Eşkiya Palavraları | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Palavraları

Sedegor

Kullanıcı
DEFİNE ARAMA YÖNETMELİĞİ
27/01/1984 tarih ve 18294 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

madde madde saymayacağım isteyen ulaşır
burda anlatılanlara göre ne devlet ile nede kaçak kazı yapılamaz osmanlının son bir iki padışahı hariç daha önceki dönem malını ruhsatlı kazamazsın sonraki dönemler için kazdın en ufağı bir örme duvar çıktı devlet kazıyı durdurur el koyar
ruhsatsız kazı suçtur
kahve ortamında konuşulan define hikayelerini sanal ortamlara taşımayın insanlar birşeyler öğrenmeye geliyor yanlış yönlendirmeyin sonra birkaç seansla toplayamıyoruz olmayan eşkiya belgesinin olmayan işaretini ve olmayan malını paylaşamazsınız nereye resim atıyorsunuz birde bölgeyi ifşa etmeden resimmi paylaşiyorsunuz ıp adresiniz yokmu ordan bulunamıyormusunuz :)
Aynen arkadaşın yazdıgı dogrudur. Kazı izni almak kolay olsada, kazı yapmak kolay degildir. Cevrede bir cukur kazılmış olsa bu bile büyük sorun cıkarıyor. Müze müdürlügü gelip başta niye niçin istiyorsun diye sormaz parayı harcarsın kazı izni cıkar bir şekilde. Sonra başlarsın başlamasınada onların istedigi gibi calışırsın, en küçük emarede kazı bıraktırılır. Sadece son 4 padişah dönemine ait bir bulgu cıkarsa şanslısın. Diyelim bu gömü son 4 padişah ama gömen kişi daha önceki bir yapı içine gömdüyse yine sanşın yok. Yani en ufak küp kırıgı dahi kazıyı iptal etmeye yeterli. Sitelerde ahkam kesip hiç izin almamışlar bol keseden sallar. İzinli kazıya teşfik etmek iyidir, ama kanunun bir maddesi kaz derken digeri engel teşkil eder. Kısacası kazı başında bulunan amirin insiyatifine kalıyor bu iş. Ne cıkacagını bilmedigin yere izin almak dogru degildir.

Toprak2425

Kullanıcı
Ne güzel anlatmissiniz konuyu baştan sona okudum ,Yillarca yapılan boşa yonlendirmeler ile nice emekler boşa gitmiştir ,sorsan yer bulan çok netice alan yok .zaten gerçek olsa böyle şeyler yüzlerce belge elden ele dolasmazdi ,bunlar internetten öğrendiklerimiz birde internet ortamında olmayan eşkıya haricinde klasör dolusu belgeler var hemen hemen her il için bilinen yerler hakkında yazılmış define yerleri var Ermeni ve Rum işi diye ,bunlarında köküne indigimiz zaman orijinal belgeler yok .gerçek defineci olmanın yolu arkeoloji yi bilmekle olur o zaman sır olanlar teker teker çözülür

TimuR964

Super Moderatör
konuyu kiim tozlu raflardan indirmiş abartıya meyyilii bir konu olsada guç işi bu iş yapılan soygunlar buyuk olunca saklamalarıda buyuk oluryani pazardan elma çalanla 1 kasa elma çalan aynı kişi ekip değildirpalavra define işinin doğasında varabartı el değiştikce çoğalab bir yalandırhepsine abartı diyemesekde bugune kadarabartılandan 1 tanesi bile bulunmadıyinede yoktur deme bilgim yok. SEVGİLER

balkaya34

Kullanıcı
konuyu kiim tozlu raflardan indirmiş abartıya meyyilii bir konu olsada guç işi bu iş yapılan soygunlar buyuk olunca saklamalarıda buyuk oluryani pazardan elma çalanla 1 kasa elma çalan aynı kişi ekip değildirpalavra define işinin doğasında varabartı el değiştikce çoğalab bir yalandırhepsine abartı diyemesekde bugune kadarabartılandan 1 tanesi bile bulunmadıyinede yoktur deme bilgim yok. SEVGİLER
Selam TimuR964 usdadım ,,
Bu işaretler ve meblaları gercekdir,
Bunlar abartı degil usdam, Ve hiç bir kimse ben şu işaretin malını aldım demez ,diyemez , Be şunu bilirimki bu işaretler çok güçlü meblalara sahip,,,
Isderimki yerde kalmasın ,,

