Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Sazlı Göl | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Apollon

Kullanıcı
Sazlı Göl
BURADAKİ ŞİFRENİN DE ŞÖYLE OLDUĞU KANAATİNDEYİM 2-3-1 SİSTEMİ
BURASI SAZLI GÖL AMA BİZ BUNA SARI GÖL İSMİNİ VERDİK 1200 DÖNÜM 120 DÖNÜM 12 DÖNÜM 1.2DÖNÜM ORTASINDA BİR ADA MANDA SIRTI GİBİ YEDİK İÇTİK 2 GÜVERCİN RESMİ YAPTIK 3 SU TASI YERİ BİRTANEDE BUNLARI YAPAN İNSAN 2-3-1 SİSTEMİ BU ÖNEMLİDİR 1400 ADAMIN 140 ADAMIM DALDI ÇIKARAMADI ÖLENE DEK PAİDAR KALACAKTIR VS VS. MADEM BOCA EDECEKTİN
3 YIL NEDEN RUS İMP. BİRİSİNİ BEKLEDİN YADA ŞÖYLE SÖYLİM
AMACI MADEM
BULGARİSTANIN YADA EFLAK BOĞDANIN YADA ROMANYANIN BAĞIMSIZLIĞI İSE KILI KIRK YARIP ÖLÜMLERDEN DÖNME PAHASINA ZORLA
KAZANDIĞI GANİMETLERİNİ O ZAMANIN DÜŞÜNCELERİNE GÖRE NİYE BOCA ETSİN GÖLÜN DİBİNE
ORTADA ARTIK GÖL ARAMAYIN DERİM

SARI GÖL;
GÖMÜNÜN BULUNDUĞU YERİN DEFİNİN KENDİ ADIDIR VE HEPSİ BİR TEPEDEDİR 231 SİSTEMİNE GÖRE GÖMÜLMÜŞTÜR
alıntıdır.

balkaya34

Kullanıcı
Sazlı Göl
BURADAKİ ŞİFRENİN DE ŞÖYLE OLDUĞU KANAATİNDEYİM 2-3-1 SİSTEMİ
BURASI SAZLI GÖL AMA BİZ BUNA SARI GÖL İSMİNİ VERDİK 1200 DÖNÜM 120 DÖNÜM 12 DÖNÜM 1.2DÖNÜM ORTASINDA BİR ADA MANDA SIRTI GİBİ YEDİK İÇTİK 2 GÜVERCİN RESMİ YAPTIK 3 SU TASI YERİ BİRTANEDE BUNLARI YAPAN İNSAN 2-3-1 SİSTEMİ BU ÖNEMLİDİR 1400 ADAMIN 140 ADAMIM DALDI ÇIKARAMADI ÖLENE DEK PAİDAR KALACAKTIR VS VS. MADEM BOCA EDECEKTİN
3 YIL NEDEN RUS İMP. BİRİSİNİ BEKLEDİN YADA ŞÖYLE SÖYLİM
AMACI MADEM
BULGARİSTANIN YADA EFLAK BOĞDANIN YADA ROMANYANIN BAĞIMSIZLIĞI İSE KILI KIRK YARIP ÖLÜMLERDEN DÖNME PAHASINA ZORLA
KAZANDIĞI GANİMETLERİNİ O ZAMANIN DÜŞÜNCELERİNE GÖRE NİYE BOCA ETSİN GÖLÜN DİBİNE
ORTADA ARTIK GÖL ARAMAYIN DERİM

SARI GÖL;
GÖMÜNÜN BULUNDUĞU YERİN DEFİNİN KENDİ ADIDIR VE HEPSİ BİR TEPEDEDİR 231 SİSTEMİNE GÖRE GÖMÜLMÜŞTÜR
alıntıdır.
Selam ,,Yine Çok esgi bir konu ama ,Bunu yazan arkadaş hayatdaysa Buraya elinden tutup götürüp gösterebilirim, Bu iş sade bununla bitmiyor ,Sazli golun 9 adim Hıc bir işe yaramayan kanali var ,Bir onceki anlattiginiz GEMİ KAYA , Sarı.meselik , Kapi kaya , Harami dere ve 3 degirmenler , 3 Kireç kuyuları , Selale ki bu şelade birisi Kılçık iki balik var 3 havuz var yani , Burada ben sadece öküzler ve Ciciv tavuk görmedim, Eger yeterli bilgim olsaydı Kapali degillerse bulurdum , Daha burda çok işler var ,
Selamlar

Bilenbilir

Kullanıcı
Selam ,,Yine Çok esgi bir konu ama ,Bunu yazan arkadaş hayatdaysa Buraya elinden tutup götürüp gösterebilirim, Bu iş sade bununla bitmiyor ,Sazli golun 9 adim Hıc bir işe yaramayan kanali var ,Bir onceki anlattiginiz GEMİ KAYA , Sarı.meselik , Kapi kaya , Harami dere ve 3 degirmenler , 3 Kireç kuyuları , Selale ki bu şelade birisi Kılçık iki balik var 3 havuz var yani , Burada ben sadece öküzler ve Ciciv tavuk görmedim, Eger yeterli bilgim olsaydı Kapali degillerse bulurdum , Daha burda çok işler var ,
Selamlar

drapeta

Kullanıcı
Selamlar
slm ustam.. bence sarı göl düşünüldüğü gibi ne sazlı göldür nede suyunun rengi sarı olan bir göldür.. sarı göl diye aranan yer baş değirmenden bi önceki koydur.. ve sarı göl diye aranan yer kumunun sapsarı olan harıika bir koyun sahilidir.. ve bu bölge volcanın o yunanlı yaslı adamla gelip ilk gömsünü bulduğu yerdir ellerimde saydım der külceleri.. yunanlı yaslı altınları yunanıstana götürmek isteyince volcan tarafından öldürümüş mezarıda oraaya yapılmıstır hatta derki küçceyi baltacığımla kestim mezarın basına bıraktım der.. bu bölgeyi çok sevdiği için volcan baş değirmeninide buraya yapmıstır. bu benim düşüncem tabi=)) saygılar.

Bilenbilir

Kullanıcı
Sarıgöl İSMİNİ VERDİK 1200 DÖNÜM 120 DÖNÜM 12 DÖNÜM 1.2DÖNÜM ORTASINDA BİR ADA MANDA SIRTI GİBİ YEDİK İÇTİK 2 GÜVERCİN RESMİ YAPTIK

Ekli dosyalar

• IMG_20210411_155650.jpg
    IMG_20210411_155650.jpg
    458.1 KB · Görüntüleme: 24

balkaya34

Kullanıcı
slm ustam.. bence sarı göl düşünüldüğü gibi ne sazlı göldür nede suyunun rengi sarı olan bir göldür.. sarı göl diye aranan yer baş değirmenden bi önceki koydur.. ve sarı göl diye aranan yer kumunun sapsarı olan harıika bir koyun sahilidir.. ve bu bölge volcanın o yunanlı yaslı adamla gelip ilk gömsünü bulduğu yerdir ellerimde saydım der külceleri.. yunanlı yaslı altınları yunanıstana götürmek isteyince volcan tarafından öldürümüş mezarıda oraaya yapılmıstır hatta derki küçceyi baltacığımla kestim mezarın basına bıraktım der.. bu bölgeyi çok sevdiği için volcan baş değirmeninide buraya yapmıstır.

Sarıgöl İSMİNİ VERDİK 1200 DÖNÜM 120 DÖNÜM 12 DÖNÜM 1.2DÖNÜM ORTASINDA BİR ADA MANDA SIRTI GİBİ YEDİK İÇTİK 2 GÜVERCİN RESMİ YAPTIK
Selam ,, Eger Sarı göl ararsanız , bir ömür boyu ararsınız , Yazılanları okumadan Yorum oluyor gibi ,Sarı göl diye bir göl aslında yok.
Sazlı göl idi biz buna Sarı göl dedik diyor.
Bir digeri de Paltacik dediginiz alet Baltanin küçugüdür , Bir sabın.kalbı gibi KÜLCEYİ kesmiş ,Bu asla olacak bir iş degil, ALTIN öyle baltaile filan kesilmez , Bir yanlışlık olsa gerek..

