Hergün Bir Ayet | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Hergün Bir Ayet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
üstad fazla değil cesur 58 gösterdiğin hoş görünün yarısını göster başka ihsan istemeyiz,sen bize kafayı taktın sen göndermeden biz edebimizle gidelim.selametle kalın.

estafurullah,
cesur58 bu forum dışında ne görüştüğüm ne konuştugum biridir. karşılıklı tek bir diyalogum olmadı.
hoş görü kısmına gelicek olursak, beni yanlış tanıyor ve anlıyorsun.

kendim peygamber ve müçtehid değilim hadis alimi veya meshep imamı değilim, ki bunlar bile bir mesele oldugunda sonuca ulaşırken kırk dereden su getiren zaatlar.
bize ne oluyorda bana sadece kuran yeter diyen birine savaş açıyoruz...

Allahu alem ben bu meselede sizinle beraber değilim, sizin bu halinizden de Allaha sığınırım.
hoş görümde bundan dır.

Mirkut

Vip Üye
Ya elci olarak orada cebrail aleyhisselam i kastediyorlarsa. Abim ince bur cizgidir bu is feraset ister ferasetli olmak lazim.

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
bozkurt kardeşim
ben arapca bildiğimi söyleniştim kimse dikkate almadı
asıl dururken neden elçi anlamına gelen beşerin dilini kullanalım
elçi ismi kuranın hiç bir yerinde geçmez kurana yeni kavramlar sokmayın
Elçi. Başka bir devlet nezdinde devletini temsil eden kişi. Sefir.anlamındadır
elçi kelimesinin ayet karşılığı yoktur
Kuranda Nebi der Resul der
رَسُول
luser

resul
arkadaşlar anlamakta zorlanıyorum kavrayamıyorum neden bukadar saptırılıyor neden kelime oyunu oynanıyor neden 1400 yıllık kuran böyle kelime harf oyunlarıyla oyuncak haline getiriliyor
bunun için sebep ne kuran oyuncakmıdırki bizim gibi yarım ilimliler tefsir eder olduk hanginiz medrese bitirdiniz hanginiz ilahiyat bitirdiniz yapmayın kuranın harfiyle oynayan cehennemde yerini hazırlasın bu kadar çarpık bir islam anlayışı olmaz kuran benim dediğim gibidir deyildir kuran allahın bizzat sözüdür kim kuran okusa sonra ben rabbimle konuştum diye yemin etse yeminine zarar gelmez doğrudur
Rabbinin kelimesi (Kur’an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
EN'AM-115

Son düzenleme:

Mirkut

Vip Üye
Bozkurt bey diyorsunuz hergun gelip bir ayet yaziyor gidiyor sikinti olmamasi lazim aslina bakarsan. Ben kuranda degil bir ayetine birtek rabbimin indirdigi harfe kurban olayim taki kiyamete kadar.
Bu vatandas bilincli olarak kurani anlayamayan kendi kafalarina gore yorumlayan kisilerin mealini buraya yaziyor. Simdi ben sussam yazmasam sen sussan yazmazsan islamla kuranla hasir nesir olmayan biri okusa ayettir diyecek oyle devam edecek gidecek inanmasinin nedenide ben muslumanim demesindendir. O yuzden ilgisiz kalamiyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...