Haritayi Çözebilecek Ustalardan Yardim.. | Define işaretleri ve anlamları

Haritayi Çözebilecek Ustalardan Yardim..

donjuhan_55

Kullanıcı
Merhaba
Tahmini bölgenin haritası az çok kafamda bir çok şeyi oturtum.Şimdiden teşekkürler.

Aynı bölgede 100-150 metre çevresinde kayada ki oyma ve kabartma.

Moderatör tarafında düzenlendi:

FENERLi

Vip Üye
İlk kaplumbağa sırtı gibi sayılmıyor çünkü alta açılmamış görünmeyen yerler var.
Bana ayaklar lazım zaten,haçın karşısında 7 mt civarı küçük yığma veya 21 mezar.
Bazen tek oyma su gözesi dahi verdiği vardır,net bakar gözle yorum yapıp sizide yanıltmak istemem.

maceracı37

Kullanıcı
attıgın başlıga göre sana söylenecek çok şey var ama söylemiyorum susma hakkımı kullanıyorum yorum bu kadar

donjuhan_55

Kullanıcı
Üstat bende kaplumbağa dedim ama etrafı temizlendiğinde sabit bir kaya üzerine yapılmış sanıyorum bölgenin haritası resimde dere felan bir çok yer bölgeye oturuyor. 2 adet kurumuş gölet felan resimdeki haaritayla örtüşüyor.

FENERLi

Vip Üye
Buradaki eski patikar,dere şekilleri ,kurumuş göl çevreleri ,,,
sizde hak vererirseniz çok kolay iş yok ***
Su kaynakları ,ağaçlar,dikme taşlar vs.anlatmakla bitmez.

wolf_52

Kullanıcı
çok karmasık Bir sistem fenerli ustamızın dediği giBi,ama 1 yerden Baslamak gerek,1 çok suslu dere we kuruderele artı patika yollar war,Bu genes allanda, Ben olsam ipin ucunu nerden tutardım, Ben olsam,ilk derenin düz olan yerinden Baslardım,Bu derye 2 tane dere daha çatallanan Birlesen , yeri Bulumakla Baslardım, yerin doğru nokdasını kendime teyit etmek için ise çatallasan derenin karısında dewam etmesidir ortada 3 gen adacık kalan yeri Bulmakla teyit etmis olurdum, Bu karsı yakada deam eden dere yatağı kurmusda olaillir, resimde Bahsetdiğim nokda sarı çizgili yer sonra Bu 3 gen yeri ölçerdim we Bu tasdaki 3 gende ölçerdim, hem yeri teyit etmis olurdum hemde, ölçü isini çözmüs olurdum gerisi, çok daha Basit , siz Bu dikkat çekdiğim Baslangıç,nokdasını resimleyin, ölçülerle BeraBer...kilise sistemi, uzakda olmaması gerek....!!!!!

Son düzenleme:

ersan

Vip Üye
ustam harita dedigin yer tam bir mezar ustu ve roma dunemine ayit bir yer orda nekadar hac varsa asada okadar ceseten basediyor ve ayle mazari olasili yuksek bir yer

donjuhan_55

Kullanıcı
çok karmasık Bir sistem fenerli ustamızın dediği giBi,ama 1 yerden Baslamak gerek,1 çok suslu dere we kuruderele artı patika yollar war,Bu genes allanda, Ben olsam ipin ucunu nerden tutardım, Ben olsam,ilk derenin düz olan yerinden Baslardım,Bu derye 2 tane dere daha çatallanan Birlesen , yeri Bulumakla Baslardım, yerin doğru nokdasını kendime teyit etmek için ise çatallasan derenin karısında dewam etmesidir ortada 3 gen adacık kalan yeri Bulmakla teyit etmis olurdum, Bu karsı yakada deam eden dere yatağı kurmusda olaillir, resimde Bahsetdiğim nokda sarı çizgili yer sonra Bu 3 gen yeri ölçerdim we Bu tasdaki 3 gende ölçerdim, hem yeri teyit etmis olurdum hemde, ölçü isini çözmüs olurdum gerisi, çok daha Basit , siz Bu dikkat çekdiğim Baslangıç,nokdasını resimleyin, ölçülerle BeraBer...

Üstat eyvallah. Alttaki hacın üst kısmına dikkat edersen sağa doğru kıvrımlı buda baktığı yönde yığma mezarı olduğunu gösteriyor. Yığmayı bulduk. Ve haritadaki gibi arkasında eski patika yol var sağa doğru devam eden yol var. Yolun 100 metre uzağında da yine haritadaki gibi dere var. Diğer hacın mezarı sanırım derenin diğer tarafında. Neyse biz bu yığımsada ufak çalışma yaptık yaklaşık 1 metrede enterasan dibek taşı gibi beyaz traşlanmış taş bulduk. taş ta bu üstat.

wolf_52

Kullanıcı
azı nerye bakıyordu dibek taşının yada belirgin bir yön işareti vermişmiydi??zemin işlenmiş toprak ve katmanlımı çıkdı??

wolf_52

Kullanıcı
kordinatlarını silip uydu resimlerini göre bilseydik, daha isabetli yorumlar gelir diyorum....

Üst Alt