Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yasinn

Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

KARAHASAN KÖPRÜSÜ: Köprünün baştarafındaki mahzen 3 taş muska şeklindedir altta dört köşe taş bir diz boyundan çıkacaktır dörtbin okka ikinci kafanın (kemerin) olduğu yerde kız resmi kantar ve terazi resmi nereye bakıyorsa hedef orası köprüde çekilecek taşlara dikkat köprünün doğu yüzü deniz tarafı 100.150 adım mesafede siyah karataş harasandan yapılmış önündeki küçük tepecik açılacak mahzendir 1150 okka öprü dere kuyu kuru çeşme derede değirmen köprüden yukarı 7 dikilitaş birinde mavzer resmi ana yolda bir haç işareti buhaç doğaldır yoldaki taşlardan oluşmuştur altı doludur 1 arşın kadardır buradan yukarıda yolun üstünde birkayada tas kadar oyma içinda müjdesi yolda 3 adet dikili taş 3 virajda ortadakinin altında bir küp köprümnün ayaklarında bir yılan kuyuya bakıyor bir dibek taşı var orada
Burası kurtbaba Aladağ Babadağ burası çıktı xxxxx xxxxx sağolsun
Lütfen söz hakkı veya hukuki sorunla karşılaşmamak için kurum ismi kullanmayınız aliveli44

Yasinn

Kullanıcı

İZNİK_BEYAZ TEPE= İznik kuzeydoğu kısmı araznin şekli 7 adet taş ocakları 222 rakamlı beyaz tepe beyaz tepe mahzen 890 hatıl uzunluk yer altı yürüyüşü 270 genişlik tarafları örgüden tanınır içeride kurşunlu direklerde görülür Giriş nokta batı deniz 113 devam eder güney batı kısmı 90 basamak devam eder doğu üst kısmı 60 basamak devam eder içerdeki kısımlar batı deniz ilk girişin merdiveni arkası sökülecek 7 mili 4 deri 3 sıra taş sökülecektir onlara tesadüf edilecektir 4 milyon Orta kısımda 7 taş üstüstedir sökülecek yedinci taş nihayettir kaya ile dondurulmuştur Çaresi kezzap suyudur 20700 okka mal vardır nihayet tarafında horasanla kilim ebatında bir taş sökülecektir Açılan bu kuyu ve bu delik cihan evi denenen bir mağaraya çıkacaktır karadeniz sahıline necektir bu mağarada her milletin malı vardır KARA TEPE ARAYANLARA DUYURULUR
Burayı devletten başka kimse çıkaramaz
Ben google erttan 222 rakımlı tepe yi buldum ancak orda 5 ocak var ikinci nerde bulamadım

Yasinn

Kullanıcı

ALİBEY ÇİFLİĞİ:Akmeşe çiflik mevkisi bayraklar mevkisi yurt yeri kuyu çiflik kuyu yol alibey çifliğidir bina yeri çalan adam .1 kazan

