Gezmelerden Kareler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Gezmelerden Kareler

Kader25

Admin
Arkadaşım Merhaba,
Açık sözlü olmayı severim.
Ben sizin bu konulara hakim olduğunuzu
Açtığınız konuları, benim bilmediğim amma zan ettiğim sebeplerle açtığımızı düşünmekteyim hala. Zira öyle yerler paylaştınız ki, bu işlerde acemi olduğunuzu hiç düşünmedim.

Birisi elinde silahla tüm hedeflere atış yapıyor ve hedefleri hep vuruyor. Bu kişi atış da kesinlikle yetişmış kişidir, eğitimlidir. Başka şekilde düşünülemez.

Son paylaşımlarının içinde bir fotoğraf var ki, öyle güzel de çekilmiş ki, emaresi ve malın olduğu yer aynı karede.

Ben düşünüyorum; bu arkadaş, " kim bu işleri hakikaten biliyor " bunu öğrenmek istiyor.
Gayet makul bir niyet gibi gözükse de bu, "neden?" sorusu kafamı hala kurcalıyor.
Yanılıyorum mu?
Benimkisi sadece zan mı?
Zan olduğunu düşünmüyorum, çünkü daha önceki yorumumda, tabir caizse kendime göre bir zarf attım size. Acemi olsaydınız cevap verirdiniz.
Görmemezlikten geldiniz.

Ben tereddüt yaşıyorum.
Niyetiniz nedir bilmek istiyorum, mahsuru yoksa inşallah.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Birileri bizi gözetliyor hata sınıyor 🤔 yok loo adam baktı benzer sitelerde hep ortalık kopyala yapıştırcı oldu birde buraya bakayım demiştir 😂

scareface911

Kullanıcı
Arkadaşım Merhaba,
Açık sözlü olmayı severim.
Ben sizin bu konulara hakim olduğunuzu
Açtığınız konuları, benim bilmediğim amma zan ettiğim sebeplerle açtığımızı düşünmekteyim hala. Zira öyle yerler paylaştınız ki, bu işlerde acemi olduğunuzu hiç düşünmedim.

Birisi elinde silahla tüm hedeflere atış yapıyor ve hedefleri hep vuruyor. Bu kişi atış da kesinlikle yetişmış kişidir, eğitimlidir. Başka şekilde düşünülemez.

Son paylaşımlarının içinde bir fotoğraf var ki, öyle güzel de çekilmiş ki, emaresi ve malın olduğu yer aynı karede.

Ben düşünüyorum; bu arkadaş, " kim bu işleri hakikaten biliyor " bunu öğrenmek istiyor.
Gayet makul bir niyet gibi gözükse de bu, "neden?" sorusu kafamı hala kurcalıyor.
Yanılıyorum mu?
Benimkisi sadece zan mı?
Zan olduğunu düşünmüyorum, çünkü daha önceki yorumumda, tabir caizse kendime göre bir zarf attım size. Acemi olsaydınız cevap verirdiniz.
Görmemezlikten geldiniz.

Ben tereddüt yaşıyorum.
Niyetiniz nedir bilmek istiyorum, mahsuru yoksa inşallah.
Abi benim bu konularda Ustalık bi tarafım yok.Doğada gezmeyi severim ve bu paylaştığım yerler bizim Köyün etrafında olan dağ taşlar.
Kesinlikle buraları herhangi bi Cihazla gezip araştırmadım.
Bizim Köyde yaşayan Yaşlılarla Muhabbet edip onları Zarflıyom.
Onlardan edindiğim bilgilerle,İnternette edindiğim bilgileri (burda paylaştığım Resimler,Google Earthten görüntüler vs) ve gezip gördüğüm yerleri ...bunların hepsini Kafamda bi Havuzda topluyorum.
Yaşlıların anlattıkları :
Buralarda Çivi yazısı varmış (Oraları görmedim)
Burada bi Kuyu varmış ve Köylü bunun için kapatmış,kimse içine düşmesin diye (20-30 sene önce Ermeninin birisi köye gelip bu yeri sormuş)
Buralarda Eşkiyalar yaşarmış ... araştırdıkça çıkıyorda çıkıyor.
Ben Şehirde yaşıyom,senede 2-3 kere Köye gelip toplamda 3-5 Hafta kalıyom.
Burda gördüğüm içimde Şüphe uyandıran Taşları sizle paylaşıyorum ... dağları gezerken sadece Taşların fotorafını çekmiyorum,bi sürü Bitki Fotoraflarımda var.Evet Meraklıyımdır ama benim Bildiğim bana yeter ötesi yok.
İnternetten Maceraci,Defineci vs videoları izliyom.
Bana garip gelen kelimeler bunlarla bi anlam kazandı.
(Kasa,Kumpara,Hediye vs) ... daha bi yeri açıp görmemişim veya sevinçini yaşamamışımdır.
Burda paylaşmamın sebebi daha geniş bi bilgiye sahib olmak.
Benim Sahada hiç bi tecrübem yok.
Zaten olamaz çünkü burda cihazla dolaşmak,Kepçe ile çalışma vs yapılamaz.
Çobanlar geziyor,Köy halkı sabah ve Akşam yürüyüşe çıkıyor ... olsa olsa belki,kar'da kışta,İlk bahar son bahar,Gece,Fırtınada,Tutsunamide :) belki ufak tefek bi çalışma yapılabilir.
Onun için bende boş boş geziyom,Fotoraf çekmekten başka bi faaliyet yok

