Hayvan figürü,mihrap,üçgen | Define işaretleri ve anlamları

Hayvan figürü,mihrap,üçgen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pelteks

Kullanıcı
Kayada oyma mihrap,içinde üçgen var...üstteki kayada hayvan figürü var..yorumlarınızı bekliyorum
20221128_163250.jpg

pelteks

Kullanıcı
Noktalar...

Ekli dosyalar

• 20221128_163250~2.jpg
    20221128_163250~2.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 21

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Bahsi geçen işaretleri ben göremedim ustalarda baksın iyi forumlar dilerim

pelteks

Kullanıcı
.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230302_151300_Photo Editor.jpg
    Screenshot_20230302_151300_Photo Editor.jpg
    156.3 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20230304_123803_Gallery.png
    Screenshot_20230304_123803_Gallery.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 15

pelteks

Kullanıcı
Mihrap 5cm oyma...mihrap olan kaya kuru taş duvar ile gizlenmiş...kapatılmıştı...mihrap önü 3mt kazıldı.kumdan başka birşey çıkmadı...aynı kum çukura dolduruldu...ne bi kürek arttı ne eksik kaldı...mihrabın 3mt doğusunda yani önünde kömür parçaları var...

.

pelteks

Kullanıcı
Mihrap 5cm oyma...mihrap olan kaya kuru taş duvar ile gizlenmiş...kapatılmıştı...mihrap önü 3mt kazıldı.kumdan başka birşey çıkmadı...aynı kum çukura dolduruldu...ne bi kürek arttı ne eksik kaldı...mihrabın 3mt doğusunda yani önünde kömür parçaları var...

.
Duvar 15 mt uzunluğunda...mihraplı kaya duvarın doğu ucunda çıktı...duvarın arkasındaki tek kaya bu...mihrap önünü Kuzeye doğru yarma şeklinde "Yasak Kelime"...doğusundaki kömür sonradan farkedildi.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Arkadaşım siz daha onceden bu konuyu acmissiniz şimdi ayni fotolarla isim değişikliği yaparak yeni konu acmissiniz sonra yorum gelmedi diye konuları silin diyorsunuz bide olayin farkli yonunden bakin malum ulkecr deprem yaşadık deprem sadece on sehrimizde olmadı tüm ulkemizde oldu konunuza yorum yapan ustalarimiz bire bir depremi yaşadılar vede yakinlarini kaybettiler ALLAH CC Sabri cemiller versin kolay değil simdi size dusen biraz da siz sabredin forumdaki tum arkadaşlarımız ister ustemez etkilendik
Bilgilerinize teşekkür ediyorum

nik

USTA
Super Moderatör

pelteks

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Arkadaşım siz daha onceden bu konuyu acmissiniz şimdi ayni fotolarla isim değişikliği yaparak yeni konu acmissiniz sonra yorum gelmedi diye konuları silin diyorsunuz bide olayin farkli yonunden bakin malum ulkecr deprem yaşadık deprem sadece on sehrimizde olmadı tüm ulkemizde oldu konunuza yorum yapan ustalarimiz bire bir depremi yaşadılar vede yakinlarini kaybettiler ALLAH CC Sabri cemiller versin kolay değil simdi size dusen biraz da siz sabredin forumdaki tum arkadaşlarımız ister ustemez etkilendik

Selamün aleyküm
Aleyküm selam...konu diğerinde aşırı dağıldığından dolayı yeni konu açmıştım...
Problem yok..ihtiyaç oluştu.
Teşekkür ederim

pelteks

Kullanıcı
Usta ister sildir iser kilitleyın konularını

Ben inceledim tüm resimlerin mihrap olmak üzere lapyadır,tamamen (doğaldır)boşuna uğraşma hiçbir şey çıkmaz yinede siz bilirsiniz.
Silme konusu başka...bilmediğin bir konuda bu kadar iddialı olup boş yapma bence...
Resimlerde olmayan Diğer bulguları boşvereyim de....toprağın içinde kalan kayada lapya oluştuğunu nerede gördün...murç izi fotoğrafta göremiyorum desen neyse...

Sıkıntı yok...konu yorum veya yorumsuzluk değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...