Eski roma bolgesinden

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör

Ekli dosyalar

• IMG_20221213_141229~4.jpg
    IMG_20221213_141229~4.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 15

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Aleykûm Selâm @Ustaoklit görsellerinixi inceledim. Yerinizi bitkilerinizi ve kaya modelinizide inceledim. Zannımca demeyelim de olması gerektiğinden diyelim siz bu kayalık alanın hemen hemen en küçüğü olmasada yinede küçük olan kısmındasınız. Mezar alanındasınız. Yaklaşık 500 metrekare alanın fazlası tamamı sık ve geniş meğilli alanda kayalık olan yer neresi. Bu gösterdiğin alan ile o alan arasında bir dere yatağı eski çeşme olacak. Çeşmenin akıbetini bilemem ama dere kuruda akıyorda olsa yerli yerindedir. En fazla üzeri zamanla yeni birkiler göstermiştir.
Bu alanda bolbol boşluk al. Hayli güzel mezar ve bir okadar da çalışması tefferruatlı bir alan. Eski yol kendini zemininden belli eder. Eski yola hakimmisin?
Kayalik alan kuzey tarafi ikici foto o bolgeden fotolardaki buyuk kaya kayalik bolge cogu kayanin alti bos zaten hocam burda cubuklarla cok çalıştım. Daha onceden mekana girmeden once yerdeki kayalarda bile mezar işaretleri var cift gozluk

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@ roni hocam alttaki yol sonradan acilma yeni yani
@Ustaoklit konu böyle dağılır gider de gider. Ben alanın bizzat yakın haliyle ilgilenirim öyle uydudan tepeden bakmak bana göre değil olmadıda. Diğer ustalarda konunuza görüşünü bildirir. Seslenin diğer ustalara onlar da gördüklerini söylesin. Benim gördüğüm mezar alanı onlar bakalım ne görecek. 👍

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Ustaoklit konu böyle dağılır gider de gider. Ben alanın bizzat yakın haliyle ilgilenirim öyle uydudan tepeden bakmak bana göre değil olmadıda. Diğer ıstalarda konunuza görüşünü bildirir. Seslenin diğer ustalara onlar da gördüklerini söylesin. Benim gördüğüm mezar alanı onlar bakalım ne görecek. 👍
Yok hocam ben iki dereyi görün istedim kayalık bolgede o kisimda diye yoksa ordan bir sey elbette gozukmez

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Ustaoklit konu böyle dağılır gider de gider. Ben alanın bizzat yakın haliyle ilgilenirim öyle uydudan tepeden bakmak bana göre değil olmadıda. Diğer ıstalarda konunuza görüşünü bildirir. Seslenin diğer ustalara onlar da gördüklerini söylesin. Benim gördüğüm mezar alanı onlar bakalım ne görecek. 👍
@aliveli44 @ADIYAMAN

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Aynı buraya benzer bir arazi de bizde var. Her yan kapak olmaya müsait yüksek olmayan kayalarla dolu. Roni ustaya katılıyorum, çok fazla boşluk alacaksınız burada. Bence sırasıyla inceleyin.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Aynı buraya benzer bir arazi de bizde var. Her yan kapak olmaya müsait yüksek olmayan kayalarla dolu. Roni ustaya katılıyorum, çok fazla boşluk alacaksınız burada. Bence sırasıyla inceleyin.
Eyvallah hocam cok teşekkür ediyorum hepsi aynı bölgede ayrı ayrı konu acmamistim birbirlerine cok yakin olduklarindan dolayı ALLAH CC razı olsun