Giriş nerden | Define işaretleri ve anlamları

Giriş nerden

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör

Ekli dosyalar

• IMG_20220921_130805.jpg
    IMG_20220921_130805.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 49

MuFeTeR

Kullanıcı
Bu açıdan giriş görünmüyor. Tek resimle girişi öğrenip gidip malı kaldırmak kime nasip olmuş acaba?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kayaya bak. Oda mezar bu. Hem çok çok iyi hem teferruatlı. Çok iyi olan kısmı etrafında dağınık halde rahatlıkla tektek yapabilirsin teferruatlı kısmı kayanın altına giren giriş. Çevreside mezar. Diğer ustalar da ben gibi görsel isteyecek. Resme bakar taraf sağ kısın ağaç alanına doğru giriş mevcut ama görsel şart. Çift mezar ve bu da her konu gibi görsel gerektirir.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Kayaya bak. Oda mezar bu. Hem çok çok iyi hem teferruatlı. Çok iyi olan kısmı etrafında dağınık halde rahatlıkla tektek yapabilirsin teferruatlı kısmı kayanın altına giren giriş. Çevreside mezar. Diğer ustalar da ben gibi görsel isteyecek. Resme bakar taraf sağ kısın ağaç alanına doğru giriş mevcut ama görsel şart. Çift mezar ve bu da her konu gibi görsel gerektirir.
Eyvallah hocam cok teşekkür ediyorum istedigiz fotoğraf olsun bunu daha onceden cekmistim tek foto oldugundan yuklememistim baktim konu yok yukledim

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Bu açıdan giriş görünmüyor. Tek resimle girişi öğrenip gidip malı kaldırmak kime nasip olmuş acaba?
Yinede ilginiz vede hatirlatmaniz icin size teşekkür ederim burasi kaya mezarı ve tek kaya değil dikkat ederseniz

MuFeTeR

Kullanıcı
Yinede ilginiz vede hatirlatmaniz icin size teşekkür ederim burasi kaya mezarı ve tek kaya değil dikkat ederseniz
Böyle alanlarda tek mezar olmaz 1-3-5-7 diye devam eder ve muhtemelen her mezar bir aileye yada çiftlere ait olur. En önemli mezar ise bölgenin ileri geleninin mezarı olur o da üst taraflarda zemin altı kaya mezar olur. İşaretini bulmak bile zordur. Güzel bir bölge ama tek resimle çözülecek bir yer değil.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Böyle alanlarda tek mezar olmaz 1-3-5-7 diye devam eder ve muhtemelen her mezar bir aileye yada çiftlere ait olur. En önemli mezar ise bölgenin ileri geleninin mezarı olur o da üst taraflarda zemin altı kaya mezar olur. İşaretini bulmak bile zordur. Güzel bir bölge ama tek resimle çözülecek bir yer değil.
Doğru diyorsunuz aslinda hocalarım daha önceden açtığım konulardan bu bolgeyi biliyorlar bi rumbolgesi ve kuyruksuz yilan konulu yerden kalma foto bayagidir galeride duruyordu konu olmadigi icin form da yukledim ilginiz icin yinede teşekkürler

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Mahsuru yok ise şunu öğrenmek isterim. Neye göre 1-3-5-7 diye gidiyor mezar? 1-2-3-4-5-6-7-8-9 diye gidemez mi?

MuFeTeR

Kullanıcı
Mahsuru yok ise şunu öğrenmek isterim. Neye göre 1-3-5-7 diye gidiyor mezar? 1-2-3-4-5-6-7-8-9 diye gidemez mi?
Çift olmaz hocam tek rakam olur. Öncelikle değer verdiğim bir kaç ustam bana bu şekilde bilgi vermişlerdi bir zamanlar. Ya 1 adet vardır ya da 3 ve ya 5 çift sayıda çok nadir nekropol veya mezarlığa denk gelinmiştir. Bugüne kadar yaptığım araştırmalar ve gördüğüm kadarı ile de hep tek rakam olduğu yönündedir.