Toprak2425

Kullanıcı
Bende internet ortamında olmayan belgeler var hepsinin yeri belli mekanlar birebir tutuyor isaretlerde gerçekden var Ermeni ve Rum yerlerine ait ,artık illeri saymama gerek yok bilen bilir .
Size yani herkese yazılı belgelerden kısaca bahs edeyim ,tüm detaylar yazılı il ilçe köy ve mevki ve oradaki özel kaya hangi yöne bakman ve hangi taşı kaldırman ve dibini kaç metre kazman dan tut çıkacak olan küp adedine kadar kaç miktar altın ve ziynetin olduğu ve hangi tüccar veya şahsa ait olduğuna kadar net yazılı resmi kazı kimsenin işine gelmiyor tarla sahipleri ve ekip çok olunca payda eriyor bizim kucuklerin değil parayı basan büyük işlerin adamı ancak alabilir.
Bunları niye anlattım Eşkıya belgeleri diye piyasada dolaşan anlatımlar ve yerleri inceldik bendekilerin yanında çocuk oyunu kalıyor ,anlatılan yerler işaretler tamamen kurgu tezgah sırf insanları gerçek bilgiden mahrum olsun esas yerlerle ilgilenmesin diye yazılmış hala bunlari inatla ispat edecem diyen insanlar cirpiniyor hayret ,yıllarca yanlış abdest alıp 50 sene sonra doğru buymuş ,yanlış olduğunu kabul etmek kolay değil tabi yoksa yaptığı geçmiş ibadetler boşa gidecek korkusu misali gibi ,

Yani seninde dediğin gibi illa bı yerde eşkıya gomusu vardır yok diyemeyiz ama bu belgelerle mümkün değil ve olmayacakdirda bu saatten sonra ilgilenen varsa ilgilensin ama kendi başına ilgilensin. lütfen kendilerini zehirlemis olanlar başkasını zehirlemesin .

KOMAGENE

Vip Üye
Bende internet ortamında olmayan belgeler var hepsinin yeri belli mekanlar birebir tutuyor isaretlerde gerçekden var Ermeni ve Rum yerlerine ait ,artık illeri saymama gerek yok bilen bilir .
Size yani herkese yazılı belgelerden kısaca bahs edeyim ,tüm detaylar yazılı il ilçe köy ve mevki ve oradaki özel kaya hangi yöne bakman ve hangi taşı kaldırman ve dibini kaç metre kazman dan tut çıkacak olan küp adedine kadar kaç miktar altın ve ziynetin olduğu ve hangi tüccar veya şahsa ait olduğuna kadar net yazılı resmi kazı kimsenin işine gelmiyor tarla sahipleri ve ekip çok olunca payda eriyor bizim kucuklerin değil parayı basan büyük işlerin adamı ancak alabilir.
Bunları niye anlattım Eşkıya belgeleri diye piyasada dolaşan anlatımlar ve yerleri inceldik bendekilerin yanında çocuk oyunu kalıyor ,anlatılan yerler işaretler tamamen kurgu tezgah sırf insanları gerçek bilgiden mahrum olsun esas yerlerle ilgilenmesin diye yazılmış hala bunlari inatla ispat edecem diyen insanlar cirpiniyor hayret ,yıllarca yanlış abdest alıp 50 sene sonra doğru buymuş ,yanlış olduğunu kabul etmek kolay değil tabi yoksa yaptığı geçmiş ibadetler boşa gidecek korkusu misali gibi ,

