Gün gelir Adamı Satarlar. | Define işaretleri ve anlamları

Gün gelir Adamı Satarlar.

PREDATORS

Kullanıcı
Bu konuyu örnek olsun diye açalım.Gün gelir adamıda satarlar.haber eski ama ibretlik tarafı şu beraber define aramaya çık ve adamlar seni mağaraya soksun içerileri gez bak bişey çıkmasın.Adamı çıkarmaya gelince çıkaramamışlar ve arakadaşları gitmiş.Adamıda orda bırak sen.protesto
----------

Arkadaşlarının ölüme terk ettiği define avcısını jandarma kurtardı

KENAN MOLLA (AKHİSAR)

717731224471.jpg
Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Başlamış köyünde define aramak için mağaraya giren 32 yaşındaki İbrahim Çapa, kayaların arasına sıkışınca jandarmadan yardım istedi. Dehlizlerden oluşan girişten sonra yaklaşık 3.5 metre derinliğe düşen Çapa'yı birlikte define aramak için yola çıktığı arkadaşlarının ölüme terkettiği ortaya çıktı. Kurtulma umudunu kaybedince cep telefonuyla aradığı jandarma tarafından bulunan genç, 18 saat süren çalışma sonucunda kurtarılabildi.

ANTALYA'DAN GELDİLER
Akhisar'a üç gün önce Antalya'dan geldikleri öğrenilen define avcıları, ellerindeki krokiyle birlikte önceki gece yarısı Başlamış köyü yakınlarındaki bir mağarayı buldu. Beş kişi oldukları öğrenilen hayalperestler, dar bir girişi olan mağaraya en zayıf ve küçük olan İbrahim Çapa'nın girmesini istediler. Gece yarısı saat 00.00 sıralarında güçlükle geçtiği kayalıkların arasından 2 metre ilerleyen Çapa, aniden boşluğa düştü. 3.5 metrelik dik ve dar çukurdan çıkamayan İbrahim Çapa, yardım istediği arkadaşları tarafından bir süre sonra ölüme terkedildi. Gece boyunca çıkmak için gösterdiği çabadan sonuç alamayan genç, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bitkin düşmeye başladı.

JANDARMA DEVREDE
Kurtulma umudunu tamamen yitiren İbrahim Çapa, jandarmayı arayarak define ararken, mağarada sıkıştığını söyledi. Jandarma ekipleri, Diyarbakırlı olduğu ve çevreyi tanımadığı öğrenilen Çapa'nın cep telefonu sinyallerini takip ederek mağarayı buldu. Akhisar'a 30 km mesafedeti Başlamış köyü çıkışına 6 kilometre uzaklıktaki mağaraya ulaşan ekipler, İbrahim Çapa'nın kolayca çıkarılamayacağını belirledi ve Manisa Afet Acil Durum Müdürlüğü, AKUT ve Akhisar İtfaiyesinden yardım istedi. Sert kayaları kıran ekipler, Çapa'nın düştüğü bölgeye ulaşamayınca, mağaranın yanından başka bir delik açıldı. 18 saat boyunca kapalı alanda kalan Çapa ile sürekli konuşan uzman ekipler, gıda ve su vererek hayatta kalmasını sağladı, saat 18.00 sıralarında kurtarıldı.

"ARKADAŞLARIM BENİ SATTI"

Mağaradan kurtulduktan sonra sağlık kontrolu için hastaneye götürülen İbrahim Çapa, define bulma hayaline ortak olan dört arkadaşının kendisini ölüme terkettiklerini söyledi. Çapa, "Antalya'da bir kişi burada çok değerli eserler olduğunu söyleyip bize kroki sattı. Beni yanına alan dört kişi daha çok bilgi sahibiydi, beni kullandılar.
Arkadaşlarım beni sattı. Beni kuyuya indirdiler, dışarı çıkamayınca gece bırakıp gittiler. Yalvardım ama dinlemediler. Bir süre konuştular, sonra uzaklaştılar. Çok korktum, jandarma ve ekipler olmasaydı sonum gelmişti. Yaptıklarımdan çok pişmanım" dedi.

PREDATORS

Kullanıcı
Cevap: Gün gelir Adamı Satarlar.

[YOUTUBE]2Oray0UnBdI[/YOUTUBE]

Bunu yapan arkadaşları acaba bu içerden kaza ile 5-10 kiloluk bir altın dolu küp çıkarsa idi ne yaparlardı soru bu.bence bunu oraya kesin gömerlerdi.:mad:protesto

Son düzenleme:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

adam gibi adamla dostluk yapacan anlayan anlasın.
(alkış)(alkış)(alkış)(alkış)(alkış)(alkış)(alkış)(alkış)(alkış)

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

her zaman dostuna arkadaşına dikkat edecen az olacak öz olacak her konuda sonrasında yarı yolda kalırsın parayı dosta degişen adamı yanına sokmayacan.

light_celal1

Kullanıcı

inanılır gibi değil şaka gibi ya o adamın telefonu olmasaydı yada çekmeseydi demekki böyle canlilarda varmış

ersan

Admin

her zaman dostuna arkadaşına dikkat edecen az olacak öz olacak her konuda sonrasında yarı yolda kalırsın parayı dosta degişen adamı yanına sokmayacan.

ustam bunlar cok doru suzler senin .
bu suzlere karsi basimdan gecen ayni bir olay anatem .
bir gun 3 arkadas 1 takimdik hep ucumuz giderdik nerlere gidersek buyle 2 sene hep bir yerde gezerdik .
birgun arkadasin biri makinelen dein bir sinyal tutu
kazdik 90 sm kadar birde baksak cubuklarla torakta ,,bronz,,cekimi aldim
kuyudaki arkadas kupu gurdumu baslamasaya barmaya bunu ben buldum
buna deymeyeceniz deye arkadas ta o saniyede deyisti nasils biz onu razi getirdik kupu acmaya icerden 7 tane bronztan ,,,orak ,,ciktilar 7 sm uzunlukta
az bir para yan bir seyler biz bu arkafdasin yana bilem yaklasamadik yati o buldumuz ***** ustune bunlar benim deye barmaya basladi.
ta orda buyle yaptinden yureyim sovdu onu ondan sonrada hic yanima almadim giderken .te razgeldi az deyerli bir bisey seni urmaya hic korkmazbuyleleri .