'' Hele Salla Bahım Degiymi'' | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

'' Hele Salla Bahım Degiymi''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bizim akıllılar havuzun başında oturuyorlarmış. Mavran kalkıp havuza şeker atmış.
Havuzdan bir yudum almış ve tükürmüş.
Arkadaşına: – Rüştü havuza şeker attım ama tatlı olmadı…
Arkadaşı: – Karıştırmadın ki salak!

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Rüştü bir gün bir serçe avlar. Serçe dile gelerek; “Bana ne yapmayı düşünüyorsun?” diye sorar.

Rüştü,
“Seni kesip yiyeceğim!”

Kuş da; “Vallahi benim ne etim lezzetlidir, ne de senin karnını doyurur! Ben sana üç şey öğreteyim, bunlar senin işine beni yemekten daha çok yarar. Bunların birincisini senin elinde iken söyleyeceğim, ikincisini karşıdaki ağaca konunca söyleyeceğim, üçüncüsünü de ilerideki tepeye varınca söyleyeceğim!”

Rüştü,
“Birincisini söyle öyleyse!”

Kuş:
“Elinden kaçırdığın şeyler için asla hayıflanma!”

Avcı kuşu elinden bırakır ve ikincisini de söylemesini ister. Kuş ağca konar ve

“Olmayacak bir şeye sakın inanma!” der.
Sonra kuş uçup karşı tepeye konar ve şöyle der:

“Ey bahtsız adam! Eğer beni kesmiş olsaydın, kursağımdan her biri yirmi miskal ağırlığında iki tane inci çıkaracaktın!”
Rüştü bunları duyunca kaçırdığı fırsatlara hayıflanarak dudaklarını ısırır ve der ki:
“Hadi üçüncüyü de söyle!”
Sana söylediğim ilk iki nasihati unuttun, üçüncüsünü ben sana nasıl söyleyeyim!…

Ben sana,elinden kaçırdığın şeye sakın hayıflanma, olmayacak şeylere sakın ha inanma demedim mi? Benim etim, kanım ve tüylerim yirmi miskal ağırlığında gelmezken, nasıl olur da kursağımda her biri yirmi miskal ağırlığında iki inci bulunduğuna inanırsın.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Rüştü bir gün bir serçe avlar. Serçe dile gelerek; “Bana ne yapmayı düşünüyorsun?” diye sorar.

Rüştü,
“Seni kesip yiyeceğim!”

Kuş da; “Vallahi benim ne etim lezzetlidir, ne de senin karnını doyurur! Ben sana üç şey öğreteyim, bunlar senin işine beni yemekten daha çok yarar. Bunların birincisini senin elinde iken söyleyeceğim, ikincisini karşıdaki ağaca konunca söyleyeceğim, üçüncüsünü de ilerideki tepeye varınca söyleyeceğim!”

Rüştü,
“Birincisini söyle öyleyse!”

Kuş:
“Elinden kaçırdığın şeyler için asla hayıflanma!”

Avcı kuşu elinden bırakır ve ikincisini de söylemesini ister. Kuş ağca konar ve

“Olmayacak bir şeye sakın inanma!” der.
Sonra kuş uçup karşı tepeye konar ve şöyle der:

“Ey bahtsız adam! Eğer beni kesmiş olsaydın, kursağımdan her biri yirmi miskal ağırlığında iki tane inci çıkaracaktın!”
Rüştü bunları duyunca kaçırdığı fırsatlara hayıflanarak dudaklarını ısırır ve der ki:
“Hadi üçüncüyü de söyle!”
Sana söylediğim ilk iki nasihati unuttun, üçüncüsünü ben sana nasıl söyleyeyim!…

Ben sana,elinden kaçırdığın şeye sakın hayıflanma, olmayacak şeylere sakın ha inanma demedim mi? Benim etim, kanım ve tüylerim yirmi miskal ağırlığında gelmezken, nasıl olur da kursağımda her biri yirmi miskal ağırlığında iki inci bulunduğuna inanırsın.
Bu serçe dediğin kuşun adı nedir abi (soru)
Hele bunu de bana :cool:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Adana'dan gelmiş mekansız bir kuş işte..
Hayırdır niye sordun...!?

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Hacivert parmağını camla kesmiş. Telaşla hastanenin acil servisinden içeriye girmiş. İçeri girince iki kapı çıkmış karşısına. Birinde "hastalıklar", diğerinde "yaralanmalar" yazıyormuş. Durumuna uyan "yaralanmalar" kapısından içeri girmiş. Önünde yine iki kapı belirmiş: birinde "kanamalı", diğerinde "kanamasız" yazıyormuş. "Kanamalı" kapıdan girince iki kapı daha görmüş: "hayati önemde olan" ve "hayati önemde olmayan". "Hayati önemde olmayan" yazılı kapıdan içeri girince kendini sokakta bulmuş.

Çaresiz eve dönmüş. Gardaşı Aliveli49~50 sormuş:

- Hacivert abey, sana iyi baktılar mı?

- Vallahi hiç bakmadılar ama organizasyon bir harikaydı.

EVDE KAL TÜRKİYE!..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Öğretmen öğrencilerine; eğer büyük bir firmanın müdürü olurlarsa ne yapacakları konusunda bir kompozisyon yazmalarını ister.
Öğrenciler tüm dikkat ve ciddiyetlerini takınarak yazmaya başlarlar. Ancak aralarından biri yazmaz.
Öğretmen fark edince sorar;
– Neden yazmıyorsun Rüştü?
Rüştü cevap verir.
– Sekreterimi bekliyorum.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Öğretmen öğrencilerine; eğer büyük bir firmanın müdürü olurlarsa ne yapacakları konusunda bir kompozisyon yazmalarını ister.
Öğrenciler tüm dikkat ve ciddiyetlerini takınarak yazmaya başlarlar. Ancak aralarından biri yazmaz.
Öğretmen fark edince sorar;
– Neden yazmıyorsun Rüştü?
Rüştü cevap verir.
– Sekreterimi bekliyorum.
Bende böyle abi
Ben derim
Sekreterim yazar :cool:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Öğretmen Rüştye sorar:
– Dünya yuvarlak mıdır?