Güney Batıya Bakan Dikdörtgen Oyma | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Güney Batıya Bakan Dikdörtgen Oyma

mehmet narcı

Kullanıcı

bir metre genişliğindeki tünel oymanın soluna doğrumudur.
mehmet kardeşim, o zeminden derinliğini ayrı alaman gerekir ki odaya dönüş kaçırılmasın.
verdiğin derinlik ölçülerini tam anlayamadım. odanın derinliği daha fazla olur. birde kayanın üst düzlüğe doğru uzanmıyormu.

Ustam kayanın üstünden aldığım boşluk 2*2 m oda şeklinde simetrik derinlikte 3,5- 4 metre gibi sizin işaretlediğiniz oymanın önünde 1*1 m boşluk veriyor derinlikte 1,5 m alıyorum ama sizin kablo sistemi yanımda deildi normal pirinç çubuklA aldım boşlukları ustam dikkat etmişseniz birinci resimde sağ tarafta yeşilimsi olan yerde küçük bir kare işaretine benzeyen bir resim var

(((bir metre genişliğindeki tünel oymanın soluna doğrumudur.))) evet ustam tam önünde))

mehmet narcı

Kullanıcı

Kırmızı olan yer ve çizgiler bir merdiven ve merdiven üzerini kapayan bir şey mi var der bize. Yanda küçük delikler yanılıyor olabilirim doğrulayın lütfen. Belkide mavi olan yerde bir giriş sizi bekliyor olabilir, boşluk kontrolü yaptığını söylüyorsun bu mavi olan yerle örtüşüyor mu.
Ustam ön tarftaki boşluk oymanın hemen altından başlayıp çatlak yere doğru gidiyor 1*1 boşluk 1,5 derinlik veriyor önü yamaç birde ustam birinçi resimde sağ tarfta yeşilimsi olan yerde küçük kareye benzeyen bir işaret daha var onada bakarmısnız

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
mezar olma ihtimali dusuk manastir yada kilise tunel girisi olabilir o civarda tepede manastir yada kilise varmi?

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
bize yayan yurume veya beygirle ne kadar gidilir mesafesi lazim mihraba benzer isli br yer varmidir sen guzel resimle distan ice sonuna kadar dkkat et cukura dusme

mehmet narcı

Kullanıcı
Baba traktör olayını içerinin genişliğini dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım ben burayı 7-8 ay önce tektekçilik için gittiğmde görmüştüm ilgimi çeken yerlerin resimlerini çekiyom burda paylaşıyorum sadece yer çok burdada ben anlamıyom pek ben kıçıkırık bi makınem var bol bol nal çivisi demir topluyom neyse ustam sorunuza gelirsem 15 metre içerde yukarda raf gibi bir yer vardı ama yüksekte oraya çıkmak için merdiven lazım walla 1 metre uzunluğu var gibi hata ordan kocaman kanatlı kuş uçtu üstümden bide yerde oklu kirpi okları vardı ne yalan söyleyem tırstım kendimi dışarı attım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ustam kayanın üstünden aldığım boşluk 2*2 m oda şeklinde simetrik derinlikte 3,5- 4 metre gibi sizin işaretlediğiniz oymanın önünde 1*1 m boşluk veriyor derinlikte 1,5 m alıyorum ama sizin kablo sistemi yanımda deildi normal pirinç çubuklA aldım boşlukları ustam dikkat etmişseniz birinci resimde sağ tarafta yeşilimsi olan yerde küçük bir kare işaretine benzeyen bir resim var

(((bir metre genişliğindeki tünel oymanın soluna doğrumudur.))) evet ustam tam önünde))

mehmet kardeşim, alttaki oyma girişi ve yönünü veriyor. zaten belirlemişsin.
burda dikkatli bakıldığında kaba da olsa bir hayvan betimlemesi görünüyor.genellikle oda türü yerlerde bü tip bulgular odanın olduğu kısma işaret eder. ikinci olarakta belki bir ihtimalde baş gibi olan kısıma doğru ,bir başka gizemide verebilir. sağ üste doğru bir kontrol ederek anlayabilirsin.