Yani seninde dediğin gibi illa bı yerde eşkıya gomusu vardır yok diyemeyiz ama bu belgelerle mümkün değil ve olmayacakdirda bu saatten sonra ilgilenen varsa ilgilensin ama kendi başına ilgilensin. lütfen kendilerini zehirlemis olanlar başkasını zehirlemesin .
usta aynı dalavere normal işaretler içinde geçerli hep eksik bilgi internet ortamında toplanan bilgi geçenlerde bir video izledim adam bir kaya bulmuş kayayı kırıyor içinde altın sikke fışkırıyor çaktırmadan pointer dedektör reklamı yapıyor diğer videolarına baktım yüzlerce kasa açmış eleman Türkiyedeki tüm kasaları patlatiyor neyle pointer dedektör ile nereyi bir cisme yada şekle benzeyen taşı üçgen işareti çözümüne bakıyorsun mahzen var diyor evet doğru diyorsun nerde ? 150-200 metre çevrede yok fizanda:) çevrede ne bulacam?yav sen araştır işte:)
olmadı işareti kır bilmedikleri olay şu kuyu çıkacak yada oda burası boşsa ordan başka bir odaya açılan tünel ve belkide o odadan başka bir odaya geçiş işaretin normal ermeni işaretinin olmadığının farkında değil binlerce yıllık işaret
tarih bilinmiyor
coğrafyayı bilmiyor
arazi ve toprak yapısı hakkında fikri yok
açılmış örneklerini görmemiş ama uzman biliyor nerden biliyor elbette internetten pir ustad usta elini sallasan değer
adam diyorki burda 40 ton mal var çıkar o zaman kardeş bana niye söylüyorsun faninin malı senin çeneni yormuş benimkisinide mı yorsun:)
peki elimizde bir yer var eşkiya yeri veya temiz aile çocuğu yeri ne yapacağız ?yukarda saydığım yerleri bileceksınız yetmez donanımınız olacak dedektörden tutun el fenerine kadar bir yer kazdınız boş küp çıktı cihazınız yoksa bırakırsınız
cihazınız yoksa ne yapacaksınız yada bilginiz yoksa internette biri tılsımlı yer için kan dökeceksın der sabah ezanına kadar üç harflilerle halay çekersiniz bu işler gerçekten professıonallık ister işaret dilini bilmek yada yukarda saydığım özelliklerde yetmiyor tılsımlarla mucadeleyi bilmekde lazım ama ben bulayımda bana birşey olmaz dediğinizi duyar gibiyim:) eh siz bilirsiniz
sözün özü definecilik ortamı kaygan bir mecra bunun kızağı eşkiya belgeleri binmeyin siz illede kayacağım diyorsanız ermeni gömülerine yönelin leğenle kayın:) derinlikleri 1.5 metredır üç harflı çıkarsada anlaşırsınız

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
usta aynı dalavere normal işaretler içinde geçerli hep eksik bilgi internet ortamında toplanan bilgi geçenlerde bir video izledim adam bir kaya bulmuş kayayı kırıyor içinde altın sikke fışkırıyor çaktırmadan pointer dedektör reklamı yapıyor diğer videolarına baktım yüzlerce kasa açmış eleman Türkiyedeki tüm kasaları patlatiyor neyle pointer dedektör ile
selamünaleyküm @ADIYAMAN ustam,
söz konusu videoların asıl amacı çok izlenmesi. ki baktığımız zaman milyondan fazla izlenme sayısı var. yani adamlar oradan malı vuruyor. bizim milletimizde bunu büyük bi heyecanla izleyip malesef kanıyor.

bahse konu olan kasaları açmak için kullanılan ekipmanların fiyat listesine baktığımız zaman 10.000 TL gibi fiyatlara çok rahat düzülecek ekipmanlar. hal böyle olunca empati kurmaktan geri duramıyorum. şahsen bir kasa açsam ve sonrasında büyük balığı yakalamak için ilgili ekipmanlara değil 10.000, 100.000ler gömerim. ama adama bakıyorsun belki açtığı 100. kasası hala 2 3 bin liralık cihazı kullanıyor ve onla da sürekli sorun yaşıyor. :)

Son düzenleme:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
selamünaleyküm @ADIYAMAN ustam,
söz konusu videoların asıl amacı çok izlenmesi. ki baktığımız zaman milyondan fazla izlenme sayısı var. yani adamlar oradan malı vuruyor. bizim milletimizde bunu büyük bi heyecanla izleyip malesef kanıyor.

bahse konu olan kasaları açmak için kullanılan ekipmanların fiyat listesine baktığımız zaman 10.000 TL gibi fiyatlara çok rahat düzülecek ekipmanlar. hal böyle olunca empati kurmaktan geri duramıyorum. şahsen bir kasa açsam ve sonrasında büyük balığı yakalamak için ilgili ekipmanlara değil 10.000, 100.000ler gömerim. ama adama bakıyorsun belki açtığı 100. kasası hala 2 3 bin liralık cihazı kullanıyor ve onla da sürekli sorun yaşıyor. :)
Sabah 7 de yazılırmı yat uykunu al yiğidim :)
Bu eşkiya olayına biraz iyimser bakmakta fayda var. Eğer sadece işaretlere bakıyor bu ona keyf veriyorsa bence gayet olumlu. Açık havada bol bol yürüyüş demektir bu heyecanı da cabası. Bunu bir arkeologun tarihi bir yeri incelemesine benzetiyorum ben. Yani bir şey yapmak için değil sadece seyretmek için gezer tarihi yapıyı, inceler, öğrenir. Bence bilgisayar başında oturup yazmaktan çok daha faydalı. Bu işaretlerle uğraşan kişi çoluk çocuğunun rızkını bir şeyler çıkaracağım diye harcamıyorsa, kendini, ailesini veya arkadaşlarını mağdur edecek bir faaliyet içinde değilse bırakın keyfini çıkarsın. Yani eylem yoksa kabahatte yok. Kaygan bir yolda arkadaşınıza burası kaygan dikkat et dersiniz eğer arkadaşınız tamam biliyorum diyorsa yapabileceğiniz bir şey yoktur gerisi onun kararıdır :) düşerse sadece seyredebilirsiniz, engelleyemezsiniz. Youtube videocularının videolarını seyredip sağı solu kazacaklar içinde aynı bu. Ne engelleyebilirsiniz ne müdahale edebilirsiniz. Belki yalan olduğunu bile bile sırf heyecan için seyrediyodur. Sonuçta videoyu yapan kazanır seyredende kendi kararının sonuçlarına razı olur. Zaten yorumlara bakarsanız çoğu farkında, bilerek seyrediyor . Hele efsane bir yorum vardı "saklayıpta bulamadığınız oluyormu diye :) :)"