Kader25

Admin
Abi benim bu konularda Ustalık bi tarafım yok.Doğada gezmeyi severim ve bu paylaştığım yerler bizim Köyün etrafında olan dağ taşlar.
Kesinlikle buraları herhangi bi Cihazla gezip araştırmadım.
Bizim Köyde yaşayan Yaşlılarla Muhabbet edip onları Zarflıyom.
Onlardan edindiğim bilgilerle,İnternette edindiğim bilgileri (burda paylaştığım Resimler,Google Earthten görüntüler vs) ve gezip gördüğüm yerleri ...bunların hepsini Kafamda bi Havuzda topluyorum.
Yaşlıların anlattıkları :
Buralarda Çivi yazısı varmış (Oraları görmedim)
Burada bi Kuyu varmış ve Köylü bunun için kapatmış,kimse içine düşmesin diye (20-30 sene önce Ermeninin birisi köye gelip bu yeri sormuş)
Buralarda Eşkiyalar yaşarmış ... araştırdıkça çıkıyorda çıkıyor.
Ben Şehirde yaşıyom,senede 2-3 kere Köye gelip toplamda 3-5 Hafta kalıyom.
Burda gördüğüm içimde Şüphe uyandıran Taşları sizle paylaşıyorum ... dağları gezerken sadece Taşların fotorafını çekmiyorum,bi sürü Bitki Fotoraflarımda var.Evet Meraklıyımdır ama benim Bildiğim bana yeter ötesi yok.
İnternetten Maceraci,Defineci vs videoları izliyom.
Bana garip gelen kelimeler bunlarla bi anlam kazandı.
(Kasa,Kumpara,Hediye vs) ... daha bi yeri açıp görmemişim veya sevinçini yaşamamışımdır.
Burda paylaşmamın sebebi daha geniş bi bilgiye sahib olmak.
Benim Sahada hiç bi tecrübem yok.
Zaten olamaz çünkü burda cihazla dolaşmak,Kepçe ile çalışma vs yapılamaz.
Çobanlar geziyor,Köy halkı sabah ve Akşam yürüyüşe çıkıyor ... olsa olsa belki,kar'da kışta,İlk bahar son bahar,Gece,Fırtınada,Tutsunamide :) belki ufak tefek bi çalışma yapılabilir.
Onun için bende boş boş geziyom,Fotoraf çekmekten başka bi faaliyet yok
Her siteye senin gibi araştırmacı lazım.
Maşallah.
Sana bir yer işaretleyeceğim.
Dedektörle teyidini yaptıktan sonra oradaki mali al. 1/5 zekatını ver. Sonra hayırlı ve güzel işlerde harca inşallah.
Çarşıdayım. Eve dönünce işaretlerim inşallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Birileri bizi gözetliyor hata sınıyor 🤔 yok loo adam baktı benzer sitelerde hep ortalık kopyala yapıştırcı oldu birde buraya bakayım demiştir 😂
Ustam, biz de ne güzel resimler diye bakıyoruz, meğer işin için de bilmediğimiz daha neler varmış...bu bakış açınıza hem şaşırdım, hem de hayret ettim. yıllarca baksaydım herhalde düşündüğünüz gibi bir şey aklıma gelmezdi😍

El-Ensari

Kullanıcı
Her siteye senin gibi araştırmacı lazım.
Maşallah.
Sana bir yer işaretleyeceğim.
Dedektörle teyidini yaptıktan sonra oradaki mali al. 1/5 zekatını ver. Sonra hayırlı ve güzel işlerde harca inşallah.
Çarşıdayım. Eve dönünce işaretlerim inşallah.
Ustam, zekat hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Her müslümanın bu hassasiyeti taşıması lazım. mes'uliyeti bir yana, yoksa, o maldan bir hayır da gelmez. inşaallah bulan kardeşlerimiz de, gereğini yapar ve bulduklarından hayır görürler.

özgürXdaglı

Vip Üye
arazi yapısına bakınca orda oda yada mahsen var oldugu belli bakmak ve görmek önemli

şöyle bi örnek vereyim arazideki ceşmeler 1 su içerken sag ayagını atar eyilir su içersin bir para ordadır küp içinde 2 ceşme arkasında arazi yapısına göre 3/5/7/9/11/13/15/17/19/21 metreye gider bu bakrac içinde olur 3 yer kazan içinde olur onu söylemem sırrrrrrrrr

paylaşımdaki resimde de 21 metre gibi geldi birde benden olsun dedim yirmi iki olsun

@El-Ensari

El-Ensari

Kullanıcı
arazi yapısına bakınca orda oda yada mahsen var oldugu belli bakmak ve görmek önemli

şöyle bi örnek vereyim arazideki ceşmeler 1 su içerken sag ayagını atar eyilir su içersin bir para ordadır küp içinde 2 ceşme arkasında arazi yapısına göre 3/5/7/9/11/13/15/17/19/21 metreye gider bu bakrac içinde olur 3 yer kazan içinde olur onu söylemem sırrrrrrrrr

paylaşımdaki resimde de 21 metre gibi geldi birde benden olsun dedim yirmi iki olsun

@El-Ensari
Teşekkür ederim Ustam, Sırrının da kazanin da bereketini gör inşaallah 🙂 sayılarla bek aram yok ama, tekli ve ardışık sayılar olması dikkat çekti.