Mevkii buldum ama noktayı bulamadım kazmış dağıtmışlar heryeri

Yasinn

Kullanıcı

KARTAL KAYA (karga barka koska) kaya diyede söylenir kartalkaya taş ocağıdır üç bölümdür arazinin doğu yüzüdür en üstü hattı içtima girinti deniz 5 basamaklı karaya çıkış vapur resmi görülecek çörek resmi su akıntısı ufak bir çayır portatif yol kurt resmi izmit bu üç bölüktaş ocağı mağaraları vardır kaya mağaranın semt ve ismi kırmızı kayalar kapı deliğikadar sarpta yüksekte delil . üçüncü genişlik esas istikamettedir önü deniz üst nihayetinde kaynak bir kara pınar vardır batı tarafında bir müddet sonra 40 katırlıkahır ve ahırın taşları ve hayvan su içme taşları yalak taşları vardır mağaradan üç bölge açılacak yerleri gösteren mevkii adam heykeli çift at koşulu landoz fayton terbiyeler elinde lambalarda önünde yanar vaziyette içinde üst üste üç masa kuruludur hesap defteri masa tainın altındadır para kısmı taş altında defterin alştında yine para vardır kantarlarlar 99 üstndedir kapak taşı 100şevlik yontulmuştur üç şeve seçiği yer açılacaktır işaretler taşta vardır ayna masa kasa resimleride duvarlardadır rum kızları sağ tarafta oynar kemençe mağara tavanında keman çeker bu kırk katır üç sefer etmiştir önce olan malın üstüne ilave edilmiştir ikinci odanın geçirme taşı tamamen yerleşmemiştir çekilince mal çıkacaktır açılacak noktalarda zincirli anahtar ayyıldız kilit vardır giriş mahalli diş taraf çakıl moloz taşve moloz ağaçlar atılmiştır ilk taşta kurt ağzını açmış salyaları akar halda bakıyordur
Burayı da kurtbaba Aladağ ben gittim çok aradım çok kişiyle görüştüm hiç işaret kalmamış kırılmış hepsi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
hepsi yerli yerinde duruyor belgelerdeki şifreyi bilmezsen elin dediğine inanmak zorunda kalırsın kırılması bişi ifade etmez kırılan yeri bildinmi işaretin yapılış amacı vede anlattığı yer belgede yazar işaret sadece doğru yerde olduğunuzu ispat eder

Yasinn

Kullanıcı
1 ARKACIK DEĞİRMENİ ...Değirmenin nişanları direkli taş olacaktır.yalak taşı.sofra taşı. krokili taş.oluk başı çif delik taş bu taş hususi yap olacak Dut ağacı.deve .ayna.çerçeve. değirmen ocakbaşı camından gözükecektir değirmenin suyu iki yerden gelri PARA YERLERİ 1 değirmen unluğu. 2 domuz damı yapı arkası 1 kasa sokuludur 3 değirmenin içinde150 okkalık sandık saklıdır 4 değirmen ocağının arkası 1 küp 5 değitmen arka tarafı külfete dikkat 6 at geçmez yaya zor gecer Yataklı taş altı 4 teneke .2 bakır.put .3zincir birde halka olacak Kemer pınar pınar duvarlarının iç tarafı 3 oyuk 1 kazan .dikili taş 1 delik .......... mevkisidir toplam 3400 okkadı NOT İsteyen arkadaşlara mevkisi tam koordinat yazıyor veririm
Kemerdedeoğlu değirmeni Bozburun paşam burası alındı hemde ne mal çıktı halen konuşuluyor:)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
alınıp alınmadığını bilmek için işin içinde olmak lazım eniyisini malı gömen bilir ben bende olanlardan bir kısım yazıp paylaştım farlı bilgileri sizlerdende bekleriz burası paylaşım sitesi belki bir vatandaşın işine yarar bu belgeler incile göre yazılmış sadece belge bilgisi varsa her kazılan yerden mal alındı sanırız

Yasinn

Kullanıcı

KARANLIK DERE: GÜNGÖRMEZ MAĞARA.burası sokakgüneşi görmez öğleyin görür ikindi hiç görmez mağara ayı çukuru. şeytan der asıl adudır güngörmez mağarası iki gözdür kapalı mağaraya dikkat kapısı örgülüdür ağız kısmı dardır burada çok heybetli taş vardırkapaklık olan kayada 3 yerinde ateş yanmıştır ve işaretler kara bir yol bir müddet doğu karadeniz 3 ve 5 yerli kanara taşlarına dikkat ve bu kayalar arasında bir oda şeklinde çevrilmiş taşlar oda halinde nokta suya doğru yürürüz dar bir yol insan zor geçer geçerken sarı kaya görülecektir birde kırmızı kaya görülecektir nişanlar kayık .karavana taş. bacak .insan resimleri .keçi resimleri 12 tane put 9 tane para 13 basamak merdiven tekrar 3 basamak bu saydığımız nişanlar açılacak dolap veya mahzen mağara kapıları içerisinde görülecek nişanlar mağaranın kendi hedefe 300 adımdan aşağı değildir küçük mağarada altın sofra tabak fincan çıkacaktır 4 binlik sandık büyük mağara BÜTÜN DÜNYA ARASATI BİR OLSA BURAYI TUTMAZ
Karamürsel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...