Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mias06

Kullanıcı
1 ARKACIK DEĞİRMENİ ...Değirmenin nişanları direkli taş olacaktır.yalak taşı.sofra taşı. krokili taş.oluk başı çif delik taş bu taş hususi yap olacak Dut ağacı.deve .ayna.çerçeve. değirmen ocakbaşı camından gözükecektir değirmenin suyu iki yerden gelri PARA YERLERİ 1 değirmen unluğu. 2 domuz damı yapı arkası 1 kasa sokuludur 3 değirmenin içinde150 okkalık sandık saklıdır 4 değirmen ocağının arkası 1 küp 5 değitmen arka tarafı külfete dikkat 6 at geçmez yaya zor gecer Yataklı taş altı 4 teneke .2 bakır.put .3zincir birde halka olacak Kemer pınar pınar duvarlarının iç tarafı 3 oyuk 1 kazan .dikili taş 1 delik .......... mevkisidir toplam 3400 okkadı NOT İsteyen arkadaşlara mevkisi tam koordinat yazıyor veririm

gökdeniz

Kullanıcı
Ustam selamlar saygılar.benim tesbit ettiğim resimlerde bir tek çocuğun çektiği iki öküzün bir tanesinin kafası kabartma diğer bir çoğu kayaya çizim.çizimler kayanın yosun tutmuş yüzeyınin sert bir metal ile alınmış olması ile oluşuyor. işaretler bakış açısına güneşin veya gölgenin oluşuna göre az veya daha net görünüyor.bazı işaretler de murçla şekillendirilmiş.bu bulduğum mevkinin iki ana işareti var.bir büyükçe bir kayaya kaplumbağa şekli verilmiş ikincisi düz bir kayanın üzerine iki kaya kondurulmuş birisi büyükçe bir küp e benziyor ve bu küp e benzeyen taşın üzerine rabia işareti diye tanımladığımız dört parmak kapalı bir parmak içerde olan bir taş yerleştirilmiş. el işareti gibi.yerleştirildiği nereden belli.eli bilekten kesmiş gibi düz şekilde küp ün üzerinde.ha bu işlerle ilgilenmeyen biri bunların hiçbirini anlayamaz. bu mevkideki işaretleri oraya giden normal halktan insanların hiçbiri göremez.bir de bu mevkinin halk arasındaki ismi halen daha hırsız eresi diye anılıyor.bundan 40-50 yıl öncesine kadar eşkiyalar burularda yol kesin halhı soyarlarmış.buranın rakımı 2450 metre yazın dahı soğuk bir mevki.eskiden kervan yolları geçermiş buradan.şimdi ise oldukça ıssız bir mevki.yürüyerek 3 saat te gidiliyor.emin ağa mezarı arkacık değirmeni vs. buralarda.bu işaretleri ararken resimleri kayalarda direkt göremiyorum.resimleri çekip tablette inceledikten sonra görebiliyorum. kafanızı ağırttım .bu resimlerin bir kısmını atacağım .yardımlarınızı bekliyorum selamlar.
çalkaya usta verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederiz,başka bir soru sorrmak istiyorum,dede mezarıyla ilgili, bu hakkaten bir mezarmıdır yani içinde ceset varmıdır ,yoksa bir kapımıdır, içinde hazine varmıdır,bir işaretmidir ,mezarın mevkisi neresidir,işaretleri nelerdir öğrene bilirmiyiz,daha önce yazdıysanız o sayfayı tarif etmeniz yeterlidir.
neslin dede.neslin baba.en kahraman türk milleti.mehter marşında geçer.
Oğuz destanı.dedem korkut derki.

OSMANLI TORUNU

Kullanıcı
Ben aciklarim bu işin sırrını fakat kimse bana inanmaz

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gıral

Vip Üye
Eskiyalarin sakladığı sanılan aslında tapınak şövalyelerinin sakladiklari kısa özet geçtim

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Usta bukonu hakkında nebiliyorsan Allahiçin açıkla amaeşkiya amaşövalye herneyse bilelim çözümebirlikte yürüyelim enazından bilinmesi gerekenleri kısada olsa açın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...