haçlar 3 adet

ASİAVCI

Kullanıcı

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: haçlar 3 adet

sanki burayi gormus yada duymus gibiyim, ama iyi bir yere benziyor,

oyma haclar bizans, kabartma lar ise ilk hristiyan roma sanat eserleridir, donem olarak bizans diyebilirim

TRUVA

Admin

taş kesimi yapılmş sıralı oymalar onu ifade eder.Haçların olduğu yerlerde mezarların vardır.boşluk tespiti yapmalısınız.haçın yanındaki oyma mezarın olduğu yönü vermiş.

ASİAVCI

Kullanıcı

sanki burayi gormus yada duymus gibiyim, ama iyi bir yere benziyor,

oyma haclar bizans, kabartma lar ise ilk hristiyan roma sanat eserleridir, donem olarak bizans diyebilirim

KONYADAN Bİ ARKADAŞIMIZIN FOTOLARI NASİP OLURSA MİSAFİRİ OLACAĞIZ HAYIRLISIYLA:rolleyes:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ustam haçlardaki olayı kurcalayalım birazda beyin jimnastiği yapalım.
1 ve 2 nolu haç yakınlar
3. nolu haç ise diğerlerinden biraz daha uzakta.

bunların bir ucu uzun üçgen şeklinde olduğunu varsayarsak.

3 nolu haçın sistemdeki önemli nokta olduğu kanısına varabiliriz. 3 nolu uçtaki haç ile çözümleme yapmaya başlar haçın şeklini şemalini iyice dikkatle inceler
ardından da 3 nolu haça yakın olan civarlarını kontrol edebiliriz. 3 lerin ortasına bakmak kontrol etmek lazım.

sıralı oymaların ise adet vereceğini düşünüyorum.

yanından geçen dereye de mutlaka uğramak 3 lere bakmak. dere yatağını iyice kontrol etmek lazım. az da yukarı çıkıp ben olsam bu kayayı kullanırdım diyebileceğimiz yeri de mutlaka incelemek lazım.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bide dere ve az yanı haçlar peki yukarda neler var onuda bir irdelemek lazım. yukarda kutsal damacanaları bulmak lazım.

TATLARLI

Kullanıcı

Asiacı ustam yer güzelmiş çekilecek fotoğraf çok. İlk fotoğraflardaki haçlardan birşey ummuyorum.Sıralı oymaların bulunduğu taş önemli. Çok uğraş verilmiş düzlenmiş traşlanmış alta doğru genişlemesi lazım komple kaya olarak oraya getirilmiş olması lazım. sıralı kareler olsa şüpheye düşerdim ancak bu bana bölgede alttan geçen kilisede son bulan odalara bölünen bir tüneli hatırlattı. Son resim daire içindeki. Geriden fotoğrafı olsa net yorum yapılabilir ustam. Saygılar.