Göz ve kaplumbağa benzeri

Sarp.

Kullanıcı
Bu ne bir göz nede o kaya bir kaplumbağa. Bu rum işaretlerindendir. Genelde rum ermeniler kullanır. Zanaatkarlar simgesidir. Demirci nalbant semerci sarraf dokumacı gibi önemli mesleklerin icra edildiği alana işlenir. Kaplumbağa dediğiniz kaya ile öpüştüğü kaya birbirine ait olmayan iki farklı kaya. Biri başka yere ait diğeri başka yere. Biri kopma gelme kaya diğeri çekme sürükleme kaya. Akan veya kuru olan su alanını dereyi bulun. Dereyi aşağıya alın ve zirveye doğru dikey alanda eğilimi yumşayan düzelti gibi görünen toprağı nemli ve baharda en çok çimi yeşili veren alanı bulun. Bu alanlar size dükkanları gösterir. Hepsi merdiven misali dizili halde yanyana alt alta üst üste gider. Tüm hepsi şehri görür haldedir. Dükkanlarda şehirde dere kenarındaki kara kayalığı net görür haldedir. Bana kaya işaret yerine bitki ve bitki örtüsünü çekseniz bu kadar kafa yormaya da gerek kalmazdı.
Dağlık alanda aşağıda verdiğim bitkiyi bulun veya varmı diye bakın. Daha sonrada bitkiler konusuna göz atarak o doğrultuda bilgi edinerek hareket edin. Selametle.

Ekli dosyayı görüntüle 29960
Roni ustam bu kadar bilgi. Tecrübe. Deneyim konular hakkında uzmanlık vallahi süper bu konuda bir kitap yazsanız yok satar bu sektöre ışık tutarsınız. ayrıca bu işe gönül vermiş insanlara kaynak olur. bence bu öneriyi bir düşünün ustam.
Not: insan ölür kalır eseri ..... ölür kalır semeri saygılar sunarım.

TRUVA

Admin
Burnun baktığı yer işaretlediğim alan.orayi karşı yamaçtan ve yakından çek goreceksin.

Ekli dosyalar

• 20240221_004913.jpg
    20240221_004913.jpg
    337.9 KB · Görüntüleme: 6

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Roni ustam bu kadar bilgi. Tecrübe. Deneyim konular hakkında uzmanlık vallahi süper bu konuda bir kitap yazsanız yok satar bu sektöre ışık tutarsınız. ayrıca bu işe gönül vermiş insanlara kaynak olur. bence bu öneriyi bir düşünün ustam.
Not: insan ölür kalır eseri ..... ölür kalır semeri saygılar sunarım.
Estafirullah, güzel görüş ve temennizden dolayı ALLAH razı olsun. Ben kitap yazmaktan anlamam niyetimde yok. Ne varsa burda paylaşacağım. Alan alır almayan kendi bilir. Ramazan abime hem sözüm var hemde onla beraber burada birbirinden güzel değerli abilerim kardeşlerim var. Onlarla paylaşımca daha bi mutlu oluyorum. Hem kitap oluyanımız az google amcada yazınca arananı okuma hastalığı olan bir kitlemiz var. Onlar bulur bulur okur. Ama kitap okumayan kaçırır. Senerimiz kalmasın diye açık kaynak misali dağıtıyorum bilgimi. 🙂
Selametle İnş’ALLAH. 🤚

Sarp.

Kullanıcı
Estafirullah, güzel görüş ve temennizden dolayı ALLAH razı olsun. Ben kitap yazmaktan anlamam niyetimde yok. Ne varsa burda paylaşacağım. Alan alır almayan kendi bilir. Ramazan abime hem sözüm var hemde onla beraber burada birbirinden güzel değerli abilerim kardeşlerim var. Onlarla paylaşımca daha bi mutlu oluyorum. Hem kitap oluyanımız az google amcada yazınca arananı okuma hastalığı olan bir kitlemiz var. Onlar bulur bulur okur. Ama kitap okumayan kaçırır. Senerimiz kalmasın diye açık kaynak misali dağıtıyorum bilgimi. 🙂
Selametle İnş’ALLAH. 🤚
Ustam hayat paylaşınca güzel olur. değer katar fark yaratır.
Tuttuğunuz ışığın mutlaka bir gün dönüşü olur. İnş.Allah