Eşek Ve Üzerinde Adam Figürü | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Eşek Ve Üzerinde Adam Figürü

MAVRAN

Vip Üye
Ustalarıma ilave olarak ustalarımdan müsade alarak yazayım. Benim bilgim ileride zorlu bir tırmanış olan yer veya yol olacak orayı çıkınca veya çıkarken mağara olacak orada odayı veya gizli geçidi bulun bu geçit içinde bir kapalı oda olacak. Yolcu burada hem dinlenir Konaklar ya yük yükler veya yükü bırakır, çıkış girişden değil farklı bir yerden dir. Çıkınca ovaya veya vadiye yukarıdan bakacak önünde ya düz bir ova veya kıvırarak akan bir dere olcak. Bulunduğu yeri aşağıdan görmek zor iniş yine zorlu ve zahmetli olur. ( kaynak dedelerden kalan ancak kısmı bir ev yangının da Kayıp ettiğim ve hadiramda kalanlar daha çok bu bilgiler Karadeniz Bayburt ve Erzurum u içine alan bazen Artvin e uzanan yerleri kapsar) ALLAH Yardimcimiz olsun.

Sado6161

Kullanıcı
Kanas usta güney demiştim yönü ama yanlışmış kuzey batı yönünde istikameti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sado6161

Kullanıcı
Mavran ustam yazdıklarınla yüzde seksen yüzde doksan örtüşüyor eşşeğin baktığı istikamette karşıda bi tepe var üstten kervan yoluyla gelirmişler o tepenin ordan içeri girer kaybolurmuşlar bazende o tepenin üzerinde panayır kurarlarmış

wolf_52

Kullanıcı
ustam resimde 1 den fazla eşek war kare oymanın altındaki eşeğin üstündeki adam ayakda duran yartıkdan elinden bir şey alıyor gibi..

MAVRAN

Vip Üye
Yer mühit olarak cok önemli sizde olan yerde Sado 6161 ustanın dediği yerle aynı bölgemi. Siz bölgeniz hakkında bilgi paylaşımı yapın var olan bilgileri anlatın. Hani belki diyorum....

AsmegaTurkBoss

Kullanıcı
Yer mühit olarak cok önemli sizde olan yerde Sado 6161 ustanın dediği yerle aynı bölgemi. Siz bölgeniz hakkında bilgi paylaşımı yapın var olan bilgileri anlatın. Hani belki diyorum....
konunun üstüne konu açmış gibi oldu ama @Sado6161 usta kusura bakma
Bölge olarak Mersin.yüksek tepe bi nokta da,kulakları dik ayakları yok,sanırım oturuyor :)

wolf_52

Kullanıcı
bu eşşek olayı nedir bilmiyorum ama bi eşşek de bende var :))
konu sado61 ustamızın konusuymuş,Asmegaturkboss,konu içine konu açmış, bu üstüne açılmış konuyu silliyorum yeni konu başlık lı kendi konusunu açmasını tasiye ediyorum sonra değerli ustalarımzın yorumları gelecekdir elbetde, kendi yorumumu da silliyorum,saygılarımla..

Sado6161

Kullanıcı
Sıkıntı yok ağalar yeterki iş görülebilsin enim acımdan problem yok ama ince düşündüğünüz için hepinize tşkederim

Üst Alt