Giriş Gibi Boşluk Aldıgım Yer | Define işaretleri ve anlamları

Giriş Gibi Boşluk Aldıgım Yer

okn0101

Kullanıcı
ustalar buraya kalasla vurdum gerçekten içeri boş dagın başında dar bir alanda çevresini o yüzden çekemedim siz ne düşünüyorsunuz

XDvL1j.jpg

çevresindeki degişik yerler

bg5JX0.jpg

dW5kdr.jpg

5odMll.jpg

ve uzaktan görüntüsü buranın alt kısmında agaçlar önünü kapatmış görünmüyor

A0m5Mr.jpg

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Okn kardeşim
Resimlerde net bir işaret görünmüyor. Kaya bloklar ının içerisindeki katmanlar arasında doğal boşluklar olabileceği ve böyle boşluk sesi verebileceği ihtimalini gözardı etmemek gerekir.
Çubuk konusunda uzman biri burda gerçekten doğal olmayan boşluk olup olmadığını anlayabilir.
Diğer ustalarımızda bi baksın belki göz7mden kaçan bir şey ler olabilir.
Kolay gelsin

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
burası konya ve civarı veyahut toroslar ve civarıysa aklıma orta variyetli sayılabilecek hitit mezarından başka bir şey gelmez... tercih edilen kaya, kayanın dışındaki sıvama ,giriş olabilecek noktanın yapısı ve şekli, işaretsiz oluşu, gözüm kayaya paralel yere ise dik çıkan tek bir kare oymayı aradı.

Lucre

Kullanıcı
Bende @komana usta gibi kayanın kendi doğal kıvrımından kaynaklı boşluk olabileceğini düşünüyorum. Bitki örtüsü de bölgenin toroslar olabileceği yönünde izlenim veriyor. İnsan eli değdiğine dair bir işaret göremedim.

Bol Şans Dilerim.

mehmetali şimşek

Kullanıcı
s.a öncelikle herkese saygı ve selamlarımı yolluyorum...İçinizde en acemi biri olarak resimlere öyle baktım ama 2. resimdeki yukarıdan aşagı inen kanal ve oluşan o siyahlık sanki bana üst tarafta yakılan yagın akmasıyla oluşmuş gibi geldi üst tarafta daha dikkatli aranırsa acaba yuvarlak yada kare oyma bulunabilirmi affınıza sıgınarak yazıyorum..O siyahlık kayanın dokusuna işlemiş gibi geldi yukarıdan inen kanal sanki dogal degil gibi...

okn0101

Kullanıcı
harbici ustam buranın üst tarafında havalandırma deligi varmış şimdi haberini aldım köydekilerden hava çıkıyormuş ordan 2 tane yanyana

karanar

Kullanıcı
sadece boşluk sesine aldanıp bir çalışma başlatmayın. bu çoğu zaman yanıltıcı olabilir.ama çubuklarla boşluk yada değerli emaresine rastlamışsanız o başka tabii.
A0m5Mr.jpg

eğer yapabilirseniz bu kayanın üzerinden tespit yapmanızı öneririm.kolay gelsin.

gurbetci

Kullanıcı
sende veya arkadaslarinda kamera varsa iplkle asagiya salla bakalim,ne görcen.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
havalandırma bacaları (sunum bacası) varsa ve 2 tane çok yakınsa buda iyi bir gelişme en azından artık biliyorsun ki o kayanın içinde bir yapı var. bu yapı ya havalandırmaya veya burada yatan kişiye sunulan sunuları içeri ve tam ölmüş kişinin odasına kadar iletmeli.

havalandırmanın üstteki çapı genişse bile yer yer daralır ve dümdüz alttaki odaya inmez, açı kırarak iner. halen buradan yukarı bir hava sirkülasyonu varsa casus kamera kadar küçük kameralarla odadan bir görüntü alınıp alınamayacağı denenebilir.