Eşkiya Belgelerine Son Aranan Yerleri Buldum Arkadaşlar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Eşkiya Belgelerine Son Aranan Yerleri Buldum Arkadaşlar

hvefam

Kullanıcı
04-5ef92.jpg

hvefam

Kullanıcı
Bu arada sinekli mağaranın yanındaki okla kalbi bulamamıştım şimdi onlarıda buldum..

hvefam

Kullanıcı
Bildiğiniz üzere ok girişi kalpde tehlikeyi haber veriyor..

hvefam

Kullanıcı
Belge 3: Hora Tepe yada Horon Tepe ;
Hora tepesinin orta yerinde hasır şeklinde bir siyah taş sandık biçiminde , köşesinde sancak deliği vardır.

Toprağın rengi deve tüyü rengine eşittir. (A Pınarına) 300 adım mesafede tepede taş döşemeli yolu bulunan Hora tepemiz mevcuttur. Yolu ile sol tarafında bir çeşmemiz vardır. çeşmenin taşında bir gayda resmi ile üzüm salkımı resmi vardır. bu çeşmenin arkasına bakarsanız dört köşe bir taş vardır. Yontma bir taştır.

Kemençe resmi bu taşın üzerinde olacaktır. Civarında birde keçi resmi görürsünüz. Hora tepesine çıkarsanız toprak içine gömülü 38 adet oturak taşımız vardır. Görürsünüz bunlardan. Biri yedi değişik olup rengi de farklıdır. Kaldırıp bakınız. Ortada sandık biçiminde bir taş olup taş siyah, altında mahzenimiz mevcuttur. Bu taşın üzerinde istavroz işaretini görürsünüz. İçlerinde en basit ve enteresan olanı üç adet dikili taştır. İkisi bir arada olup üçüncüsü bunlardan farklıdır.

İkisi bir arada olandan sağ yandakini kaldırıp burada bir kemençe resmi görmeye çalışın. Görebilirseniz kıran kırar epey bir ganimet alacaksınız. İçinden ………A pınarı işaret ettiğim pınar Hora tepenin 300 adım etek yerine rastlar. Bu pınar epeyce bir mesafede ve pınarın arkasında ana taşta bir gayda resmi olacaktır. Onun arkasında 1150 okka çeken Napolyon altını saklayan 3 basamaklı merdiven bulurum. Merdivenin altına bakarım.

hvefam

Kullanıcı
Resimde görüldüğü üzere taşlar hilal şeklinde değil ( bazı sitelerde işi bilen uzman arkadaşlar hilal şeklinde demişler ) kalp şeklinde dizilmiş, burdanda eşkiyaların çoğu yazılarının şaşırtmacalı olduğunu görebilirsiniz..