Ham Civa Nasil Eritilir | Define işaretleri ve anlamları

Ham Civa Nasil Eritilir

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustalarim oncelikle merhaba uzun bir zaman sonra civa elde ettim ama metal kap icerisinde sivi civa beklerken karsima plastik seffaf boru icine iki ucu bilye ile sikistirilmis icindede bilmedigim kahverengimsi tanecikler seklinde birsey cikti civayi bulan arkadasa sordugumda ham civa oldugunu ve bunlari erittigimde sivi hale gelecegini soyledi internetti de video veya yazi olarak arastirdim ama sadece 38 c dondugu 83 c derecede eridigi disinda birsey yazmiyor benim gibi basina gelmis yada bilen arkadaslar var ise kendi cabalarim ile nasil eritebilirim yahut ne yapmaliyim yardim ederseniz sevinirim simdiden tesekkurler HAYİRLİ PAZARLAR...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İşe bak... bula bula bunumu buldun ustam... benim konuyla ilgili malumatım yok inşAllah bir sakatlık çıkarmazsın.:(

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
cubuk deynek uğruna kimyager olduk :eek:;)o_O:) (kahkaha)(kahkaha)
Aynen oyle ustam gerci definecilik konusunda form sitesi olarak yeniyim ama emin olun uye oldum olali bu sitede okudugum konu bilgi paylasim mesaj kadar kitap okusam harram universitesini birincilikle bitirmistim:D:D:D

Devrim

Kullanıcı
Ustam, sağlık açısından çok riskli bir olay.İşin ehli tarafından yapılmazsa üzücü sonuçlara yol açabilir.Dikkatli olmanızı öneririm.Sıvı hale geçerken çıkacak gazı solumamaya özen gösterin.

METİN

Kullanıcı
kimyager olana kadar canından olma derim civa tehlikeli ve
zehirli bir maddedir.ormanda arazide en önemlisi su kaynagına
yakın elinde civa ihtiva eden maddelerle yakalandığında
şukadar ceza alırsın demiyeceğim yakalandığında hakim karşısına çıktığında
hakim amca kanuna göre kaç yıl vereceğini çok iyi biliyor.
dedektörle yakalan ceza almassın kaçak kazı yap kısmen yırtarsın
ama çubuk içinde civa ile yakalanırsan bunun affı yok
benim görevim bilgilendirme karar civayla araziye çıkanlara kalmış

mc_307

Kullanıcı
Ustam o işi hemen bırak, canını seviyorsan ve bi ailen varsa.
Civa kolayca buharlaşır, kısa surede organ yetmezliğine ve ölüme götürür. En iyi ihtimal alzaymir olursun.
Manyaklık edipte acıkta bile birakman saniyeler içinde etki gösterir. Birde kaynatırsan apartmanı götürür.
Yap voidi işine bak yaw delirme