gölcük bölgesi yardım | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

gölcük bölgesi yardım

favoriturk

Kullanıcı
Merhaba
arkadaşlar gölcükte bir dere var halk arasında zindan dere deniyor ama gerçek ismini bilmiyorum bu konuda bilgi verebilecek varmı acaba?

favoriturk

Kullanıcı
Merhaba
zindandere yi arıyorm ama bu ismi halk arasındaki adı gerçek adını bilmiyorum eşkiya belgelerinde ki karanlık dere değil aradığım bu yer gölcükte ancak gerçek ismi lazım bana halk arasında kullanılan değil

favoriturk

Kullanıcı
internet ortamında bulunmuyor zaten bilgisi yok belki şahsi bilgisi olan sadece bilebilir 3 aydır internette bakmadığım bilgi kalmadı ama yok bulunamıyor

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba
zindandere yi arıyorm ama bu ismi halk arasındaki adı gerçek adını bilmiyorum eşkiya belgelerinde ki karanlık dere değil aradığım bu yer gölcükte ancak gerçek ismi lazım bana halk arasında kullanılan değil
Selamûn Aleykûm. Öncelikle konu hakkında detayı yanlış açıdan belirttiğinizi hatırlatmak isterim. Türkiyede duymadığımız nice GÖLCÜK ve ZINDAN DERESİ adına sahip mevkiler bölgeler mevcut. Sadece ege bölgesinde 9 gölcük 21 zından deresi var. İç anadolu bölgesi de keza aynı şekilde. Bu şuna benzer kanyon gibidir. Bir kanyonun bağlı olduğu ili ilçeyi bilmeden arama yaparsanız yorum olarak yüzlerce birbirinden farklı kanyon bilgisi ile karşılaşırsınız. Kız köprüsü de aynı şekilde hemen hemen her tarihi bölgede muhakkak bir kız köprüsüne denk gelir. Hangisi gerçektir veya asıl adı nedir diyemeyiz ama hangisi tarih olarak daha eskidir diyebilme şansımız muhakkak vardır. Sizin ki ile vasfında ise belirtin veya bu gölcüm bir ilçenin barındırdığı köy ismiyse bunuda belirtin. Selametle İnş’ALLAH.

favoriturk

Kullanıcı
Merhaba
Kocaeli/gölcük ilçesinde zindan dere arıyorum halk arasında ismi dere güneş almıyor ilk bahar aylarında suyu bol oluyor yaz aylarında ise az oluyor başka bir bilgi yok elimde

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

sen bu derede ne arıyorsun onu yazarmısın. ona göre Türkiye de bu işin tüm ezberini yapan birine danışacam.
ne arıyorsun derken,
değirmenmi ?
şelale mi ?
ayımı ?
kurtmu ?

elinde ne var.

Son düzenleme: