Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 13 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

tılsım olabillir sorun olmaz bekcileri salarız onlarda özgür kalırlar

Cirak

Yasaklı
Yasaklı

ağaç ve mezarlık varsa iyi acaba malı alındımı bunu araştıralım yer müsaitmi belgeyle para olan alanı bulmak kolay gerisini şifresini çözmek olaya hakim olmak vede arazi müsait olacak rızık verici ALLAH aramaya devam

Üstat degirmen ve ermeni veya rum evleri ile ilgili belgeler varmı acaba?

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

arkacık değirmenini sorma kardeş başka sor ustalardanda bilenler var

Lamara

Kullanıcı

Selamın aleyküm ustalar bilecik ,sögüt,inhisar,harmanköy,muratca,asarlık,karahasanlar,koyunlu,üzümlü köyleri hakkında bilgileriniz varmı?

Cirak

Yasaklı
Yasaklı

1 ARKACIK DEĞİRMENİ ...Değirmenin nişanları direkli taş olacaktır.yalak taşı.sofra taşı. krokili taş.oluk başı çif delik taş bu taş hususi yap olacak Dut ağacı.deve .ayna.çerçeve. değirmen ocakbaşı camından gözükecektir değirmenin suyu iki yerden gelri PARA YERLERİ 1 değirmen unluğu. 2 domuz damı yapı arkası 1 kasa sokuludur 3 değirmenin içinde150 okkalık sandık saklıdır 4 değirmen ocağının arkası 1 küp 5 değitmen arka tarafı külfete dikkat 6 at geçmez yaya zor gecer Yataklı taş altı 4 teneke .2 bakır.put .3zincir birde halka olacak Kemer pınar pınar duvarlarının iç tarafı 3 oyuk 1 kazan .dikili taş 1 delik .......... mevkisidir toplam 3400 okkadı NOT İsteyen arkadaşla.

Üstat paraların olduğu yeri yazmissin ama kendine göre şifreli yazmissin. Özür dileyerek kayiti olduğu gibi göndere bilirmisin foruma

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

kardeşim bendeki belgenin aynısını oraya hiç ilave etmeden yazdım belge orjinalden şifrelidir ben şifre koymadım bunada gerek yok sizler internette dolaşan belgelere bu belge uymuyor diye beni şifreledi sanıyorsunuz olayın aslı budur. belgeye neden şifre koyayım benim bu belgelere yayınlama amacım bazı gerçeklerin bizim bildiğimiz gibi olmadığını anlatmak içindir çoğu yeri bizlere kendi uydurdukları aslı astarı olmayan bir şekilde aratıyorlar belgede adres muhit ilçe köy mutlaka yazmalı yazmıyorsa o belgeden şüphe etmek lazım. bu belgelerde geçen yer isimleri genelde tektir bulunması kolaydır benzer isimler benzer yerler yoktur adresleri açıktır adreslerin bir kısmını ben yazmadım ki helal süt emmiş birine nasip olsun bu belgeler hristiyanlık inancına göre yazılmış bile hemen anlar bilmeyen ise sadace belgeye göre arar kanas usta omega usta belgelerin doğruluğunu teyit etmiş muhterem kişilerdir herşey nasip

Son düzenleme:

Kervan07

Admin

ustam benim bu belge olayında anlamadığım bir takım soru işaretlerim var..ben belgeden anlamam..dağ taş gezerim,nasibim varsa çıkar önüme...fakat bulunduğum arazide kimler gömü yapmış,ne amaçla ve neden gömü yapmışlar gibi bir takım soru işaretleri cevaben bulunduğum arazinin belgesini bilmek isterdim..

şimdi burda sizin einizde belge var ve siz paraların nerde olduğunu biiyorsunuz var sayalım,siz bu paraların yerini herkese açıklarmısınız? ben istemem bir başkası alsın nasiblensinmi demek istiyorsunuz?

yazılarımı sakın yanlış anlamayın ustam.. ben sadece aklımdaki sorulara cevap arıyorum..

birde ustam bu bedbahtların belgelerini nereden bulabilirim.?devletin hangi kurumlarında saklıdır? yada eşkiya dayımdan bana mirasmı kalması lazımdı?

teşekkürler saygılar ustam

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ben almayayımda başkası alsın diye birşey yok hak eden alsın sonuçta şahsi malım değil allah kime nasip ederse o alırbelge sadece orada gömülü birşeylerin varlığının belgesidir

Cirak

Yasaklı
Yasaklı

Açıklamada bulunduğun için teşekkür ederim hocam.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

değerli arkadaşlarım aranan yerler vede işaretleri hakkındaki belgelerimi köyden gelince ALLAHIN ,izniyle yayınlayacam inşallah işinize yarar diğer arkadaşlardadanda belgeler isteyin onlarında mutlaka böyle belgeleri belki eksik belki fazdır iki satır bilgi işi bitirir yeri bilen olur bilgisi yok belgesi olan olur yeri bulamaz birgün bir arkadaş bana bende belgeler var kimsede yok dedi kimseyle pekte paylaşmaz yaşlı biriydi orada hep ona danışırlardı birgün azmiktar olsun oku bakalım dedim okuduğu belge internette gezen belgelerden biriydi bende ona ve oradakilere bu belgeden size vereyim bendede var dedim adam şaşırdı bana ermeni verdi sendemi aynı kişiyi buldun dedi bende bunlar internette var isteyen alıyor okuyor binlerce kişide var deyip onları internet kafeye götürdüm şaşırdılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...