Göz ve kaplumbağa benzeri

Reedmann

Kullanıcı
Tamamdır abi bir iki gune detayli inceleme yaparim ama betimlemenin dogal olduğunu düşünmüyorum hemfikiriz umarim
Bu kaplumbağa dediğin kayanın benzerini görmüştüm yaklaşık 3.4 metre yükseklikte yerde birtane daha vardı baktım oda yukarıya bakıyor karşı kayalara yukarı çıktım sağa sola bakıyorum yaklaşık 3 metre solunda kaya içinden almışlardı Yemek kazanı kadar içi boştu

Babayaga2134

Kullanıcı
Bu kaplumbağa dediğin kayanın benzerini görmüştüm yaklaşık 3.4 metre yükseklikte yerde birtane daha vardı baktım oda yukarıya bakıyor karşı kayalara yukarı çıktım sağa sola bakıyorum yaklaşık 3 metre solunda kaya içinden almışlardı Yemek kazanı kadar içi boştu
Hocam benim kaplumbağaya benzetttigim kaya direk kayanin altinda kayanin altına bakıyor,belkide kaya geldi uzerine yukari tarafi kayalik baya
Suda var kaplumbağaya benzettigim kaya ile yaninda ki kaya birbirinden kopma ikisi zamaninda birmis
Zaten cok eski bir yer söyle bir söylenti de var mevki ile ilgili zamaninda kilise varmis ve o mevkide kuyumcular bile varmis ama kimse kalmamis

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Kartal yuvada yavrusunu besliyor zahmetli bir işlem ama değer gibime geliyor

Reedmann

Kullanıcı
Hocam benim kaplumbağaya benzetttigim kaya direk kayanin altinda kayanin altına bakıyor,belkide kaya geldi uzerine yukari tarafi kayalik baya
Suda var kaplumbağaya benzettigim kaya ile yaninda ki kaya birbirinden kopma ikisi zamaninda birmis
Zaten cok eski bir yer söyle bir söylenti de var mevki ile ilgili zamaninda kilise varmis ve o mevkide kuyumcular bile varmis ama kimse kalmamis
Yerin zenginmiş 😉 dikili kayanın altındaki kayalarda yapıştırma gibi Zemin odaya müsait

Ekli dosyalar

• IMG_20240219_005248.jpg
    IMG_20240219_005248.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20240219_003933.jpg
    IMG_20240219_003933.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu ne bir göz nede o kaya bir kaplumbağa. Bu rum işaretlerindendir. Genelde rum ermeniler kullanır. Zanaatkarlar simgesidir. Demirci nalbant semerci sarraf dokumacı gibi önemli mesleklerin icra edildiği alana işlenir. Kaplumbağa dediğiniz kaya ile öpüştüğü kaya birbirine ait olmayan iki farklı kaya. Biri başka yere ait diğeri başka yere. Biri kopma gelme kaya diğeri çekme sürükleme kaya. Akan veya kuru olan su alanını dereyi bulun. Dereyi aşağıya alın ve zirveye doğru dikey alanda eğilimi yumşayan düzelti gibi görünen toprağı nemli ve baharda en çok çimi yeşili veren alanı bulun. Bu alanlar size dükkanları gösterir. Hepsi merdiven misali dizili halde yanyana alt alta üst üste gider. Tüm hepsi şehri görür haldedir. Dükkanlarda şehirde dere kenarındaki kara kayalığı net görür haldedir. Bana kaya işaret yerine bitki ve bitki örtüsünü çekseniz bu kadar kafa yormaya da gerek kalmazdı.
Dağlık alanda aşağıda verdiğim bitkiyi bulun veya varmı diye bakın. Daha sonrada bitkiler konusuna göz atarak o doğrultuda bilgi edinerek hareket edin. Selametle.

C7B759E9-BBC9-4EC2-ADE1-BBCF2F6BCE82.jpeg

Babayaga2134

Kullanıcı
Bu ne bir göz nede o kaya bir kaplumbağa. Bu rum işaretlerindendir. Genelde rum ermeniler kullanız. Zanaatkarlar simgesidir. Demirci nalbant semerci sarraf dokumacı gibi önemli mesleklerin icra edildiği alana işlenir. Kaplumbağa dediğiniz kaya ile öpüştüğü kaya birbirine ait olmayan iki farklı kaya. Biri başka yere ait diğeri başka yere. Biri kopma gelme kaya diğeri çekme sürükleme kaya. Akan veya kuru olan su alanını dereyi bulun. Dereyi aşağıya alın ve zirveye doğru dikey alanda eğilimi yumşayan düzelti gibi görünen toprağı nemli ve baharda en çok çimi yeşili veren alanı bulun. Bu alanlar size dükkanları gösterir. Hepsi merdiven misali dizili halde yanyana alt alta üst üste gider. Tüm hepsi şehri görür haldedir. Dükkanlarda şehirde dere kenarındaki kara kayalığı net görür haldedir. Bana kaya işaret yerine bitki ve bitki örtüsünü çekseniz bu kadar kafa yormaya da gerek kalmazdı.
Dağlık alanda aşağıda verdiğim bitkiyi bulun veya varmı diye bakın. Daha sonrada bitkiler konusuna göz atarak o doğrultuda bilgi edinerek hareket edin. Selametle.

Ekli dosyayı görüntüle 29960
Tamamdir hocam dediginiz gibi yapacağım
Kayanin olduğu yerin hemen uzerinde göze çıkıyormuş zamanında ne yazik ki kurumus 500 mt uzağında akan bir dere var
Videoya aldim ekledim de malum kis ayi olduğu icin tam net belli olmamis bitki örtüsü
Kayanin bulunduğu yer eski yerlesim yerinin icerisinde 5mt yaninda eski harabe evler var

Babayaga2134

Kullanıcı
Nu bitkiye c
Bu ne bir göz nede o kaya bir kaplumbağa. Bu rum işaretlerindendir. Genelde rum ermeniler kullanız. Zanaatkarlar simgesidir. Demirci nalbant semerci sarraf dokumacı gibi önemli mesleklerin icra edildiği alana işlenir. Kaplumbağa dediğiniz kaya ile öpüştüğü kaya birbirine ait olmayan iki farklı kaya. Biri başka yere ait diğeri başka yere. Biri kopma gelme kaya diğeri çekme sürükleme kaya. Akan veya kuru olan su alanını dereyi bulun. Dereyi aşağıya alın ve zirveye doğru dikey alanda eğilimi yumşayan düzelti gibi görünen toprağı nemli ve baharda en çok çimi yeşili veren alanı bulun. Bu alanlar size dükkanları gösterir. Hepsi merdiven misali dizili halde yanyana alt alta üst üste gider. Tüm hepsi şehri görür haldedir. Dükkanlarda şehirde dere kenarındaki kara kayalığı net görür haldedir. Bana kaya işaret yerine bitki ve bitki örtüsünü çekseniz bu kadar kafa yormaya da gerek kalmazdı.
Dağlık alanda aşağıda verdiğim bitkiyi bulun veya varmı diye bakın. Daha sonrada bitkiler konusuna göz atarak o doğrultuda bilgi edinerek hareket edin. Sela

Ekli dosyayı görüntüle 29960
Evet bitkiyi gördüm bölgede yetişiyor

TRUVA

Admin
Üstteki kayanın üstüne çık. Baktığı yönde yamaçta kapalı bir yer var hedefin orada.