Eski Kale Ve Haç Işaretleri | Define işaretleri ve anlamları

Eski Kale Ve Haç Işaretleri

atlas69/28

Kullanıcı
merhabalar. bulduğum işaretleri sizinle paylaşmak istiyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

bu işaretin tam karşısı:

bunlar da aynı bölgdeki diğer işaretler:

flash3606

Kullanıcı
işaretlerin güzel kardeşim. Ustalar gerekli değerlendirmeyi yapacaklardır.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
bunlar işaret değil dini semboller dir
herhangi bir tahribat yapmayın ama
yer olarak kaya mezarı olma ihtimali yüksek
bir yere benziyor çevrede araştırma larınızı
devam edin bir mezar işareti arayın derim
orada duvarlarda var demekkibir yerleşim alanı na yakın biryer .

atlas69/28

Kullanıcı
bunlar işaret değil dini semboller dir
herhangi bir tahribat yapmayın ama
yer olarak kaya mezarı olma ihtimali yüksek
bir yere benziyor çevrede araştırma larınızı
devam edin bir mezar işareti arayın derim
orada duvarlarda var demekkibir yerleşim alanı na yakın biryer .
kardeş burası bir kale. yaklaşık 3000 yıllık. içinde bir kilise yıkıntısı var. muazzam büyük. hitit urartu bizans roma selçuklu arap osmanlı medeniyeleri yaşamış. aşağısında bir nehir ve değirmen var. kalenin içinde nehire inen bir tünel var. bir kısmı açık, bir kısmı kapalı. ve benim dikkatimi fotosunuda attığım kayalıklar çekti. bi bakıp benle paylaşırmısın düşüncelerini.

atlas69/28

Kullanıcı
kardeş burası bir kale. yaklaşık 3000 yıllık. içinde bir kilise yıkıntısı var. muazzam büyük. hitit urartu bizans roma selçuklu arap osmanlı medeniyeleri yaşamış. aşağısında bir nehir ve değirmen var. kalenin içinde nehire inen bir tünel var. bir kısmı açık, bir kısmı kapalı. ve benim dikkatimi fotosunuda attığım kayalıklar çekti. bi bakıp benle paylaşırmısın düşüncelerini.
bide buranın karşısında bulduğum işaretleri göstereyim sana ama boyut büyük onu nasıl hallederiz acaba

saidzeyd

Kullanıcı
Atlas usta Gandalf ustanın söylediği gibi yerin güzel madem bu kadar medeniyet yaşamış hiç ölen olmadımı sen mezar olabilecek yerleri ve çevre resimlerini yükleki ustalarda sana yardım edebilsin çekmiş olduğun fotolar dini semboller ve duvar süslemeleri ÇEVRE fotoları lazım ve geniş çaplı bir araştırma lazım

flash3606

Kullanıcı
Kardeşim ben olsam araştırmaya ilk olarak haç işaretinin karşısındaki kayalıkta başlardim.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Kale denilen yer restorasyon yapılmış sanırım bazı resimler deki taslar yenilenmiş.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kardeşim kilisenin tam batı tarafında yaklaşık ikiyüz metre ile sekizyüz metre arasında önemli bir mezarın var arazi yapısına göre bu mezar değişiklik arz eder çoğunlukla tümülüs şeklindedir ve zirvesi taşlarla çevrilidir ve ortasına ahlat dikerler bizim millette ziyaret yapmaya bayılır...

aydin-28

Kullanıcı
bu işaretler büyük olasılıkta yıkılan tahrip olan kilisenin duvarlarında bulunan semboller.kilisenin tamen yıkılması sonucu taşlar bu duvarların yapımında kullanılmış.ama çevre araştırması yaparsan başka sabit işaretler bulacagına eminim.saygılar.

Üst Alt