Gümüş Çubuklarla Çekim Aldığım Yer | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Gümüş Çubuklarla Çekim Aldığım Yer

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
ustam boşluk değil değerli veriyor biraz yamaç olduğu için boşluk tespiti yapamadım
Kardeşim değerli verdiğini yeni söylüyorsun. Çekim aldığım yer derken değerli deseydin ona göre yorum alırdın. Ben gümüş çubuk kullanmadığım için değerlide nasıl tepki veriyor bilmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim geniş bir alana yayılmaz. Çekim aldığın yeri ve çubukları n nasıl tepki verdigini anlatırsan gümüş çubuk uzmanı ustalarımız yol gösterir. Kolay gelsin

saidzeyd

Kullanıcı
ustam çubuklar bende tüm denemelerimde içinde birtane değerli malzeme varsa çarpı yapıyor ne kadar karışık olursa olsun pirit, lüle, taşı ,bakır, bronz ,aliminyum ,demir v.s hepsini bir araya koyduğumda eğer içinde birtane değerli varsa biraz titreme yaparak çarpı yapıyor toprağın altına koyduğumda da üstünde'de aynı
Bu gibi konularda bizi başka ne yanıltabilir ve nasıl çözüm üretebiliriz çubuk ustalarından yardım bekliyoruz.

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim çubuk konusunda bir kaç kere yorum yaptım,baktım ki değişen bir şey yok,bende uzun zamandır böyle konulara yorum yapmıyorum,çubuk konusunla ilgili yorum yapınça çubukçu arkadaşlar bana gönül bırakıyor,dağa sonra bana hak veriyorlar ama iş işten geçmiş oluyor,bazılarıda çubuk işinden para kazandığı için benim açıklamalarım onların işine gelmiyor,değerli kardeşim çubuklar hangi metelden yapılırsa yapılsın evde yaptığın denemeler arazide ayni netiçeyi vermiyor kesinlikle arazide minarele gidiyor,topraktaki minarel çeşidi o kadar çok ki anlatamam,ayrıça çubuklar beğin dalgasından çok etkileniyor,çubukları ançak ve ançak boşluk bakmakta kullan beynini başka şeylerle meşkul et.Beğin dalgasının etkisinin nasıl yok edeçeğimizi dağa önçeki konularda anlattım.Saygılarımla.

saidzeyd

Kullanıcı
Değerli kardeşim çubuk konusunda bir kaç kere yorum yaptım,baktım ki değişen bir şey yok,bende uzun zamandır böyle konulara yorum yapmıyorum,çubuk konusunla ilgili yorum yapınça çubukçu arkadaşlar bana gönül bırakıyor,dağa sonra bana hak veriyorlar ama iş işten geçmiş oluyor,bazılarıda çubuk işinden para kazandığı için benim açıklamalarım onların işine gelmiyor,değerli kardeşim çubuklar hangi metelden yapılırsa yapılsın evde yaptığın denemeler arazide ayni netiçeyi vermiyor kesinlikle arazide minarele gidiyor,topraktaki minarel çeşidi o kadar çok ki anlatamam,ayrıça çubuklar beğin dalgasından çok etkileniyor,çubukları ançak ve ançak boşluk bakmakta kullan beynini başka şeylerle meşkul et.Beğin dalgasının etkisinin nasıl yok edeçeğimizi dağa önçeki konularda anlattım.Saygılarımla.
ustam ben yeni merak sardım bu define işine hele birde doğayla başbaşa kalınca insan daha bi hoş oluyor çubuk işinide bu değerli mekandaki abilerimizden gördük ve inandık
bazı şeyleri yaşadıkça öğreneceğiz demek ki
tecrübe parayla satılmıyor,
okumakla elde edilmiyor,
illede yaşayacaksın ki tecrübe edinesin uyarılar için teşekkür ederim ustam
peki ustam bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz yeni başlayana bir ders niteliğinde?