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Sabah 7 de yazılırmı yat uykunu al yiğidim :)
Bu eşkiya olayına biraz iyimser bakmakta fayda var. Eğer sadece işaretlere bakıyor bu ona keyf veriyorsa bence gayet olumlu. Açık havada bol bol yürüyüş demektir bu heyecanı da cabası. Bunu bir arkeologun tarihi bir yeri incelemesine benzetiyorum ben. Yani bir şey yapmak için değil sadece seyretmek için gezer tarihi yapıyı, inceler, öğrenir. Bence bilgisayar başında oturup yazmaktan çok daha faydalı. Bu işaretlerle uğraşan kişi çoluk çocuğunun rızkını bir şeyler çıkaracağım diye harcamıyorsa, kendini, ailesini veya arkadaşlarını mağdur edecek bir faaliyet içinde değilse bırakın keyfini çıkarsın. Yani eylem yoksa kabahatte yok. Kaygan bir yolda arkadaşınıza burası kaygan dikkat et dersiniz eğer arkadaşınız tamam biliyorum diyorsa yapabileceğiniz bir şey yoktur gerisi onun kararıdır :) düşerse sadece seyredebilirsiniz, engelleyemezsiniz. Youtube videocularının videolarını seyredip sağı solu kazacaklar içinde aynı bu. Ne engelleyebilirsiniz ne müdahale edebilirsiniz. Belki yalan olduğunu bile bile sırf heyecan için seyrediyodur. Sonuçta videoyu yapan kazanır seyredende kendi kararının sonuçlarına razı olur. Zaten yorumlara bakarsanız çoğu farkında, bilerek seyrediyor . Hele efsane bir yorum vardı "saklayıpta bulamadığınız oluyormu diye :) :)"
erken kalkan yol alıyor @necat. abi :)
şahsım adına söylüyorum eşkıya parasına inanmıyorum. inanana da saygı duyarım. eşkıya parası yok mudur. vardır elbet. ama öyle metrelerce derinde değil. bi kayanın dibi, bi ağacın kovuğundadır diye düşünüyorum.
arazi konusuna gelince hammaddemiz toprak olunca yazın doğadan gelesim gelmiyor. önceki konularda belirttiğim şişme yatak ve çadırım ironi değildi :) Hayırlısıyla yaz gelsin toprakla yine haşir neşir oluruz inşallah. selametle inşallah

Son düzenleme:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
erkan kalkan yol alıyor @necat. abi :)
şahsım adına söylüyorum eşkıya parasına inanmıyorum. inanana da saygı duyarım. eşkıya parası yok mudur. vardır elbet. ama öyle metrelerce derinde değil. bi kayanın dibi, bi ağacın kovuğundadır diye düşünüyorum.
arazi konusuna gelince hammaddemiz toprak olunca yazın doğadan gelesim gelmiyor. önceki konularda belirttiğim şişme yatak ve çadırım ironi değildi :) Hayırlısıyla yaz gelsin toprakla yine haşir neşir oluruz inşallah. selametle inşallah
Eşkiya parası konusunda eğer bu kadar derine ve çok işçilikli bir yere gömerse çıkarırken nasıl çıkaracak. 50 kişiyle gömdüyse çıkarırken yanında gene o kadar adamın olması gerekiyor. İş uzun sürerse yakalanma riski büyük. Bunun yerine parça parça farklı ve basit alınabilecek yere koymak daha mantıklı geliyor bana. Birde aylarca çalışıp niye gömsün her zaman yer değiştirmek zorunda kalabilir. Geri gelip gelemeyeceği belli değil. Daha basit olmalı diye düşünüyorum.