Hedef Doğrumu Arkadaşlar

candemir

Kullanıcı

MAVRAN

Super Moderatör
Bu resimler farklı yerlerden mi birbirlerine yakınlık dereceleri ne.

giriş diye görülen yerin üzerinde bir yılan var gibi hııı ben buradayım diyor. dikkat etmeli ancak bana göre giriş X koyduğum yerden olacak ve kolay olur diyorum yinede çubuklarla kontrol edin, ağaç tokmakla ses kontrolü yapın. İki siluet orayı kontrol ediyor işaretledim. Birde dikkatimi çekti altta beyazla iki çizik attım burada ne var tam olarak anlayamadım yakın resimler var mı. Yine onun biraz ilerisinde kare içine aldığım ver yakın resmini çek ve kontrol et el işçiliği var mı. Bunları netleştirerek kayanın içinde sizi bekleyen bir şeyler var mı anlaşılır. Kaya yağlanmış gibi duruyor her ihtimale hazır olun çıplak elle kayayı ellemeyin. ALLAH Yardımcınız olsun.

candemir

Kullanıcı
mavran usta şimdi o yılan gibi görünen yer sıvanmış bölge oda zamanla kendini birakmış en üsteki resim o köyün yakınında am köylü dağın başında mal arıyor ve bugunekadarda orayı hiç dikkat etmemişler diğer 3 ve 4 olan resim onlarda horasan sanırım horasanla yapmışlar die düşünüyorum o kayada zamanla kendini bırakmış yaklaşık 5 metre boyunda yukseklikte 4 metrede eninde kaya küçük parça taşlarla yapılmış 2. resim ise bugun buldum aynı bölgede aynı parça kola kapağı büyüklükte taşlarla yapılmış ortasına araba dekerleği büyüklüğünde taş oturtmuşlar ortasına etrafına kazma işlemiyle açtım ve taşın icene konrol ettim tavan bölümü düz şekilde yapılmış yarın daha ayrıntılı fotolar getrecem usta

candemir

Kullanıcı
bu resimler aynı bölgede ama en baştaki resim köyün dibinde dağın yamacında diğerleri ise köyün arka tarafına düşüyor onlarda sıkıntım yok ama bu köyün yakınındaki cok sıkıntılı dokunamıyorum yanına gidiyorum sadece o bana bakıyor ben ona :D doyasıya bir sarılamadım dedemin yerine :D

candemir

Kullanıcı
o kayanın eni yaklaşık 3 metre ve yüksekliği ise 5 metre civarlarında ben o kayayı mezar değilde kasa gibi düşünüyorum mezarlar ise o 3. cüresim olan bölgeler diye düşünüyorum kasa soyulmasına karşıda köyün iç kısımlarına yakın olsu soyguna ugramasın diye yapmışlar diye düşündüm kaya mezarıda olma ihtimali çok yüksek

MAVRAN

Super Moderatör
bu düşüncende haklısın. Birinci resim benim yorum yaptığım kayanın üzerine çıktığında üstünü resimle.

candemir

Kullanıcı
tamam yarın saat sabah 9 da gidecem o bölgeye etraflıca foto ve video çekecem usta ona görede neticelendiririz inşallah çok teşekür ederim yardımlarından dolayı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Candemir,1. resim en önemlisi görünmesine rağmen, çalışma yapamayacaksan diğer ikisine önem vermelisin.
geniş açılı ,toprakla kayayı görebilecek şekilde ve bir kaç cepheden çekimler alırsan, konu daha anlaşılır hale gelecektir. mezar odası ilk resimde mevcut. diğerleride mahzen kokuyor.
boşluk tespiti yapıyormuydun hatırlayamadım. yapabiliyorsan ya da yapabilen ehil biri varsa,tespit yapmaya çalış. sağlıcakla.