Gizemli Tünel Ustalarımın Yardımlarınızı Bekliyorum Acilll | Define işaretleri ve anlamları

Gizemli Tünel Ustalarımın Yardımlarınızı Bekliyorum Acilll

maxuma16

Kullanıcı
Tüneller hakkında bilgi sahibi olan varsa yorumlarını bekliyorum Acilll

d4bQ2X.jpg
5pVPkL.jpg
AZJ4qL.jpg
0bDvkB.jpg
4Yl7kG.jpg
Jd2R4Q.jpg
zQ48Vj.jpg
Gbz6kZ.jpg
y24Ylj.jpg

WWYBZ8.jpg

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
eski yeraltı şehri olabilir çünkü koridorlar çok geniş sonraki medeniyetler eski yer altı şehirlerine defin işlemlerinde bulunmuşlar hatta eşkiya gömülerinin olduğuda söylenir fakat yer altı şehri diyebilmek için içerde ya kaynak suyu olmalı o da bulunmalı yada yakından tatlı su akarı olmalı yer altından biir tünel ve oda ile buraya ulaşılabilmeli incelemerinle ustalarımıza bişeyler aktarki ustalarda birşeyleri söyleyebilsin illa içeri değil dışarıda önemlidir

maxuma16

Kullanıcı
eski yeraltı şehri olabilir çünkü koridorlar çok geniş sonraki medeniyetler eski yer altı şehirlerine defin işlemlerinde bulunmuşlar hatta eşkiya gömülerinin olduğuda söylenir fakat yer altı şehri diyebilmek için içerde ya kaynak suyu olmalı o da bulunmalı yada yakından tatlı su akarı olmalı yer altından biir tünel ve oda ile buraya ulaşılabilmeli incelemerinle ustalarımıza bişeyler aktarki ustalarda birşeyleri söyleyebilsin illa içeri değil dışarıda önemlidir

Yorumun icin tesekkur eserim disarisi cok eakidendere yatagiymis yillar sonra su kuruyunca koyler yapilmis bu tunel gibi cok var aynisindan yan yana 3 tane var disarida baska odalar var hepsindede ayni tuneller var

madhunter

Kullanıcı
kardeş duvarlarda herhangi bir ibare işaret mevcutmu dikkat ettinmi.odalar işin içine girmeseydi diyecektimki acil kaçış tünelleri ama işin içine odalar girdi.5 km uzunluktada olabilir diyen insanlar acaba ne kadar diplere inebildiler.bence tünelin girişinden itibaren duvarlar incelenip tünelin nereye varabileceğine bakılması gerek.herşeyden önce tünel üstünden çubuklarla araştırma yapılıp değerli malzeme tespiti yapılmasıda gerekiyor.gizli oda olma ihtimali çok yüksek.boş odalarda şaşırtmacadan başka birşey değil.tabi zamanında soygun yemediyse

maxuma16

Kullanıcı
Duvarlarda aşırı nemden dolayı kabarık gibi işaretlere dikkatli bakmadım. tünelin altındaki toprak cok yumusak iceriden hava geliyor sürekli olarak ama hızlı değil cok az olarak hissediliyor.

karanar

Kullanıcı
doğru anladıysam 1 tane tünel var değilmi. yani başka tünel yok. eğer öyleyse. tünelin kıvrım yaptığı yerlerde bir kapı daha var. muhtemelen yakınlardaki bir tümülüse giriş var. çevreyi iyi analiz etmelisin. kilise ne kadar uzakta. kiliseye doğrumu gidiyor tünel. yada dışarı da tümülüs gibi bir tepe varsa o tarafa giderken ani dönüş yapıyormu tünel.

maxuma16

Kullanıcı
bir tane t
doğru anladıysam 1 tane tünel var değilmi. yani başka tünel yok. eğer öyleyse. tünelin kıvrım yaptığı yerlerde bir kapı daha var. muhtemelen yakınlardaki bir tümülüse giriş var. çevreyi iyi analiz etmelisin. kilise ne kadar uzakta. kiliseye doğrumu gidiyor tünel. yada dışarı da tümülüs gibi bir tepe varsa o tarafa giderken ani dönüş yapıyormu tünel.

ilk resim bir oda gibi o oda da toplam 3 adet tünel var sadece ben bir tunelin remini koydum diğer tüneller 5 yıl önce önu kapatıldı. odunluk olarak kullanılıyor tünellerin dışında farklı yerlerde tüneller gene var yani 200 metrekare içerisinde 8 adet tünel var. nedense her girişte bir oda her oda da 2 veya 3 adet tünel var

karanar

Kullanıcı
yakınlarında kilise yada ibadethane falan var mı. deniz var mı bu şehirde. ilk önce anlamamız gereken buranın ne için yapıldığı. sık sık korsan baskınları oluyordu da, korsanlardan mı kaçmışlar, katolik ortodoks savaşına karşı kilise baskınlarında mı yapılmış, osmanlı zamanında yaralı yada kaçak asker saklamak için mi. yani coğrafya detayları ve tarih önemli bir ayrıntı bu durumda.

Üst Alt