Fotağrafla define tespiti | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Fotağrafla define tespiti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
reis usta bir daha rica ediyorum. Video eşliğinde toprağa bir şey gömüp video eşliğinde fotoğraf çekermisin. Bu görüntüler bir şey ifade etmiyor. Göm toprağın 15 cm derinine 3 madeni para, Fotoğrafı çek bakalım sonuç ne olacak. Ayrıca marka ve model numarasını nasıl bulabileceğinizi de söylemiştim. Ona da bakarsanız herkes fikir sahibi olur.
Necat ustam sen reisi tanimamissin reis bir sey yaziyorsa demekki birseyi yakalamis ve gozlerinle gormus dogruluguna inanmis olarak burda bilgi vermeye calisiyor .senin yillarca fotagrafla ugrastigin tek bir karanlik odada gecmis kocyihit ustada hep vesikalik cekmis arazide cekim yapmamis sende oyle hep vesikalik cekip geciminizi saglamissiniz ama ben hayatimi arazide gecirdim gece gunduz toprakta cadirda gecirdim benim tezlerimi curutmek icin elinizden geleni yaptiniz
Ama boyle sey var var buna inanin siz isi ort pas yapmak icin elinizden geleni yaptiniz
Insan bir arastir oyle yazar sen bana sordugum soruyu bile cevaplayamadiniz
Ben filitresi cikan makina varmi diye yazdim siz bana hikaye yazdin bende yuttum ama yemez siz bunca sene bosuna fotagrafcilik yapmisiniz .

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Necat ustam sen reisi tanimamissin reis bir sey yaziyorsa demekki birseyi yakalamis ve gozlerinle gormus dogruluguna inanmis olarak burda bilgi vermeye calisiyor .senin yillarca fotagrafla ugrastigin tek bir karanlik odada gecmis kocyihit ustada hep vesikalik cekmis arazide cekim yapmamis sende oyle hep vesikalik cekip geciminizi saglamissiniz ama ben hayatimi arazide gecirdim gece gunduz toprakta cadirda gecirdim benim tezlerimi curutmek icin elinizden geleni yaptiniz
Ama boyle sey var var buna inanin siz isi ort pas yapmak icin elinizden geleni yaptiniz
Ben filitresi cikan makina varmi diye yazdim siz bana hikaye yazdin bende yuttum ama yemez siz bunca sene bosuna fotagrafcilik yapmisiniz .
Hayatında duymadığın makinaları kullandım. 120 bin sterlinlik tam techizat makinada kullandım. Sen bu gün 120 bin sterlin ne kadar yapıyor haberin var mı? Ben karanlık odadan gelmeyim necat usta da keza benim gibi makinanın mesleki anatomisini A’dan Z’ye bilenlerden. Uslubunuz baştan sona aşağılamaktan, küçük düşürmeye çalışmaltan ve hakaretten başka birşey değil. Evvela hep ben bilirim egosundan ve aşağılama kompleksinden kurtulun ondan sonra bilgi aktarın.kişi görüşünde hürdür. Görüşe saygınız olmalı. Herkes size hak verecek diye bir kaşde yok. Seviye ölçüsünü benimsemeyen hiç bir insanın bir tek harfini bile bilgi niyetine zihnimin ucra köşesine dahi koymam. Yıllarını veren neredeyse bu tür konuda her türlü imtihandan geçen bunca insan birşey bilmiyorda birtek siz mi biliyorsunuz. Hadi bilmiyor diyelim, anlattıklarınızın tek bir kelimeside mi mantıklı gelmez. Tez diyorsun buyur geç karşıma ne soruyorsan sor senin tezini tek bir sorula çürütürüm ama bEnden alamayacağın cevap yoktur. Senin giriş izninin bile olamayacağı yerlerde çekimler yaptım gece gündüz demeden. Raw dahi aldım senin ışık kaymasına ve yansımasına dahi pokehlere verdiğin isimle ünvan kazanmaz bu mantık. Senin lens dediğin şey hollanda damlası denen camdan üretilen birşey. İlmin bilimin ortasından geçenler birşey bilmiyorda bir sen mi biliyorsun? Hayatında kaç gram altın buldun bu sistemle. Buldum de çık gel bütün masrafını ben karşılayacağım bana uygulamalı göster bende videoya çekeceğim doğruysa kendimi değilse seni rezil eder utandırırım. İnsanların beynini absürt konularla meşgul edip hayal dünyalarıyla vede zekalarıyla dalga geçmeyin. Biz insanlara nasıl faydalı oluruz mücadelesi verirken siz nasıl kafalarını karıştırırızın peşindesiniz. Konunuzu an itibari ile kitliyorum sizi de uyarıyorum. Bir daha ki konunuzda aynı şekilde ve üslubda devam etmeniz durumunda süresiz uzaklaştılırısınız.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
-Sorunu cevaplayayım da yazacaklarımı sonra yazayım Reis usta. Compact diye adlandırılan makinaların nerdeyse hepsinde filtre bulunur. Bu tek bir marka veya modele has bir özellik değil. DSLR makinaların benim bildiğim hiç birinde ve Light DSLR diye anılan makinaların büyük çoğunluğunda bulunmaz. Kirlian çekiminin nasıl olduğunu da kaynak vererek yazdım ama okumamışsın.
Bu fotoğraf makinası işinde bir tane istediğimiz gibi buyrun size resim diyen yok. Herkesin bir yakını, bir arkadaşı , bir ustası çekiyorMUŞ ama sırrını söylemiyorMUŞ. Makinanın bu özelliği varMIŞ ama firması bu bilgiyi gizliyormuMUŞ, makina hatalı üretimMİŞ firma bunu farkedince piyasadan çekMİŞ.
Bu makina bunu yapıyorsa şöyle bir test yapın dedim yapmadınız. Madenlerde aura olmaz dedim olduğuna dair bir kaynak göstermediniz. Üstelik konunuzu biz sadece stüdyoda çekim yapan cahillerin baltaladığını yazmışsınız. Biz sizin arazi bilginizi sorgulamadık tamamen fiziksel kurallar içinde çalışan bir cihaz üzerine konuşuyorduk. Deneyiminiz yanlış yapmanıza, yanlış şeylere inanmanıza engel değil.
Ben özellikle ne bu konuyu kilitledim ne size uyarıda bulundum. Şunları yapın biz de görelim ikna olalım dedim. Var diyorsunuz ispatlayamıyor ve bizi suçluyorsunuz. Makinalar konusunda bilginiz yok, nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz, ispatınız yok tutturmuşsunuz çekiyor da çekiyor iyi o zaman siz çekin ama böyle aslı astarı olmayan bir konuyu bir daha açmayın. Makina konusunda bilgisi olmayan buna inanabilir ama bizler bu konuda kül yutmayız. Siz bizi suçladınız, ben daha baştan müşterimi bulmaya çalışıyorsunuz diye sizi suçlayabilirdim ama bekledim ki ortak bir noktada buluşma olanağımız olabilir diye. Anlaşılan sizin ispat edeceğiniz bir şey yok. Benim daha önce yapmam gerekeni Roni ustamız yapmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...