Eski Arapça Ya Da Osmanlıca Kitap | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Eski Arapça Ya Da Osmanlıca Kitap

esrarengiz2828

Kullanıcı
Bu büyük bi ihtimal kuran ama sen bunu hocaya değilde hafız olan bi hocaya gösterirsen anlamınıda söyler yazarı vesayre söyler okuyorum ama bazı anlamlarını bilemem saygı vede sevgiler kardeşim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Taş baskı Kuran'ı Kerim.
Hatıra olarak saklayınız.
İlk sayfaları öğrenmek isterseniz müftü beye götürün.
Hafızlar okur manasını bilmezler. Arapça okuyan b irisi çözer.

wolf_52

Kullanıcı
teşekkür ederim cevaplarınız için abiler.reelde kime göstersem tam çözebilir acaba.bir hocaya mı göstersem acaba.birisi büyü olabilir demiş.sakata gelmeyelim:)
bu işin duayenleri kapalı çarşıdadır, antika kitap koleksiyoncuları var, neyin ne olduklarını harfiyen söylerler ederi olup olmaycağında evde tutlup tutlmaycağında, her hoca bilemez bunu, medrese eytimi almış birsi şak diye söyler, her hocada alimlik olduğnu düşnmüyorum saygılarımla..

ccccc

Kullanıcı
hocam kitap osmanlıca değil. arapça anlamını bilen biri bunu çözer ama ilginç bi kitap.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Bismillehirrahmenirrahim bu kitabı ben okuyabiliyosam bazı kelimelerini çözebiliyosam iyi bi hafız kelimeleri turkçe anlamıyla söyler garanti benim arkadaş böyle bundanda eski bi kuranıkerimi satmaya çalışırken yakalandı ve kitabın fazla eski olmadığını müzede degerini az tuttular ve ceza almadı şu an kendine zimmetli isterse müzayedede satabilir artı el yazması saygı vede sevgiler bütün ustalarıma

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
istişare kurani uzmaninda cok iş yapar ilim sahibi olmak gerek kullanabilmek icin.

Abdullah313

Kullanıcı
Kitap, (resimlerin gösterdiği kadarı ile) ayeti kerimeler, ebcet hesaplı dualarla manevi ve fiziksel hastalıkların şifası üzerinedir. Tam olarak ne olduğunun anlaşılması için tamamına bakılmalıdır.
1 . resim kulunç (kalın bağırsak kanseri) için yazılmış şekilli duadır.
2.resim sol sayfa ümmüssıbyan (hamilelere musallat olup çocuğun düşmesine sebep cinlerden) bahsediyor. Sağ sayfa Musa as ve seyyid Ahmed errufai hürmetine istenen bir istek için duadır. Bu ümmüsıbyanın duası mıdır, bir önceki sayfaya bakmak lazım.
3.resim Peygamberimizi öven (Muhakkak sen pek büyük bir ahlak üzere yaratıldın) ve diğer bazı ayeti kerimelerdir. Etraflarında 4 büyük halife ve Hasan-Hüseyin efendilerimizin isimleri vardır. Bunlar genelde ev ve işyerlerini bereketlendirip, afetlerden korumak içindir ama önceki sayfalara bakılmalı tam ne için belirlemek için.
5.resim Fetih süresi'dir. Genelde sıkıntıların açılması için okunur ve 550.sayfalarda olduğu halde bu kitabınızda (resimden anlaşılan) 20 küsurlarda. Yani bu kitabınız Kuran-ı Kerimin tamamı (kendisi) değildir... Değerini (hakiki/manevi değerinden bahsetmiyorum) ben bilemem. Elyazması ise (yazının bir noktasına hafif su damlatınca dağılır ise elyazmasıdır) İst/beyazıtta sahaflar bilir ederini... Bence dursun evde, ilerde siz merak sarıp Arapça öğrenirseniz veya oğlunuz torununuz istifade edecektir.

Abdullah313

Kullanıcı
3 resim kapakta süleyman peygamber ve müslümanlardan bahsediyor bunu iyi bi hoca rahat okuyabilir belki anlamlarını hafızlar söyleyebilir büyü kitabına benzemiyor sağlıcakla yalnız 1. resim kapağı tuhaf onu okuyom ama çözemedim
"İnnehü min sülemane ve İnnehü bismillahirrahmanirrahim" (Kuraan-ı Kerim'deki) ayeti kerimesi, Besmele-i şerif'in ilk ayet olarak Süleyman aleyhisselama indirildiğinin delili olan ayeti celiledir.

Üst Alt