçmeye ait bilgilerde ,bir boşluk olan yapıtta nasıl tespit yapılacağıda ayrıntılı yazılı.
sağlıcakla selametle.

yalovalı

Kullanıcı
kusura bakma ikizceli ustam o kayaları kazarak çıkarmadık bu bölge bahçemizde traktorla sürerken çıktı çıktıktan sonrada biraz araştırma yaptım 1. kaya ormanlık alanın içinde kalıyor. birdahai koularda daha dikkatli olurum saygılar.ölçümleri yptığım zaman seninlede paylaşırım teşekkürler

Üst Alt