drapeta

Kullanıcı
Selam ,, Eger Sarı göl ararsanız , bir ömür boyu ararsınız , Yazılanları okumadan Yorum oluyor gibi ,Sarı göl diye bir göl aslında yok.
Sazlı göl idi biz buna Sarı göl dedik diyor.
Bir digeri de Paltacik dediginiz alet Baltanin küçugüdür , Bir sabın.kalbı gibi KÜLCEYİ kesmiş ,Bu asla olacak bir iş degil, ALTIN öyle baltaile filan kesilmez , Bir yanlışlık olsa gerek..
slm.. baltacıkla kestiği külçe derken külçenin kendisi deyil mezarın basına bıraktığı baş tası gibi düşün.. bak ustam zihnen yönlendirme diye buna denir msen ve diğer arkadaslar okudunuzun harfiyen doğru olmasını umuyorsunuz öle deyil işte. bir örnek daha vereyim size ancelikadan söz eder ancelikanın çok sevdiği zümrüt kaplı kolye küpe ve yüzüğünü mezarın baş kısmına bıraktım der şimdi mantık olarak ne düşünürsünüz bu takı set, nerde olabilir mezarın içinde ancelikanın bas ucunda.. deyil işte ustam o yüzük o küpe ve o gerdanlık tasa işlenmiş tasın kendisi yüzük taiın kendisi küpe ve gerdanlık. yanı külceyi baltacığımda yardım mezarıjn basına koydum derken taştan işaretinden söz ediyor.. ne demiş mal wolcan buraların ismii herkesin bildiği yerler deyildir ben koydum bölgemdeki isimleri diyorsa karahasan köprüsünü paşaların yaptırdığı köprü olarak yada dere üzerinde ki bi köprü gibi aramanın hiç bir mantığı yok.. bu söylerimin hepsi resimli kanıtlıdır eğer istersenınb ancelikanın mezarını ve takılarını yüükleye bilirim.. sonra denmesinki kanıyı yok boş beleş konusuyor.. ben emin olmadığın hiç bir konudan söz etmem.. saygılar.. bu arada baltacık dediğiniz balta harfiyat tasıyan kamyonların büyüklüğünde yani daha evvelde söz ettiğim gibi bilgide küçük die anlattığı büyük byük die anlattıkları ise küçük işaret ve bölgelerdir.. saygılar..

drapeta

Kullanıcı
sevgili balkaya ustam bu yüklediğim resimler ancelikanın mezarından ancelikanın cok sevdiği zümrüt kaplı takı seni bak ustam nasıl i,şlemiş..

Ekli dosyalar

• 123654789 1218.PNG
    123654789 1218.PNG
    606.7 KB · Görüntüleme: 21
  • 123654789 1813.PNG
    123654789 1813.PNG
    393.9 KB · Görüntüleme: 22

drapeta

Kullanıcı
Neticesi ne oldu ustam burasinin?
Mezar bulundu mu?
hayır ustam bu şekilde duruyor sırası gelmedi henüz=)) daha cok baş değirmeniniyle ilgiliyim son 3 aydır.. baş değirmenle sinekli mağara arası wolcanın imzası mührü var,, mührü buldum yani imzasını amaa klavuz tasına henuz ulaşamadım klavuz taslarında bölgenin ham hali çizili.. baş değirmenin girişinde 4 metre kaya dolğu ile kapatılmıs hatta bilgide şöle bi şeyden söz eder orası 13 metreydi biz doldurarak 9 metreye düşürdük.. bilgi kirliliği çok kafa karıstıyor artık bilgiyi bi kenara bıraktım tamemen gözümün gördüğü ve tecrubeyle yürüyorum.. piyasa bilgileri tamemen hikaye ana taslak hariç hiç bişey doğru değil.. hayırlısı ustam koşturuyoruz..