Erzincan | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Erzincan

metin77

Kullanıcı
NOT :istediğiniz yeri arayın ben söylemeden hiç kimse parayı alamaz isterse cihazınız olsun BU LA MAZ Sınız bolşanslar[/QUOTE]

@METİNN ustam, alamazsınız ve bulamazsınız dediğiniz yer sadece Erzincan daki yer için mi dediniz yoksa genel olarak mı dediniz?

gıral

Vip Üye
NOT :istediğiniz yeri arayın ben söylemeden hiç kimse parayı alamaz isterse cihazınız olsun BU LA MAZ Sınız bolşanslar

@METİNN ustam, alamazsınız ve bulamazsınız dediğiniz yer sadece Erzincan daki yer için mi dediniz yoksa genel olarak mı dediniz?[/QUOTE]
Usta bura hakkında demiştir.

gıral

Vip Üye
METİN usta tarifinize uyabilecek biyer bulundu ismini net olarak bilenyok. Mevki ve imare netmidir teyit edici işaret nevar. Türbenin ismini öğrenince bildirecem

gıral

Vip Üye
Şimdi buişleri bilirsiniz. Hasan Hüseyin'e söyler memet öbürüne sorar vs uzar gider. Aldığım bilgilere göre burası biköy içinde ve köylülerde burayı biliyor tümülüsgibi bitepe varmış .Tabi bubilgiler kulaktan duymadır kendim görmedim. Yanlız köyiçinde oluşu buranın işini nedenli zor olduğunu anlamamıza yetiyor. Halen türbenin ismi gelmedi

METİN

Kullanıcı
Türbenin ismi :ZİHNİBABA türbesi
HOUK_mercan köyünde.
Metin-77 kardeşim yanlış anlaşılma olabilir sizi kıracak kelimem oldu ise özür dilerim.

METİN

Kullanıcı
Devam ediyorum. ERZİNCAN mercan köyü. Zihnibaba türbesi. Bu birinci nokta DEVAM türbeden yukarıya doğru gidildiğinde Osmanlı'dan kalan manastır. Yıkılmış olabilir manastırın batı duvarına 15vy20m mesafesinde yerde yatar vaziyette üstünde mantar şeklinde kabartma olacak. Bu bilgiler haritadan alma kesinlikle degildir. Bu yazdıklarım özel belgedendir. İlgilenen herkeze tekrar teşekkür ederim

METİN

Kullanıcı
Sevgili gıral arkadaşım sizin araştırmanızda bir yanlışlık var türbe köy içinde degil köy dışında ve gözden uzak. Türbe hala var ben az miktarda araştırdım.

METİN

Kullanıcı
Kutay24 arkadaşım sizi bir bölgeye yönlendirirsem gitme şansınız nedir işlem degil önce görsel amaçlı. Elimdeki işaretleri görüp teyit etmeniz yeterli. Diğer hareketler aşamalı olacak. Kabul ederseniz. Özelden yazarım çünki bazı bilgiler ifşa olmamalı. İnşallah diğer üye arkadaşlarımda beni anlayışla karşılar. Özelime yazın

METİN

Kullanıcı
Kutay24 arkadaşım kale refahiyedemi¿¿yoksa kemah tamı