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
aslında iyibir boşluk çubuğu derfinecinin enbüyük yardımcısıdır boşluğu işaretli yerde buldunmu yeterlidir boşluk olmayan yerde mal olması çok zayıf ihtimaldir

karanar

Kullanıcı
çubuk faslına fazlaca girip kardeşimizin konusunu tarumar etmeden şunu belirteyim; 5 gecedir o çubukların neyi çektiğini bulduğumda emin olun buradan paylaşacam. ;)
arkadaşımızın konusuna gelince. zaten o dere o zamanlarda da gürül gürül akan bir dere değilmiş. yarı kuru yarı sulu bir dere. baharlarda akışan bir dereymiş. ağaç diplerinde değerli sinyali alan çubukçu kardeşlerime şunu söyliyeyim, kökler sadece suyu değil topraktaki bir çok minerali emerek ağaca pompalıyor. bu da değerli sinyali vererek bazen bizi yanıltıyor.
örme duvar tam anlamıyla mükemmel. ama ağacın dibinde değerli olacağını değil, ersan ustamın dediği gibi tünel girişi bulacağını düşünüyorum. eğimi falan boşverip, boşluk testi ile odanın şekli yukarıda iyice çizilmeli. eğim an fazla metrajını şaşırtır. Allah c.c. kolaylık versin.

ersan

Vip Üye
ustam ben yeni merak sardım bu define işine hele birde doğayla başbaşa kalınca insan daha bi hoş oluyor çubuk işinide bu değerli mekandaki abilerimizden gördük ve inandık
bazı şeyleri yaşadıkça öğreneceğiz demek ki
tecrübe parayla satılmıyor,
okumakla elde edilmiyor,
illede yaşayacaksın ki tecrübe edinesin uyarılar için teşekkür ederim ustam
peki ustam bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz yeni başlayana bir ders niteliğinde?
ustam bu ise anladime gure ta taze basliyorsun bu ise onustan cubuklara cok mertak etmisin ama bilmem nekada cubuk kulanabiliyorsun
bilesinki ,,ihtiyar,,ustamizin demesi gibi evdeki plan carsiya uymuyor evdeki cubuk hareketler yilen disarda ki hareketler hic uyusmuyor bilesinkiki
onustan cubun cekim aildin yerlerde isaret ara .

ersan

Vip Üye
çubuk faslına fazlaca girip kardeşimizin konusunu tarumar etmeden şunu belirteyim; 5 gecedir o çubukların neyi çektiğini bulduğumda emin olun buradan paylaşacam. ;)
arkadaşımızın konusuna gelince. zaten o dere o zamanlarda da gürül gürül akan bir dere değilmiş. yarı kuru yarı sulu bir dere. baharlarda akışan bir dereymiş. ağaç diplerinde değerli sinyali alan çubukçu kardeşlerime şunu söyliyeyim, kökler sadece suyu değil topraktaki bir çok minerali emerek ağaca pompalıyor. bu da değerli sinyali vererek bazen bizi yanıltıyor.
örme duvar tam anlamıyla mükemmel. ama ağacın dibinde değerli olacağını değil, ersan ustamın dediği gibi tünel girişi bulacağını düşünüyorum. eğimi falan boşverip, boşluk testi ile odanın şekli yukarıda iyice çizilmeli. eğim an fazla metrajını şaşırtır. Allah c.c. kolaylık versin.
ustam bende tam senin gibi baya bir sene unce bir yere okadar cok guclu cekim aldimki hep bir yere nokta veriyor
o yeri kazdim 80 sm derein makine tutum yine yok cubuklan bir yokladim disarda verdi bana cekimi baladim aramaya o kazdim putun topra tek tek inceledi
en geri 2 gr avirliktakli o ,,beyaz,,mineral tasini buldum okadar guclu cekim varki o minerali tasta 4 kilo bronzu koyurum 2 mt yana gurmuyor bronzu minerali cekiyor yine hareket yine cubuklarin ayni deyerli cekim hareketi vreriyorlar.

saidzeyd

Kullanıcı
ihtiyar 45 beğin nedir ? B
ihtiyar 45 beğin nedir ? Beyin mi demek istedin ....
evet kardeş beyin demek istemiş ustam anlamayacak bir şey yok
ustam bu ise anladime gure ta taze basliyorsun bu ise onustan cubuklara cok mertak etmisin ama bilmem nekada cubuk kulanabiliyorsun
bilesinki ,,ihtiyar,,ustamizin demesi gibi evdeki plan carsiya uymuyor evdeki cubuk hareketler yilen disarda ki hareketler hic uyusmuyor bilesinkiki
onustan cubun cekim aildin yerlerde isaret ara .
anlaşıldı ustam baya eğzersiz yapacağız demmek ki

Üst Alt