eşkiya kayıtlarına inananlar mutlaka okusun | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

eşkiya kayıtlarına inananlar mutlaka okusun

rafet5757

Kullanıcı
Cevap: eşkiya kayıtlarına inananlar mutlaka okusun

herkes kendi bölgesinde belgelerde adı gecen yerleri yazarsa ilk adımı atmış oluruz ben başlıyım devamı gelir inşllh.
kuzeyden güneye çıkarken
kurt ini
kurt kayası
gök göl (göksu)
karatepe ( burada üç harman yeri 4-5 tane su varmış
maltepesi
kapıkaya
üçtepeler (bizde tepelerarası derler) tam kapı kayanın karsısı
domuzgölü
karakütük
meşelimagara
kırkbuddak
karagöl
acısu (bizde tuzlusu derler)
keltepe burayı 1 kişi vardedi hatta değirmen ve bentide vardedi bunları 1-2- kişiye daha teyit ettirecem net olsun
bunlarda aynı dere üzerinde karatepenin arkasında doğu ve güney dogu yönünde

KUTAY

Kullanıcı

Vallahi rafet abi bunu fenerli abimle calkaya dostumla safkan kardeşimle ve diğer arkadaşlarla konuşuyorduk zaten bende bu fikre sonuna kadar katılıyorum. Sadece şunu eklemek isterim. Eşkiya olayına yoğunlaşmak bana cok doğru gelmiyor. Bunun yerine belgeli veya cok sağlam işaretli şahıs gömüleri ile yine sağlam işaretleri olan ancak bilgisi, belgesi olmayan yerlerde değerlendirmeye alınmalı. Ancak işaret ustası konusunda sıkıntımız var. Bu konuda ciddi bir ihtiyac var. Yoksa yer hepimizde var. Çalışılacak maddi imkan sağlayabiliyoruz. Ancak hemen hemen hepimiz uzun yıllardır güvendiğimiz insanlar tarafından yanıltıldık. Onun için sütten ağzı yanan yoğurdu üflüyerek yer misali cok dikkatli hesaplı kitaplı secici iş yapmalıyız. Birde bilmiyorum aramızda varmıdır ama ben 3 harflilerle meşgul olduğunu iddia eden adamların söylediği hiçbiryere filan inanmam boşuna zaman kaybıdır. Ama en büyük sermayemiz iyiniyet ve güven aksi davranan arkadaşlara benim artık tahammülüm hiç kalmadı.

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ozaman helva yapıp yemek kaldı bizede metin usadada sağlam belgeler var kanaatimce evet aldatmaca işine alenen şahit oluyoruz bende başkasını kandıramadığım için kendimi kandırıyorum bir kişiye güvenipte yola çıkmadık ben öyle hata asla yapmam bir yer belirleyip toplanalım bir karara elbet varırız

Son düzenleme:

rafet5757

Kullanıcı

Vallahi rafet abi bunu fenerli abimle calkaya dostumla safkan kardeşimle ve diğer arkadaşlarla konuşuyorduk zaten bende bu fikre sonuna kadar katılıyorum. Sadece şunu eklemek isterim. Eşkiya olayına yoğunlaşmak bana cok doğru gelmiyor. Bunun yerine belgeli veya cok sağlam işaretli şahıs gömüleri ile yine sağlam işaretleri olan ancak bilgisi, belgesi olmayan yerlerde değerlendirmeye alınmalı. Ancak işaret ustası konusunda sıkıntımız var. Bu konuda ciddi bir ihtiyac var. Yoksa yer hepimizde var. Çalışılacak maddi imkan sağlayabiliyoruz. Ancak hemen hemen hepimiz uzun yıllardır güvendiğimiz insanlar tarafından yanıltıldık. Onun için sütten ağzı yanan yoğurdu üflüyerek yer misali cok dikkatli hesaplı kitaplı secici iş yapmalıyız. Birde bilmiyorum aramızda varmıdır ama ben 3 harflilerle meşgul olduğunu iddia eden adamların söylediği hiçbiryere filan inanmam boşuna zaman kaybıdır. Ama en büyük sermayemiz iyiniyet ve güven aksi davranan arkadaşlara benim artık tahammülüm hiç kalmadı.

degerli kardeşim sağlam işaretlerin varsa 2 tane usta var g.o.p ta sen alo de bi akşam ayarlarım gideriz

enver

Kullanıcı

Selamun Aleykum Sayın Ustalar!Tanrı dağı .kartal kaya .doğal haç .halkalı kaya ve kel tepe hakında gerçek bilgileri olan varsa hepsini anlatmayabilir yanlız mümkünse bu yerleri belirtebilecek kanıtlayacak en belirgin işaretlerin hangileri olabileceğini bir bilgisi olan varmı?Teşekürler!

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

kartal kayada haçı bul beni çağır bu arada elindeki işi bitir

enver

Kullanıcı

Sağolun ÇALKAYA28 Usta!hava şartları müsait olsaydı burada olamazdım!inşaALLAH bitecektir çünkü bende çok ama çok uğraşıp ettim Sizlerle beraber tabiki!Sormamın sebebi elimdeki işaretlerle belgeye uyuyan iaşretler olduğu mu dur acaba düşüncemdir!?Birde bilgi edinip paylaşmak güzelbirşeydir değilmi Usta? :)

HÜDAİ

Kullanıcı

Selamun Aleykum Sayın Ustalar!Tanrı dağı .kartal kaya .doğal haç .halkalı kaya ve kel tepe hakında gerçek bilgileri olan varsa hepsini anlatmayabilir yanlız mümkünse bu yerleri belirtebilecek kanıtlayacak en belirgin işaretlerin hangileri olabileceğini bir bilgisi olan varmı?Teşekürler!
Sizi kutluyorum birşeyleri anlamışsınız veya çözmüşsünüz Bunların ne olduğunu bilenler ve anlamış çözmüş olanlar defineciliği bırakmışlardır onlar zaten pek konuşmazlar derin konulardır
onların anladığı şekilde anlatsalar dahi insanlar tarafından meczup kafayı yemiş deli yaftası zaten hazırdır bilmem anlatabildimmi ;)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ewlimizden geleni yaparız sıkıntı olmaz şahsi malım değilki olsada zekatından verirdim

star21

Kullanıcı

bence eşkiya belgeleri sadece safsata sonuçda kaç yüz yıl geçmiiş üzerinden