Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 60 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deniz28

Kullanıcı
gir
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

TEKNE KAYA bukayanın üzerinde tekneye benzer bir oyma bulunur kuşlar buradan su içerler önü uçurum ve deredir tekneden akan sular kayanın dibine düşer bu kayanın altı iki odadır ikiside doludur
giresunun yükselerinde olabilirmi burası

deniz28

Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

ÇAMLI TEPE: İznik in kuzey doğu kısmında 1,5 saat mesefede adı çamlık tepe denen yerde dağın üzerinde soba borusu gibi bir delik olan kaya var bukaya yerden1 metre kadar dışarıdadır burası açılırsa altından büyük bir kuyu çıkacaktır dikkat edin kuyuda havalandırma sistemi vardır içine düşülebilir kuyunun dibinde azileride dikili iki sütun ve sütunlar yazılıdır orta yerinde bir komutan mezarı vardır çok zengindir kuyuyu kapatan taşın altında müjdesi vardır 4 arşın kadardır
tarif ettiğin bölgede çamlı tepe değilde çamlıbel var uyarmı

deniz28

Kullanıcı
çorak yaylasının uydu görüntüsünü atacaktım beceremedim :p

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
adres var adresi olmayan yeri aradınmı aynı isimden yüzlercesi bulunur ama adresi bildinmi iş kolay olur

deniz28

Kullanıcı
Şu benim avatarı yorumlarmısın sana zahmet

deniz28

Kullanıcı
KANLIDERE :Gelivera deresinden itibaren ağda bükü sola alıp ilerledik karşımıza suyu kırmızı akan bir dere çıktı burayı izleyip devam ettik orman içinde bir yerde konakladık önden giden gözcülerden haer geldi yukarılarda dere başında bir rum köyü olduğunu buranın papazının bize yardım edeceğini söyledler manastır yolunu vede dereyi takiben yayan birgünde maden işlenen köye ulaştık orada konakladık yüklerimizi papaza emanet etik dinlendik bu köyün kuzey batısında oldukça büyük bir dağ vardı buraya çıktık budağa karadağ deniyormuş papaz bize yardımcı oldu buradan bakınca doğuda manastır köyü tryaki tepesi çal köyü kuzeyde dikenli boğazı batıda kırcaali köyü güney doğuda kızıl madan güneyde kiilik vede göllü köy daha uzak mesafede tepeören köyü tam kuzeyde açık mesafede ballıkaya gözükür bu tepeyi mesken tuttuk 80 heybe altınımız vardı üçünü papaza verdik bu tepede halkın eğlendiği yerin 400 adım batısına 11 adet mezar yaptık burada bir kaynak var mezarların arası 5 adımdır doğudakki mezar biraz farklı olup içine azmiktar gümüş koyduk bu mezardan 10 adım da bir taş var yerde gömülü üzerinde bir oyma yılan yaptık altına 3 heybe koyduk bundan 55 adım doğuya saydık sırayla 7 dikli taş diktik birine kama resmi yaptık altına 1 heybe koyduk buna yakın yerli kayanın kuzeyine tam kayanın altını "Yasak Kelime" 9 heybe koyduk onların üstündede 60 okka gümüş koyduk onunda üstünde 3 kılıç vardır derinlk iki arşındır budağın batısı çok sulaktır buradan ayrıldık karaorman muhitne gittik buradaki dere karanlıkderedir çok serinvede suyu tatlıdır bu derede balık yaşamaz bendi taştan kesme suyunu şelaleden alan eski değirmeni bulduk derenin akış istikameti doğubatı yönlüdür değirmene 30 adım kadar bir küçük derede kuzeyden gelir değirmenin güneyine sarp kayalığa çıktık burada deretaşlarından bir sahte mezar yaptık altına 17 ooka gümüş koyduk bundan 11 adımda yeri "Yasak Kelime" 5 heybe malı küpe koyup gömdük üzerinde düz bir dere taşını kapadık bu taş kırmızımsıdır hiç işareti yoktur manastıra giden yolda kanlıderede büyük köprüyü nişan alıp dere yukarı tatlı suyla dönen değirmeni şelalenin dibinde bulduk bu değirmenin sahbi yorgoymuş şelalenin tam dibini vede sola gelen yerini kayayı oyduk 6 heybe koyduk kapadık karşınına bir balık yaptık balıkla emanetimizin arası 21 adımdır ayrıca şelalenıin başınına bir küçük kanal yaptık bu kanallda 4 parmak geniş bir karış uzundur iki kızıl suyun birleltiği yerde bir tatlı su doğudan geliyor suyun kuzeyine 80 adımda bir mahzen yaptık kalan malları buraya koyduk kendimize az para ayırdık nişanlarımız iki del birer arşın derin bir haç bir yılan bir ağaç resmi bir kroki taşı var malımız üzerinde kara taş var mahzene yakın 3 oyma var mahzen üzerinde bir taş var beyaz renkliyuvarlak bir haç oyma birde ok altında 60 kılıç var buradan kılıçlardan 10 adım doğuda mahzenimiz bulunur
burayı biliyorum.hatta çözdüm gibi...bulan varmıdır gidilirmi ?

deniz28

Kullanıcı
çalkaya ustam bana yakınsın varmıdır bizim burdanda belgeler bulam yerlerini isimleri isola köyü turpçu köyü kayadibi köyü ve manastırı veya gelin kaya haç kayası tandır kaya asarcık köyü veya eşkiyaların burdan soyarak kaçırdıkları posta arabasına yönelik belgeler
hepsi aynı bölgede...haç kayasının etrafında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...