Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

SARIKIZIN MEZARI; Kzılmadenden ve kazan kayadan giden yol kapı kaya muhitinde birleşir arada kalan kirazlı bel denenen yerden geçerken cok dar bir yerden geçer burası bir boğazdır kuzey güne olarak uzanır taş döşelidir buyol buradaki tepeye çıkarken 3 adet keskin viraj yapar ve bir büyük düzlükte son bulur burada han yeri çeşme ve mezarlık vardır dağın batısıdır budağın doğusundaki yerler cok dik ve sarptır arazide bol miktarda kiraz ağacı bulunur ortadaki virajdan 100 metre kadar doğuda bulunan 3 dev kiraz ağacının ortadakinin 21 adım güneyinde bir çocuk mezarı bulunur boştur burayı kazarsak altından düz bir kapak taşı ve üzerinde çiviı ile yapılmiş ceviz ağacı resmi görülür dikkatli bakmadık ca görünmez ka pak kırılıp altından emaneti alınır burası 7 kattır son katta sarıkızın altından heykeli mevcuttur

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

SARI MEŞELİK; Kapı kayanın kuzey yamacındaki iki dere çatındaki alandır burada iki adet kaya vardır uzaktan mandaya benzerler birinin rengi sarı diğeri siyahtır sarı olan mandanın baktığı yerden 650 metre kadar mesafede bir acı su bulunur bu suyun arkasnda 5 adet cakıl yığma bulunur kaynak suyuiçilmez aşağısında altın madeni ve kireç ocakları ile bir değirmen bulunur benti taştan kesmedir tam güneyi kapı kaya boğazıdır bentin arkasındaki duvarda bir mktar mal vardır kuru duvardır burada 3 galeri olup açik haldedir değirmen ile kaynak arasında ki kayalıkta bir mahzen vardır yine burada 3 kireç oçağı bulunup ikisi derenin karşısında biri tektir tek olan kara taşlı olup üzeri çuruf ile örtülüdür 2000 okkadır safi beyaz altındır yine burade 7 yavrulu tavuk ile topal ayıda mevcut olup değirmenin nişanıdır tavuklar kireç kuyusuna bakarlar

Son düzenleme:

KANAS_USTA

Admin

pasam eskıya belelerınden zıyade sahıs gomulerıne daır ısını gormucek olanlar varsa onları at, begenmedıklerınden ınanmadıklarından safsata olsun her ne olursa olsun varsa onları at.

METİN

Kullanıcı

ya sevgili dostlarım biz gezecek para alıcak yer arıyoruz. millet oyalıyo. varsa bildiğin güzel yerler severek gideriz ustam niye olmasın. bence artık mangalı arazide yapalım. çayı da manzaraya karşı içelim :D gezdirin bizi ustam. biz hazırız.
HARBİCİ para alınacak yer demişsiniz
ben size yer vereyim verdiğim noktadan
bişey çıkmassa bu stede herkezin önünde beni rezil edebilirsiniz
yer
(samsunda)
siz şimdi neden kendisi almıyor diye soru sorarsınız
o sorunun cevabıda bende kalsın.ne çıkacağınıda
söyliyeyim mahsende lahit odası

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yer
(samsunda)

ustam severek yaparız biz bu işi. ama öncesinde belimizi büken bizi kambur eden bi takım sebepleri bir yok edelim. bunlardan kurtuldukmu gerisi kolay da bir o beli doğrultamadık. biraz doğrulunca bu vaadinizi unutmayacağım ustam. bi çayınızı içmeye güzel sohbetinizi görmeye samsuna geliriz o zaman. saygılar

impossibleman

Kullanıcı

yer
(samsunda)

Ustam işaret nedir mahsen ve lahiti ele veren. Bende samsundayım. Gezmediğim yer kalmadı. 4-5 bin km yol yaptım geçen sene işaretleri görüp tanımak için. ama hala acemiyiz. Merak ettim benim gözümden nasıl kaçtı böyle bir yer. İşareti merak ediyorum özellikle. Saygılar ustalarıma

METİN

Kullanıcı

samsunun neresindensin ve
gerçek isminiz nedir bunları bilmem gerekir

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

TEKNE KAYA bukayanın üzerinde tekneye benzer bir oyma bulunur kuşlar buradan su içerler önü uçurum ve deredir tekneden akan sular kayanın dibine düşer bu kayanın altı iki odadır ikiside doludur

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

AVCI KARACA avcı ile karaca arasında bir kuyu vardır mal bu kuyunun içindeki yuvarlak kayadadır 2600 okkadır

rafet5757

Kullanıcı

kurt ini tepesindeki dikme taşın arkasında 3 renk taş vardır tam ortası iyidir.

s.a. çalkaya usta bu kurt ini ile ilgili yerin doğrulugunu anlamak için başka bilgi varmı bizim orda bi yer var kurt ini diye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...