Havuzun Üstündek Işaret

kda_34

Kullanıcı
resim.defineforumu.com
[/IMG]
resim.defineforumu.com
[/IMG]
[/IMG]

merhaba arkadaşlar

Geçen gün istanbulda arkadaşın evinin bahçesinde yer altına inen merdive keşfettik. Aşağıya indiğimizde L şeklinde bir havuz gördük. (Belkide su sonradan doldu bilmiyoruz) Tavanda havalandırma kanalları var ama tıkanmış şuan. Su oradan dolmuş olabilir mi veyahut burası gerçekten havuz veya depo türü bir yer olabilir mi ? Dışı tamamen mermer ve üzerinde resimdeki işaret var işaret 2 adet. Bir tanesi L nin kısa çizgisinde diğerini uzun çizgisinde düşünün. Çevrede başka bir işarete rastlamadım. İçerisi çok karanlık olduğundan telefonla anca işareti çekebildim. İlerleyen zamanlarda daha ayrıntılı resimler atacağım.

Not: Bahçenin bulunduğu bölge eski bizans bölgesidir .

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Kiliseye ait bir yer olabilir işçiliği oldukça iyi.

kda_34

Kullanıcı
Ustam bunun bulunduğu alanın 5 metre ilerisinde büyük bir taş var orasıda su dolmuş fakat yol var görünüyor. Aynı yerin 15 metre yukarısında kuyu var orasıda su dolu fenerle baktık kuyunun dibinden sağa doğru yol gidiyor fakat gittiği yerler hep yerleşim yeri. Burayı merak ediyorm. Beni aşan bir iş devlet yetkililerine bildirsem ilgilenirler mi acaba ?

kda_34

Kullanıcı
bölgeyi resimleyip sizinle paylaşacağım..

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Aslında burayı il kültür Müdürlüğü yada müzeye bildir bence yoksa harap ederler.

kda_34

Kullanıcı
Bende öyle düşünüyorum. Ustam. Biz aşağıdaki mahsene inmek için ufak bir kazı yaptık. Aslında kazıda değil toprağı 1 mt kadar eşeledik. Sıkıntı yaparlar mı bize ?